ul. Nadbystrzycka 38

20-618 Lublin

tel.: (81) 53-84-673

fax: (81) 53-84-706

e-mail. wpt.sekretariat@pollub.pl

http://wpt.pollub.pl/

 

ul. Nadbystrzycka 38

20-618 Lublin

tel.: (81) 53-84-673

fax: (81) 53-84-706

e-mail. wpt.sekretariat@pollub.pl

http://wpt.pollub.pl/

 

 • EDUKACJA TECHNICZNO-INFORMATYCZNA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Lublin - kierunek Edukacja techniczno-informatyczna
  Jeśli masz szerokie zainteresowania techniczne, zacięcie do informatyki, a jednocześnie posiadasz umysł i wrażliwość humanisty, to ten multidyscyplinarny kierunek jest dla Ciebie. Studia na Edukacji Techniczno-Informatycznej pozwolą Ci osiągnąć wykształcenie w zakresie inżynierii wytwarzania, budowy maszyn, metod badań materiałów, jak i w zakresie pedagogiki, psychologii i zarządzania zasobami ludzkimi. Studiując tu posiądziesz gruntowną wiedzę informatyczną na przykład na temat tworzenia aplikacji w językach programowania czy zastosowań technik multimedialnych. Dzięki zdobytej wiedzy, będziesz doskonale przygotowany do podjęcia pracy w wielu gałęziach przemysłu i administracji. Dodatkowo podszkolisz języki i zdobędziesz uprawnienia nauczycielskie, dające szansę na znalezienie pracy. Kierunek jest prowadzony na Wydziale Podstaw Techniki.
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Edukacja techniczno-informatyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy
  • Język polski
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, geografia, wos

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Edukacja techniczno-informatyczna jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej lub konkurs ocen na dyplomie i średnia ocen ze studiów.

  Dowiedz się więcej

   

 • INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Lublin - kierunek Inżynieria bezpieczeństwa
  Problematyka bezpieczeństwa w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn, urządzeń oraz obiektów technicznych to zagadnienia, które między innymi poznasz studiując ten kierunek w Wydziale Podstaw Techniki. Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł inżyniera i będziesz przygotowany do rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem środowiska pracy oraz bezpieczeństwem środowiska naturalnego. Poznasz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa danych i oprogramowania, bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz technicznych systemów zabezpieczeń. Studiując ten kierunek zyskasz wiedzę dotyczącą modelowania i monitorowania zagrożeń oraz analizy ryzyka i niezawodności systemów inżynierskich. Dowiesz się także jak sprawnie i odpowiedzialnie organizować i przeprowadzać akcje ratownicze. Nabędziesz umiejętności związane z technicznymi systemami zabezpieczeń oraz z bezpieczeństwem teleinformatycznym. Będziesz przygotowany do pełnienia samodzielnych funkcji odpowiedzialnych za sferę BHP w przedsiębiorstwach i instytucjach według wymagań Unii Europejskiej.
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria bezpieczeństwa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy
  • Język polski
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, geografia, biologia

  Dowiedz się więcej

   

 • MATEMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Lublin - kierunek Matematyka
  Jeżeli logika i liczby to Twój świat i dostrzegasz w nich wszechstronny potencjał, Matematyka na Wydziale Podstaw Techniki będzie Twoim najlepszym wyborem. Tutaj rozwiniesz swoją wiedzę i umiejętność korzystania z modeli matematycznych do rozwiązywania złożonych zagadnień oraz posługiwania się narzędziami informatycznymi. Kierunek ten zapewnia naukę praktycznych zastosowań wiedzy matematycznej, uczy metod rozwiązywania problemów w finansach, ubezpieczeniach i innych dziedzinach gospodarki. Rozwija także umiejętności językowe, pozwalając na podjęcie przyszłej pracy w międzynarodowym środowisku. Studia na kierunku Matematyka dadzą Ci umiejętności niezbędne w świecie biznesu, przemyśle i instytucjach finansowych. Specjalnie opracowany program nauczania matematyki pozwoli Ci znaleźć pracę w dynamicznie rozwijających się sektorach gospodarki: działach aktuarialnych i analitycznych banków oraz zakładów ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych i izbach obrachunkowych, działach finansowych, operacyjnych, audytu, logistyki, prognoz i analiz w firmach handlowych, produkcyjnych i usługowych, urzędach statystycznych i działach badań rynkowych, ośrodkach badania opinii publicznej i prognoz społecznych oraz wielu innych. Jeżeli czujesz powołanie do zawodu nauczyciela matematyki, ten kierunek również jest idealny dla Ciebie. Po zdobyciu dodatkowych uprawnień pedagogicznych będziesz mógł realizować swoje marzenie
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Matematyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy
  • Język polski
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, biologia, geografia

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Matematyka jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej lub konkurs ocen na dyplomie i średnia ze studiów.

  Dowiedz się więcej

   

Opinie (6)

eryk Ocena

Wybierając matematykę na pollub na pewno się nie rozczarujecie

Wojtek Ocena

inżynieria bezpieczeństwa jest warta uwagi

Kacperr Ocena

również polecam inżynierie bezpieczenstwa - bardzio ciekawe zajęcia !

darek Ocena

matematyka na tym wydziale jest na dobrym poziomie - polecam każdemu

Mikołaj Ocena

Polecam inżynierie bezpieczeństwa, opinia niżej ewidentnie zmyślona

trewor Ocena

maksymalnie nie zadowolony. nie polecam inżynierii bezpieczenstwa