Edukacja informatyczno - techniczna

Edukacja informatyczno - techniczna

Edukacja informatyczno - techniczna studia - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Filarem rozwoju wszystkich obszarów nauki jest technika. Dziedziny nawet pozornie niezwiązane z technologiami, w obecnych czasach opierają swoje funkcjonowanie na dorobku naukowym techników i informatyków. Jeszcze bardziej niż jakakolwiek nauka, nowych odkryć technologicznych pożądają przeciętni zjadacze chleba, których gospodarstwo domowe w znacznej części podłączone jest do prądu. Każda cywilizacja dąży do rozwoju, którego definicja streszcza się do uproszczenia codziennych obowiązków składających się na całość życia - nie byłoby to możliwe, gdyby nie coraz nowocześniejsze urządzenia elektroniczne. Żadne z nich nie mogłoby istnieć bez uprzedniego zaprojektowania, stworzenia i odpowiedniego zaprogramowania. Studia na kierunku edukacja informatyczno - techniczna znajdują wspólny mianownik dla nauki szeroko pojętej informatyki i techniki. Rozważając aplikację na ten właśnie kierunek, powinieneś być przygotowany na ciężką naukę przedmiotów ścisłych uznawanych powszechnie za najtrudniejsze. Jeśli nie boisz się wyzwań i jesteś gotów na zdobycie wiedzy dającej ogromne perspektywy zawodowe - aplikuj!
 
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku edukacja informatyczno - techniczna? Naukę rozpoczniesz od opanowania umiejętności logicznego myślenia, szybkiego przetwarzania informacji i tworzenia algorytmów, które w późniejszym czasie wykorzystasz w bardziej złożonej pracy programistycznej. Poznasz budowę komputerów i podstawowych urządzeń elektronicznych oraz nauczysz się naprawiać ich podzespoły. Posiądziesz umiejętność programowania w wybranych językach i będziesz w stanie napisać program, aplikację, czy stronę internetową. Praktyczne umiejętności zdobyte na warsztatach pozwolą ci na opracowanie i stworzenie własnych projektów urządzeń i maszyn. 
 
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku edukacja informatyczno - techniczna? Staniesz przed koniecznością dokonania trudnego wyboru, bowiem będzie on ogromny. Jako, że studia w przewidzianym procesie kształcenia łączą dwa nachodzące na siebie segmenty nauki, perspektywy zawodowe znacznie się rozszerzają. Będziesz mógł zostać programistą, twórcą stron internetowych, a jeśli masz zdolności artystyczne - zajmiesz się grafiką komputerową. Zostaniesz pracownikiem handlu i dystrybucji sprzętu elektronicznego. Założysz własną działalność gospodarczą związaną z programowaniem, tworzeniem stron internetowych, czy naprawą różnorakich sprzętów. Szeroka wiedza techniczna pozwoli ci stać się ekspertem w sprawach multimediów. Po wykonaniu odpowiednich kursów po studiach, będziesz mógł zatrudnić się jako nauczyciel lub wykładowca akademicki.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na kierunek edukacja informatyczno - techniczna na Politechnice Poznańskiej, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA INFORMATYCZNO - TECHNICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE EDUKACJA INFORMATYCZNO - TECHNICZNA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EDUKACJA INFORMATYCZNO - TECHNICZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Informatyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku edukacja informatyczno - techniczna

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • tworzenia stron internetowych
  • wybranych języków programowania
  • fachowej terminologii technicznej
  • zarządzania zespołami ludzi w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • zarządzania zasobami ludzkimi
  • projektowania urządzeń elektronicznych

  Jak wyglądają studia na kierunku edukacja informatyczno – techniczna?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Program kształcenie na kierunku edukacja informatyczno – techniczna będzie oscylował głownie wokół nauk informatycznych, ścisłych oraz technicznych.

  Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku edukacja informatyczno – techniczna zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk technicznych, inżynierii materiałów czy dyscypliny, jaką jest informatyka. Ponadto dowiesz się więcej na temat pedagogiki oraz dydaktyki. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

  • Gry sieciowe i myślenie strategiczne
  • Podstawy konstrukcji i eksploatacji maszyn
  • Podstawy i formy przedsiębiorczości

  Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  W czasie studiów wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz podczas swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz zasady programowania i tworzenia grafiki komputerowej. Ponadto dowiesz się w jaki sposób zarządzać sieciami komputerowymi czy projektować sieci informatyczne. Studenci zdobędą także kompetencje z zakresu pedagogiki, które umożliwią im prowadzenie zajęć edukacyjnych.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  W zależności od uczelni studia pierwszego stopnia na kierunku edukacja informatyczno – techniczna będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów lub trzy i pół roku czyli siedem semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata lub inżyniera. Natomiast studia drugiego stopnia trwają trzy lub cztery semestry i kończą się nadaniem tytułu magistra.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku edukacja informatyczno - techniczna?

  Absolwent kierunku edukacja informatyczno - techniczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik przedsiębiorstw przemysłowych
  • pracownik bankowości, administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej
  • pracownik obsługi i administracji systemów informatycznych w przemyśle
  • nauczyciel lub wykładowca
  • programista
  • twórca stron internetowych 
  • pracownik pomocy technicznej w branży informatycznej

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA INFORMATYCZNO - TECHNICZNA

  Komentarze (0)