Edukacja informatyczno - techniczna

Edukacja informatyczno - techniczna

Edukacja informatyczno - techniczna studia - kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Filarem rozwoju wszystkich obszarów nauki jest technika. Dziedziny nawet pozornie niezwiązane z technologiami, w obecnych czasach opierają swoje funkcjonowanie na dorobku naukowym techników i informatyków. Jeszcze bardziej niż jakakolwiek nauka, nowych odkryć technologicznych pożądają przeciętni zjadacze chleba, których gospodarstwo domowe w znacznej części podłączone jest do prądu. Każda cywilizacja dąży do rozwoju, którego definicja streszcza się do uproszczenia codziennych obowiązków składających się na całość życia - nie byłoby to możliwe, gdyby nie coraz nowocześniejsze urządzenia elektroniczne. Żadne z nich nie mogłoby istnieć bez uprzedniego zaprojektowania, stworzenia i odpowiedniego zaprogramowania. Studia na kierunku edukacja informatyczno - techniczna znajdują wspólny mianownik dla nauki szeroko pojętej informatyki i techniki. Rozważając aplikację na ten właśnie kierunek, powinieneś być przygotowany na ciężką naukę przedmiotów ścisłych uznawanych powszechnie za najtrudniejsze. Jeśli nie boisz się wyzwań i jesteś gotów na zdobycie wiedzy dającej ogromne perspektywy zawodowe - aplikuj!
 
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku edukacja informatyczno - techniczna? Naukę rozpoczniesz od opanowania umiejętności logicznego myślenia, szybkiego przetwarzania informacji i tworzenia algorytmów, które w późniejszym czasie wykorzystasz w bardziej złożonej pracy programistycznej. Poznasz budowę komputerów i podstawowych urządzeń elektronicznych oraz nauczysz się naprawiać ich podzespoły. Posiądziesz umiejętność programowania w wybranych językach i będziesz w stanie napisać program, aplikację, czy stronę internetową. Praktyczne umiejętności zdobyte na warsztatach pozwolą ci na opracowanie i stworzenie własnych projektów urządzeń i maszyn. 
 
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku edukacja informatyczno - techniczna? Staniesz przed koniecznością dokonania trudnego wyboru, bowiem będzie on ogromny. Jako, że studia w przewidzianym procesie kształcenia łączą dwa nachodzące na siebie segmenty nauki, perspektywy zawodowe znacznie się rozszerzają. Będziesz mógł zostać programistą, twórcą stron internetowych, a jeśli masz zdolności artystyczne - zajmiesz się grafiką komputerową. Zostaniesz pracownikiem handlu i dystrybucji sprzętu elektronicznego. Założysz własną działalność gospodarczą związaną z programowaniem, tworzeniem stron internetowych, czy naprawą różnorakich sprzętów. Szeroka wiedza techniczna pozwoli ci stać się ekspertem w sprawach multimediów. Po wykonaniu odpowiednich kursów po studiach, będziesz mógł zatrudnić się jako nauczyciel lub wykładowca akademicki.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na kierunek edukacja informatyczno - techniczna na Politechnice Poznańskiej, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA INFORMATYCZNO - TECHNICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EDUKACJA INFORMATYCZNO - TECHNICZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Informatyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku edukacja informatyczno - techniczna

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • tworzenia stron internetowych
  • wybranych języków programowania
  • fachowej terminologii technicznej
  • zarządzania zespołami ludzi w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • zarządzania zasobami ludzkimi
  • projektowania urządzeń elektronicznych

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku edukacja informatyczno - techniczna?

  Absolwent kierunku edukacja informatyczno - techniczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik przedsiębiorstw przemysłowych
  • pracownik bankowości, administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej
  • pracownik obsługi i administracji systemów informatycznych w przemyśle
  • nauczyciel lub wykładowca
  • programista
  • twórca stron internetowych 
  • pracownik pomocy technicznej w branży informatycznej

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA INFORMATYCZNO - TECHNICZNA

  Komentarze (0)