Cyberbezpieczeństwo studia - kierunek studiów

Wielka globalna wioska, ale nie taka, w której wszyscy, dobrze się znając, mogą sobie bezgranicznie ufać. Mowa o Internecie, który, jak każde narzędzie o ferujące nam naprawdę szeroki wachlarz możliwości, zastawia również pewne pułapki. Pytanie o to, czy w Sieci jesteśmy bezpieczni zdezaktualizowało się dawno temu i dziś należy postawić je inaczej. Powinniśmy pytać o to jakie z jakimi zagrożeniami wiąże się użytkowanie Internetu oraz jak się przed nimi chronić, zamiast rozważać kwestie archaiczne z dzisiejszego punktu widzenia. Informacja bowiem jest dziś najcenniejszym towarem – sieci, z których korzystamy na co dzień to mapa, a dane – klucz do cennego skarbu. By uchronić się przed kradzieżą i zachować bezpieczeństwo w Sieci, jesteśmy zdani na pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo kształcą profesjonalnych strażników naszej działalności w sieci. 
Jeśli fascynuje Cię złożoność systemów informatycznych, masz umysł analityczny i świadomość konieczności nieustannego ulepszania zabezpieczeń systemów, połączeń i danych, chciałbyś zdobyć wykształcenie z pogranicza informatyki i telekomunikacji, fascynują Cię zarówno techniczne aspekty pracy specjalisty od cyberbezpieczeństwa, jak i prawne, etyczne oraz matematyczne zagadnienia związane z tym tematem, studia na kierunku cyberbezpieczeństwo mogą się okazać tym, czego dla siebie szukasz.
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Jak sam pewnie zauważyłeś, temat cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa w ogóle, wymaga uruchomienia wielowymiarowej perspektywy. Jako przyszły absolwent tego kierunku, musisz orientować się w prawnych, etycznych i organizacyjnych kryteriach bezpieczeństwa danego systemu lub sieci. Będzie to od Ciebie wymagać przyswojenia sporej ilości przepisów, zrozumienia struktury i sposobów funkcjonowania organizacji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Sieci oraz spojrzenia na problem pod nieco filozoficznym kątem. Nie zabraknie jednak również praktyki: do serwera, centrum danych, sieci czy systemu nauczysz się podchodzić jak do wyzwania, któremu będziesz musiał sprostać opracowując dedykowane każdemu przypadkowi techniki i metody bezpieczeństwa. Przejdziesz kurs podstaw programowania, zajęcia z teorii systemów, kodowania i podstawowych technik obliczeniowych. W polu Twojego naukowego zainteresowania znajdą się również: algebra, sieci komórkowe, chmury obliczeniowe oraz informatyka śledcza.
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku cyberbezpieczeństwo? W czasach, w których wartość informacji wzrasta tak, jak potrzeba jej ochrony, jako absolwent cyberbezpiezeństwa nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Twoja wiedza i umiejętności przydadzą się wszędzie tam, gdzie korzysta się z systemów przechowywania i udostępniania informacji, np. centrach danych, korporacjach, nowoczesnych firmach i przedsiębiorstwach różnych branż, bankach oraz instytucjach informatycznych i telekomunikacyjnych. Z powodzeniem sprawdzisz się w roli pracownika firm produkujących oprogramowanie, sprzęt i systemy informatyczne. Będziesz znakomitym kierownikiem projektów w branży IT oraz doradcą w zakresie bezpieczeństwa systemów i sieci.

WAŻNE TEMATY

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Kierunek cyberbezpieczeństwo prowadzony jest przez:

Wydział Elektroniki

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując cyberbezpieczeństwo?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstaw programowania i kodowania
 • prawnych, etycznych i organizacyjnych aspektach cyberbezpieczeństwa
 • projektowania i doboru odpowiednich technik i metod bezpieczeństwa służących ochronie serwerów, centrów danych, sieci czy systemów
 • podstaw algebry
 • podstawowych technik obliczeniowych
 • informatyki śledczej
 • kryptografii
 • praktycznej znajomości języka obcego w mowie i piśmie
 • podstaw fizyki
 • podstaw analizy matematycznej
 • audytowania sieci i systemów informatycznych

Gdzie będziesz pracował po kierunku cyberbezpieczeństwo?

Absolwent kierunku cyberbezpieczeństwo znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • centrach danych, korporacjach, nowoczesnych firmach i przedsiębiorstwach różnych branż oraz bankach – instytucjach i organizacjach, w których korzysta się z systemów przechowywania i udostępniania informacji
 • firmach produkujących oprogramowanie, sprzęt i systemy informatyczne
 • kierownik projektów IT
 • doradca w zakresie bezpieczeństwa systemów i sieci
 • administrator systemów
 • instytucjach informatycznych i telekomunikacyjnych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Komentarze (0)