Zarządzanie studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zarządzanie studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Zarządzanie studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku zarządzanie można podjąć na 4 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morski w GdyniStudia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi od 5000 zł za pierwszy rok studiów. 

Zarządzanie studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Trójmieście 

 

1. Politechnika Gdańska

Kierunek studiów Zarządzanie oferowany przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie półtoraroczne lub dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

 

Jeśli czujesz, że odnajdziesz się w roli lidera oraz interesuje cię marketing, ekonomia, a także wszelkie nauki o zarządzaniu, to tek kierunek studiów może cię zainteresować. Politechnika Gdańska na studiach II stopnia proponuje swoim studentom kilka specjalności do wyboru, są to:

  • przedsiębiorczość i marketing,
  • international management,
  • small buisiness economics and management,
  • zarządzanie organizacją,
  • zarządzanie finansami przedsiębiorstwo,
  • zarządzanie jakością i projektami innowacyjnymi.

 

Studiując Zarządzanie w Trójmieście, rozwiniesz swoje umiejętności interpersonalne, a także zdobędziesz szeroką wiedzę m.in. z nauk o zarządzaniu, prawa oraz ekonomii czy marketingu – cała ta wiedza świetnie przygotuje cię do zarządzania zespołem. W trakcie studiów będziesz brać udział w zajęciach praktycznych, jak i teoretycznych, które będą miały na celu dostarczenie ci niezbędnej wiedzy, a także rozwinąć w tobie kompetencje miękkie. Dodatkowym atutem kierunku studiów Zarządzanie jest nauka języka chińskiego, który staje się coraz bardziej pożądany na rynku pracy.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku Zarządzanie, często uzależnione są od specjalności i mogą się między sobą różnić, są to m.in. zarządzanie procesami, marketing, logistyka, język obcy, makroekonomia oraz mikroekonomia.

Absolwenci po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach handlowych, konsultingowych, biurach maklerskich, bankach, firmach deweloperskich, a także w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Gdańska

Zarządzanie możesz również studiować w ramach kiernku Gospodarka przestrzenna, który jest oferowany przez Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej. Gospodarka przestrzenna jest realizowana w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

 

Dla kogo Gospodarka przestrzenna? Jeśli jesteś osobą, która interesuje się przestrzenią oraz jej zarządzaniem, a także posiadasz analityczny umysł, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. Politechnika Gdańska na studiach II stopnia ma w swojej ofercie specjalności, które pozwolą ci na rozwinięcie wiedzy w wybranej przez ciebie dziedzinie. Są to:

  • zintegrowane zarządzanie strefą przybrzeżną,
  • urbanistyka.

 

Jeśli interesują cię zagadnienia związane z gospodarką przestrzenną, a jednocześnie chciałbyś również rozwijać się w zakresie zarządzania, to kierunek studiów Gospodarka przestrzenna o specjalności zintegrowane zarządzanie strefą przybrzeżną będzie dla ciebie świetnym wyborem.

W czasie studiów zdobędziesz zdobywać wiedzę z zakresu rewitalizacji, planowania przestrzennego oraz zarządzania i ekologii, co pozwoli ci w przyszłości na kształtowanie przestrzeni np. miast. Dowiesz się również jakie programy komputerowe pomogą ci w tworzeniu projektów, a także nauczysz się ich używać. Program studiów przewiduje także dla studentów obowiązkowe praktyki, które można odbyć w wybranej przez siebie placówce.

Absolwenci po uzyskaniu dyplomu mogą pracować m.in. jako urbaniści w urzędzie miasta, gminach, biurach architektonicznych czy projektowych, a także w korporacjach.

Dowiedz się więcej

 

3. Uniwersytet Gdański

Zarządzanie będące ofertą Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, realizowane jest w systemie dwustopniowym.  Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia z zarządzania kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 205 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)

 

Kierunek studiów Zarządzanie jest skierowany dla osób, które chcą rozwijać się w dziedzinach takich jak: marketing, ekonomia czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Na Uniwersytecie Gdańskim na studiach II stopnia, studenci mogą zdecydować się na oferowaną specjalność, jest to:

  • management.

Studiując Zarządzanie, będziesz rozwijać swoją wiedzę z zakresu marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi, a także z finansów i inwestycji. Szereg przedmiotów prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę przygotuje cię do pracy m.in. jako specjalista do spraw zarządzania projektami, product manager, handlowiec czy do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W trakcie studiów jako student będziesz również zobowiązany do uczęszczania na zajęcia z języka obcego, gdzie poznasz słownictwo specjalistyczne dotyczące zarządzania, a także będziesz musiał odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe w wybranej przez siebie firmie.

Studenci na kierunku Zarządzanie będą mogli zmierzyć się z takimi przedmiotami jak m.in. zarządzanie przedsiębiorstwem, finanse, język obcy, podstawy controllingu, marketing czy ubezpieczenia, czy ekonometria.

Po ukończeniu studiów absolwenci Zarządzania będą mogli szukać zatrudnienia na takich stanowiskach jak m.in.: pośrednicy, specjaliści do spraw promocji, doradca personalny, specjalista do spraw rekrutacji, czy rzeczoznawca. Absolwenci mogą również zostać przedsiębiorcami poprzez założenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

4. Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Wiedzę z Zarządzania możesz również zdobyć w ramach kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, ktore jest propozycją Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Bezpieczeństwo wewnętrzne jest realizowane w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym.

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne jest ciekawą opcją dla osób, które chcą zgłębić wiedzę z zakresu zapewniania bezpieczeństwa w państwie, a także w instytucjach czy prywatnych firmach. Wybierając ten kierunek studiów na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności, są to:

  • zarządzanie kryzysowe,
  • administracja bezpieczeństwa i porządku publicznego,
  • maritime security & migrations.

 

Studiując Bezpieczeństwo wewnętrzne o specjalności zarządzanie kryzysowe, dowiesz się jak funkcjonuje państwo oraz jego poszczególne struktury, a także czym właściwie są sytuacje kryzysowe i jak sobie z nimi radzić, aby nie wzbudzić np. paniki. Jako student w czasie zajęć poznasz także prawa człowieka i prawo, na którym opiera się ustrój naszego państwa oraz jak można je wykorzystać w zapewnianiu bezpieczeństwa obywatelom.

Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego o specjalności zarządzanie kryzysowe będą mogli zmierzyć się z takimi przedmiotami m.in. jak: bezpieczeństwo państwa, konflikty współczesnego świata, ekonomia, podstawy zarządzania, język obcy oraz zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo w programie przewidziano obowiązkowe praktyki zawodowe.

Absolwenci po ukończeniu studiów mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w Policji, Straży Pożarnej, Służbie Celnej oraz w administracji w działach związanych z zarządzaniem oraz bezpieczeństwem.

Dowiedz się więcej

 

5. Uniwersytet Morski w Gdyni

Zarządzanie oferowane przez Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni realizowane jest w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata oraz dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok stuidów wynosi 5000 zł)

 

Kierunek studiów Zarządzanie jest skierowany do osób, które swobodnie odnajdują się w roli lidera, a podejmowanie decyzji nie sprawia im żadnych kłopotów. Mile widziane będą również predyspozycje do nauk ścisłych oraz społecznych, ponieważ stanowią one filary tego kierunku. Wybierając się na Zarządzanie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności, są to:

  • turystyka i hotelarstwo,
  • informatyka gospodarcza,
  • systemy transportowe i logistyczne,
  • ekonomia menedżerska,
  • biznes elektroniczny,
  • maritime economics and logistics.

 

Studiując Zarządzanie, studenci będą kształcić się w zakresie ekonomii, finansów przedsiębiorstw, logistyki czy programowania. Wiedza, którą będą zdobywać, jest ściśle uzależniona od wybranej specjalności, ponieważ każda z nich przygotowuje do wykonywania innego zawodu w różnych obszarach. Jednak każdy ze studentów będzie brać udział w zajęciach, które mają ich przygotować do pracy na kierowniczych stanowiskach, które zajmują się m.in. zarządzaniem zespołów. Dodatkowo studenci będą rozwijać kompetencje miękkie czy np. umiejętności negocjacyjne.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Zarządzania, będą opierać się m.in. na ekonomii, marketingu, finansach, IT oraz języku obcym, co ma [przygotować ich nie tylko do podjęcia praktyk zawodowych, ale także przyszłej pracy.

Po ukończeniu studiów absolwenci Zarządzania mogą znaleźć zatrudnienie np. w administracji samorządowej oraz rządowej, w firmach związanych z IT, firmach logistycznych, czy w działach księgowych lub zajmujących się zasobami ludzkimi.

Dowiedz się więcej

 

6. Uniwersytet Morski w Gdyni

Zarządzanie możesz studiować w ramach specjalności na kierunku Nauki o jakości, który znajduje się w ofercie Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Nauki o jakości realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia inżynierskie, a następnie półtoraroczne lub dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym.

 

Nauki o jakości są kierunkiem studiów przeznaczonym dla osób, które myślą o zdobyciu tytułu inżyniera i chciałyby rozwijać się w kierunku nauk o żywieniu i jakości. Dzięki specjalnościom, które znajdują się w ofercie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, studenci mogą wybrać interesującą ich dziedzinę, w której chcą zdobyć szczegółową wiedzę, są to:

  • zarządzanie jakością towarów,
  • menedżer produktu,
  • usługi żywieniowe i dietetyka,
  • ochrona wód i gospodarka odpadami.

 

Jeśli zdecydujesz się na kierunek studiów Nauki o jakości o specjalności zarządzanie jakością towarów, to poza ogólną wiedzą z zakresu żywienia, jakości oraz norm, które są uregulowane przez Unię Europejską, zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania i optymalizacji produkcji. Specjalność zarządzanie jakością przybliży ci wiedzę z zakresu systemów zarządzania – ich tworzenia, ulepszania, a także koordynowania nimi oraz dowiesz się jak zarządzać przedsiębiorstwem.

Przedmioty, na jakich opiera się kierunek Nauki o jakości o specjalności zarządzanie jakością towarów to m.in. zarządzanie, towaroznawstwo, chemia, mikrobiologia praz ekonomia. Tak skonstruowany program studiów umożliwia studentom uzyskanie certyfikatów od Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Absolwenci po uzyskaniu dyplomu inżyniera mogą szukać zatrudnienia na takich stanowiskach jak m.in. specjalista do spraw kontroli jakości, specjalista w zakresie wdrażania systemów zarządzania jakością oraz towaroznawcy.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia z zarządzania w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)