Studia na kierunku zarządzanie w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku zarządzanie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne, online |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Uczelnie
czytaj dalej wszystko o Zarządzanie - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Specjalności na kierunku zarządzanie
Specjalności na kierunku administracja
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.
Kandydaci na zarządzanie w Trójmieście powinni umiejętnie liczyć, a także poprawnie konstruować swoje wypowiedzi. Wśród przyszłych studentów zarządzania cenione są także zdolności lingwistyczne – dlatego dobrze, by kandydaci na liście przedmiotów maturalnych uwzględnili język obcy. W rekrutacji na ten kierunek brana pod uwagę może być również geografia.
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku zarządzanie w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.
* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Zarządzanie w Trójmieście można studiować bezpłatnie jedynie w trybie stacjonarnym na uczelniach publicznych na: Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej oraz Uniwersytecie Morskim w Gdyni.
Studia na kierunku zarządzanie przygotowują studentów do dokonywania ważnych wyborów i kreatywnego rozwiązywania problemów, z którymi zmagają się współcześni przedsiębiorcy. Przyszli specjaliści przygotowują się do stawiania czoła nieustającym zmianom gospodarczym i skutecznego zarządzania małym lub średnim przedsiębiorstwem. Studenci zarządzania zdobywają kompetencje cenione na rynku pracy, a także rozwijają się zawodowo, pogłębiając swoje pasje.
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku zarządzanie w Trójmieście realizowane są w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).
Studia I stopnia trwają 3 lata, studia II stopnia przewidują 2 lata nauki. Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Studia stacjonarne
Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.
Stacjonarna nauka może utrudnić lub uniemożliwić studentom pracę na pełnym etacie. Tryb ten skierowany jest do osób, którym przede wszystkim zależy na zdobyciu wykształcenia wyższego. Studenci stacjonarni swoje umiejętności oraz wiedzę mogą rozwijać w profesjonalnych warunkach.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są zazwyczaj bezpłatne. Za stacjonarną naukę na uczelniach prywatnych najczęściej należy zapłacić.
Studia niestacjonarne
Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.
Studia niestacjonarne umożliwiają studentom podjęcie pracy na pełnym etacie. Niestacjonarna nauka wiąże się jednak z ograniczonym kontaktem z innymi uczestnikami zajęć, dlatego studenci powinni być samodzielni i systematyczni.
Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.
Studia online
Studia online skierowane są do osób, które prowadzą aktywny i nieregularny tryb życia. Dzięki zdalnej nauce studenci mogą uczęszczać na zajęcia w podróży lub z domu.
Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie edukacji na Zarządzaniu w Trójmieście nie ograniczy się do jednej jedynej dziedziny nauki. Interdyscyplinarność tych studiów jest ich niewątpliwym atutem, jednak może przysporzyć nieco trudności ze względu na szerokie spektrum koniecznej do przyswojenia wiedzy. Zarządzanie należy do grona kierunków ekonomicznych, a ekonomia, jak pewnie wiesz, jest niesamowicie szeroką dziedziną społeczną, posługującą się aparatem nauk ścisłych.
Przykładowe przemdioty na kierunku zarządzanie w Trójmieście:
Kandydaci na zarządzie przeważnie są osobami ambitnymi i samodzielnymi. Kierunek ten wymaga od studentów uniwersalnych predyspozycji – przyszli przedsiębiorcy muszą być komunikatywni, otwarci, oryginalni, pewni siebie, charyzmatyczni i zdeterminowani. Powinni także umiejętnie posługiwać się językiem obcym i płynnie poruszać się w przestrzeni medialnej. Dobrze, by studenci zarządzania byli wielozadaniowi, zorganizowani i odporni na stres.
Zarządzanie wiąże się także z zagadnieniami, które wymagać od studentów będą umiejętności matematycznych i analitycznych. Specjaliści tej dziedziny powinni skutecznie przewidywać różne zdarzenia i działać kreatywnie. Dobrze, by kandydaci interesowali się różnorodnymi branżami i naukami – w szczególności np.: finansami, ekonomią, psychologią, socjologią czy polityką.
Predyspozycje kandydatów na kierunek zarządzanie:
Dynamiczny rozwój pomorskich uczelni otwiera przed studentami zarządzania nowe ścieżki rozwoju. Trójmiejskie uczelnie oferują przyszłym specjalistom liczne specjalizacje, dzięki którym młodzi przedsiębiorcy mogą nie tylko otworzyć własną działalność, ale również m.in.: pełnić usługi doradcze, dokonywać rzetelnej analizy sytuacji gospodarczej na polskim i międzynarodowym rynku czy planować szczegółowe działania podmiotów gospodarczych.
Wiedza
Studenci zarządzania w Trójmieście zdobywają wiedzę z zakresu m.in.: ekonomii, finansów, bankowości czy prawa pracy. Uczestnicy zajęć uczą się praktycznego zastosowania matematycznych i statystycznych rozwiązań, a także poznają najważniejsze narzędzia technologiczne stosowane przez współczesnych przedsiębiorców.
W trakcie zajęć teoretycznych studenci zapoznają się z najważniejszymi kodeksami prawnymi i uczą się poprawnego interpretowania ich treści. Uczestnicy poznają charakterystykę polskiego i międzynarodowego rynku, zgłębią też zagadnienia poświęcone społecznym i psychologicznym aspektom zarządzania. Absolwenci zarządzania rozpoznają i diagnozują problemy związane z gospodarowaniem informacjami czy zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi.
Wiedza, którą mają absolwenci zarządzania:
Umiejętności
Studenci zarządzania zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu np. menadżera czy kierownika. W trakcie studiów uczą się tego, w jaki sposób efektywnie zarządzać m.in. przedsiębiorstwem, organizacją czy instytucją państwową lub prywatną. Uczestnicy zajęć pracują w zespołach pod okiem ekspertów i odbywają praktyki m.in. w międzynarodowych korporacjach, organizacjach społecznych czy urzędach.Studenci zarządzania nabywają zdolność komunikacji i perswazji w biznesie, dzięki czemu mogą oni skutecznie argumentować, negocjować czy przekonywać.
Przyszli specjaliści zarządzania zdobywają wiedzę oraz umiejętności podczas licznych warsztatów, laboratoriów czy gier symulacyjnych – w trakcie nauki odnajdują praktyczne zastosowanie modeli strategicznych i koncepcji. Absolwenci zarządzania przygotowani są do wykonywania podstawowych funkcji zarządzania procesami i przedsięwzięciami w organizacjach o charakterze gospodarczym i administracyjnym. Przyszli specjaliści uczą się tego, w jaki sposób skutecznie zarządzać projektami oraz stosować marketingowe instrumenty oddziaływania na rynek.
Umiejętności, które mają absolwenci zarządzania:
Program studiów na kierunku informatyka w Trójmieście organizowany jest w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).
Studenci I stopnia zarządzania przez 6 semestrów poznają m.in. prawne, społeczne, psychologiczne, ekonomiczne i gospodarcze podstawy prowadzenia działalności gospodarczej. W tym czasie też uczestnicy zajęć badają najczęstsze problemy gospodarcze i rozwijają swoje kompetencje miękkie.
Po ukończeniu studiów I stopnia osoby, które otrzymały tytuł licencjata, mogą rozpocząć swoją karierę zawodową lub kontynuować naukę na studiach II stopnia. Studenci na studiach magisterskich mają kolejne 4 semestry na uzupełnienie wiedzy z zakresu określonych aspektów zarządzania, a także na zdobycie wczesnego doświadczenia zawodowego.
Zarządzanie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania
Poziom studiów | czas trwania | otrzymywany tytuł |
studia I stopnia | 3 lata | licencjat |
studia II stopnia | od 1,5 do 2 lat | magister |
Kompetencje absolwentów zarządzania cenione są w różnorodnych zawodach związanych z przedsiębiorczością czy marketingiem – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Specjaliści, którzy ukończyli zarządzanie na jednej z gdyńskich uczelni, skutecznie komunikują się ze współpracownikami, klientami oraz przedstawicielami profesjonalnego środowiska biznesu.
Jeśli cenisz sobie pracę z ludźmi i nie boisz się interakcji z kapryśnymi klientami, to znajdziesz zatrudnienie w:
Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy, mogą znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach. Niektóre zawody są oczywiście uzależnione od ukończonej uprzednio specjalności, jednak większość absolwentów decyduje się spróbować swoich sił m.in. w bankach, agencjach reklamowych lub marketingowych, firmach konsultingowych lub deweloperskich, a nawet w firmach kosmetycznych. Do najczęściej wybieranych stanowisk możemy zaliczyć np. specjalistę do spraw HR, doradcę personalnego, maklera oraz analityka finansowego. Czym zajmują się na co dzień i ile wynoszą ich średnie miesięcznie zarobki?
Analityk finansowy
Może on podjąć zatrudnienie m.in. w firmach konsultingowych, bankach oraz we wszystkich firmach, które zajmują się finansami. Analityk finansowy na co dzień zajmuje się analizowaniem sytuacji finansowych swoich klientów, a także analizowaniem ryzyka finansowego podejmowanych inwestycji. Co za tym idzie, doradza swoim klientom odpowiednie działania i inwestycje. Mediana zarobków analityka finansowego wynosi około 6910 zł brutto miesięcznie.
Specjalista do spraw HR
Specjaliści do spraw HR pracują zazwyczaj w działach związanych z HR oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi i w kadrach. Specjalista do spraw HR zajmuje się prowadzenie dokumentacji pracowników, sporządzaniem umów, ewidencją czasu pracy, a także prowadzeniem rekrutacji. Mediana zarobków specjalisty do spraw HR wynosi około 5500 zł brutto miesięcznie.
Makler
Maklerzy papierów wartościowych pracują w bankach oraz domach maklerskich. Odpowiadają oni za obrót papierami wartościowymi swoich klientów, a także przyjmują zlecenia i wykonują je na giełdzie. Maklerzy mogą również doradzać swoim klientom w zakresie inwestycji. Mediana zarobków maklera wynosi około 7600 zł brutto miesięcznie.
Doradca personalny
Doradca personalny może podjąć zatrudnienie m.in. firmach szkoleniowych, działach zajmujących się rekrutacją, zasobami ludzkimi, a także w kadrach. Zajmuje się on prowadzeniem rekrutacji, a co za tym idzie, rozmów z kandydatami na dane stanowisko. Zajmuje się również wdrażaniem nowych pracowników i może także prowadzić szkolenia, Mediana zarobków doradcy personalnego wynosi około 4220 zł brutto miesięcznie.
Źródło: wynagrodzenia.pl (marzec 2022)
*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.
Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morskim w Gdyni, jako specjalność na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni, Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, jako specjalność w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych, jako specjalność w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku.
W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Gdański oferuje 205 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.
Bezpłatne studia oferuje również Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Morski w Gdyni. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG, PG, UMG oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 5000 zł do 6200 zł za pierwszy rok studiów.
Zarządzanie studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie:
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście
Każdy z kierunków studiów w Trójmieście ma ustalony limit miejsc, na który może przyjąć studentów. W przypadku zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim jest to około 205 miejsc.
Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci zarządzania w Trójmieście? Rekrutacja na uczelnie wyższe opiera się na konkursie świadectw, który stanowi podstawę do ułożenia listy osób zakwalifikowanych. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na zarządzanie w Trójmieście, to: geografia, biologia, chemia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Warto mieć na uwadze, że na studia mogą dostać się tylko najlepsi wśród kandydatów.
Limity miejsc na kierunku zarządzanie w Trójmieście:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Zarządzanie w Trójmieście w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatne. Nieco inaczej kwestia finansów wygląda w przypadku studiów niestacjonarnych, bowiem niezależnie od wybranej uczelni zawsze są płatne. Uczelnie w Trójmieście umożliwiają rozłożenie czesnego na raty.
Ceny studiów na kierunku zarządzanie w Trójmieście:
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Kandydaci na zarządzanie w Trójmieście po zarejestrowaniu się w systemie muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się opublikowania list? Daty ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Trójmieście, jednak zazwyczaj publikowane są około w połowy lipca.
Kandydaci na zarządzanie w Trójmieście informację o przyjęciu na studia będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów). W systemie można również znaleźć takie informacje, jak uzyskana ilość punktów czy zajęte miejsce.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Uczelnie w Trójmieście ustalają, aby kandydaci osobiście składali komplet dokumentów rekrutacyjnych do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Istnieje także możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną.
Kandydaci na zarządzanie mogą sprawdzić na stronach poszczególnych uczelni, jakie dokumenty ze sobą zabrać.
Po ogłoszeniu wyników kandydaci na zarządzanie w Trójmieście, aby móc zacząć zajęcia już od października muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
W jakim terminie trzeba złożyć dokumenty na kierunek zarządzanie w Trójmieście? Uczelnie przyjmują dokumenty zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej.
Kandydaci muszą pamiętać o tym, jak ważne jest dopilnowanie terminów bowiem niedostarczenie dokumentów może grozić nawet wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.
Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek zarządzanie:
Uczelnia | Forma studiów | Poziom studiów | |
---|---|---|---|
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni (Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich) | niestacjonarne, stacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Politechnika Gdańska (Wydział Zarządzania i Ekonomii) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych | niestacjonarne, stacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Uniwersytet Gdański (Wydział Zarządzania UG) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Uniwersytet Morski w Gdyni (Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości UMG) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni | niestacjonarne, stacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku | niestacjonarne, stacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Zanim podejmiesz studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Zarządzanie, powinieneś zgłębić nieco informacji, dzięki którym cała aplikacja będzie zdecydowanie łatwiejsza, a ty unikniesz niepotrzebnych stresów, związanych z niepewnością w kwestii procedur rekrutacyjnych. Z pewnością wiesz już, że przedmioty wiodące dla opisywanego kierunku, czyli matematykę, geografię, język obcy oraz historię i wiedzę o społeczeństwie warto zdać na rozszerzeniu – nawet wysoki wynik z podstawowej matury może być niewystarczający, aby pokonać konkurencję.
Furtka możliwości otworzy się szeroko przez laureatami i finalistami konkursów i olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim. Otrzymają oni odgórnie stuprocentowy wynik z poziomu rozszerzonego z danego przedmiotu.
Procedura rekrutacyjna
Kiedy wybierzesz już uczelnię, której zechcesz powierzyć swoje wykształcenie, powinieneś zgłosić swoją kandydaturę poprzez zamieszczony na stronie internetowej formularz. Za jego pośrednictwem pochwalisz się osiągniętymi wynikami na maturze lub ocenami z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia. Po upływie jakiegoś czasu, poświęconego na wybór najlepszych kandydatów, będziesz mógł ujrzeć swoje nazwisko na liście przyjętych.
Potrzebne dokumenty
Dokumenty, jakie powinieneś dostarczyć na uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie celem finalizacji całokształtu postępowania rekrutacyjnego, to najprawdopodobniej:
STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje
kierunki studiów w Trójmieście
ZARZĄDZANIE - ważne informacje
studia zarządzanie w Trójmieście
zarządzanie studia online w Trójmieście
Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma kierunek Zarządzanie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?
Karolina, studentka ostatniego roku Zarządzania w Trójmieście, mówi:
„Dzisiaj, chcąc pełnić istotne funkcje w biznesie, musisz być mistrzem zarządzania. Wszystko powinno mieć swój plan, harmonogram, zakres działania; bez tego, po prostu, ani rusz. Wiążę swoją przyszłość z szeroko pojętym biznesem, a żeby nie być przeciętnym szaraczkiem, tylko prawdziwym liderem, studiuję Zarządzanie. A studiuję w Trójmieście.”
Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.
W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|