Ekonomia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Ekonomia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Ekonomia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku ekonomia można podjąć na 7 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Akademia Finansów i Biznesów Vistula w Warszawie,  Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, Europejska Uczelnia w Warszawie, Uniwersytet WSB Merito Warszawa, Warszawska Uczelnia Ekonomiczna. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

Ekonomia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Warszawie

 

1.Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Ekonomia znajdująca się w ofercie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6900 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6300 zł)

Kierunek studiów Ekonomia jest świetną propozycją dla osób, które interesują się szeroko pojętnym biznesem i gospodarką, a także dla tych, którym przedmioty ścisłe nie stanowią kłopotu. W ofercie Akademii Finansów i Biznesu Vistula możemy znaleźć kilka specjalności, takich jak m.in.:

  • ekonomia przedsiębiorstwa I,
  • ekonomika nowego szlaku jedwabnego,
  • ekonomia przedsiębiorstwa II,
  • biznes międzynarodowy II,
  • ekonomia międzynarodowa.

Będąc studentem kierunku studiów Ekonomia w Warszawie, zdobędziesz wiele cennych umiejętności, które pozwolą ci w przyszłości na szybkie znalezienie pracy. W trakcie zajęć poznasz podstawy prawa finansowego oraz ekonomię i jak wpływa ona na gospodarkę. Jako student nauczysz się również wykonywać np. analizy finansowe.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Ekonomia, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Jednak do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. podstawy prawa, ekonometrię, statystykę, finanse, matematykę oraz wybrany język obcy ze słownictwem specjalistycznym na poziomie B2. W programie możemy również znaleźć godziny przeznaczone na zrealizowanie obowiązkowych praktyk zawodowych.

Absolwenci kierunku studiów Ekonomia w Warszawie, mogą szukać zatrudnienia np. w bankach, firmach konsultingowych, placówkach naukowych, organizacjach międzynarodowych, a także w urzędach.

Dowiedz się więcej

 

2 Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Studia ekonomiczne na kierunku Ekonomia będące propozycją Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 17400 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 15200 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu zarządzania, marketingu, a co najważniejsze ekonomii i finansów, to kierunek studiów Ekonomia może być dla ciebie świetnym rozwiązaniem. W ofercie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie możemy znaleźć dwie specjalności, które świetnie odpowiadają wymaganiom współczesnego rynku pracy, są to:

  • rynki zagraniczne,
  • ekonomia zmian klimatycznych.

Będąc studentem Ekonomii w Warszawie, zdobędziesz cenne umiejętności i przygotowanie do wykonywania przyszłego zawodu ekonomisty. W trakcie studiów dowiesz się, jakie są współczesne problemy oraz zagrożenia dla gospodarki, a także poznasz sposoby ich rozwiązywania. Dodatkowo w trakcie zajęć praktycznych nauczysz się tworzyć m.in. analizy ekonomiczne.

W programie studiów na kierunku Ekonomia możemy znaleźć blok przedmiotów ogólnych oraz specjalnościowych, gdzie przedmioty mogą różnić się między sobą, ponieważ uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. mikroekonomię, makroekonomię, matematykę, finanse oraz wybrany język obcy ze słownictwem specjalistycznym.

Po ukończeniu studiów na kierunku Ekonomia absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w bankach, firmach konsultingowych, administracji, urzędach oraz w ministerstwach.

Dowiedz się więcej

 

3. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Kierunek studiów Ekonomia będący propozycją Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym 
  • niestacjonarnym 

Ekonomia jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu ekonomii i gospodarki, a w przyszłości chciałby zajmować się np. rozwojem przedsiębiorstw. Dlatego, jeśli przedmioty ścisłe nie stanowią dla ciebie większego problemu, a zagadnienia gospodarcze wzbudzają w tobie ciekawość, to kierunek studiów Ekonomia może być właśnie dla ciebie. W ofercie Uniwersytetu Łazarskiego w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności takich jak m.in.:

  • ekonomia menedżerska i analiza danych,
  • doradztwo inwestycyjne,
  • finanse i bankowość,
  • handel zagraniczny w dobie globalizacji.

Wybierając Ekonomię, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, a także prowadzenia działalności gospodarczej, co będziesz mógł wykorzystać do poprowadzenia własnej firmy, ale także np. w pracy managera. Dodatkowo w trakcie studiów będziesz również rozwijać się w kierunku zagadnień z wybranej przez ciebie specjalności oraz w zakresie języka obcego, co umożliwi ci pracę i komunikację na arenie międzynarodowej.

Przedmioty, które możemy znaleźć w programie nauczania to m.in. matematyka, podstawy zarządzania, mikroekonomia, polityka społeczno-gospodarcza, makroekonomia, finanse oraz język obcy. Musisz pamiętać, że niektóre przedmioty mogą różnić się między sobą, ponieważ są one uzależnione od wybranej przez ciebie specjalności.

Absolwenci Ekonomii mogą szukać zatrudnienia m.in. w bankach, urzędach, ministerstwach, administracji, firmach i korporacjach międzynarodowych, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

4. Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Ekonomia będąca propozycją Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu gospodarki krajowej oraz międzynarodowej oraz w przyszłości chciałbyś zajmować się powadzeniem biznesu, to kierunek studiów Ekonomia może być dla ciebie świetną propozycją. W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały dopasowane do wymagań studentów oraz rynku pracy, są to m.in.:

  • biznes międzynarodowy,
  • ekonomia menedżerska,
  • ekonomika przedsiębiorstwa turystycznego,
  • ekonomika transportu i logistyki,
  • gospodarka finansowa i rachunkowość,
  • gospodarowanie kapitałem ludzkim,
  • gospodarowanie nieruchomościami.

W trakcie studiów na kierunku Ekonomia, będziesz przygotowywany do poprowadzenia w przyszłości własnej działalności lub pracy np. na stanowisku managera. Dowiesz się, jak przeprowadzać analizy rynku oraz analizy finansowe, co pozwoli ci na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem, a także na podejmowanie właściwych działań. W trakcie studiów będziesz również uczęszczać na lektorat z wybranego języka obcego, co pozwoli ci na komunikację na arenie międzynarodowej.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku studiów Ekonomia to m.in. bankowość, ekonometria, makroekonomia, mikroekonomia, matematyka, finanse oraz język obcy. Musisz również pamiętać, że niektóre przedmioty mogą różnić się między sobą, ponieważ są one uzależnione od wybranej specjalności.

Będąc absolwentem kierunku studiów Ekonomia, możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w firmach konsultingowych, bankach, korporacjach, urzędach, ministerstwach, a także w administracji.

Dowiedz się więcej

 

Sprawdź

Studia ekonomiczne w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - WARSZAWA

Komentarze (0)