Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych to nowoczesny kierunek kształcenia, który umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie eksploatacji współczesnych pojazdów bojowych i specjalnych, w które wyposażone są Siły Zbrojne RP, Straż Pożarna i Policja oraz firmy, które wykonują specjalistyczne prace przy użyciu tego typu sprzętu.
Kompleksowo konstruowana propozycja studiów wypełnione jest przedmiotami inżynierskimi, które umożliwiają zgłębianie wiedzy odnoszącej się do funkcjonowania pojazdów bojowych i specjalnych, ich systemów funkcjonalnych, problematyki eksploatacyjnej oraz utrzymania ich gotowości.
Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach komputerowych. Studenci uczą się między innymi wykorzystywać systemy informatyczne w zakresie zarządzania eksploatacją i projektowania.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Inżynierię pojazdów bojowych i specjalnych możesz studiować na pierwszym stopniu. Są to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.
Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień (mimo umownej nazwy).
Nim zdecydujesz się na studia niestacjonarne, sprawdź, w jakiej formie są one realizowane. Pamiętaj także, że na uczelniach publicznych studia stacjonarne są bezpłatne, natomiast tryb niestacjonarny jest odpłatny.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Program kształcenia inżynierii pojazdów bojowych i specjalnych tworzony jest interdyscyplinarnie, dzięki czemu studenci mają okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie obejmujące inżynierię pojazdów bojowych i specjalnych oraz ogólną wiedzę i umiejętności inżynierskie.
Studenci uczą się organizować i nadzorować procesy eksploatacyjne. Nabywają kompetencje kierownicze w odniesieniu do kierowania zespołami ludzkimi, a także doskonalą kompetencje komunikacyjne, które wpływają na pracę w zespole.
Zdobywana wiedza odnosi się do funkcjonowania pojazdów bojowych i specjalnych, systemów funkcjonalnych tego typu pojazdów, problematyki eksploatacyjnej oraz utrzymania ich gotowości.
Rozwiniesz najpotrzebniejsze umiejętności projektowe i analityczne. Studenci poznają także nowoczesne oprogramowanie komputerowe, które wykorzystywane jest w procesach inżynierskich.