Interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną

Interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną

Interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną

Studia w Bydgoszczy

interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną

 

Odkryj studia interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną w Bydgoszczy i sprawdź gdzie możesz studiować

Interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną studia Bydgoszcz - specjalność / ścieżka kształcenia

Interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną to ścieżka kształcenia, dzięki której studenci mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę między innymi z zakresu szeroko rozumianej pedagogiki, a także zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Studenci nauczą się między innymi, jak zapobiegać powstawaniu sytuacji kryzysowych oraz jak sobie z nimi radzić i sprawiać, aby nie wyrządziły dużych szkód, poznają zasady prawne panujące w interwencji środowiskowej, uwzględniając społeczno-polityczne mechanizmy służące przeciwdziałaniu wtórnej wiktymizacji ofiar przemocy. Program studiów dostarcza studentom również kompetencji niezbędnych do zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz zarządzania zasobami potrzebnymi w planowaniu pomocy osobom w kryzysie, a także pomaga w zdobyciu umiejętności, które są przydatne w opracowywaniu strategii służących pomocy oraz interwencji w pracy z rodziną czy społecznością lokalną.

Eksperci w zakresie interwencji kryzysowej z profilaktyką społeczną po ukończeniu studiów mogą rozpocząć pracę w zawodzie na przykład w zakładach karnych, instytucjach związanych z systemem ochrony praw człowieka, ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach interwencji kryzysowej, szpitalach czy fundacjach i stowarzyszeniach związanych z systemem ochrony zdrowia psychicznego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest specjalność / ścieżka kształcenia Interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)