Audiofonologia - Toruń

Audiofonologia - Toruń

Audiofonologia - Toruń

Studia w Toruniu

audiofonologia

Odkryj audiofonologia w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Audiofonologia studia Toruń 2021 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku audiofonologia to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

 

Studia w Toruniu na kierunku audiofonologia to studia o charakterze interdyscyplinarnym łączącym zarówno nauki medyczne, jak i nauki dotyczące techniki. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu umiejętności dotyczącej i umożliwiającej dokonywaniu analizy narządu słuchu, jak i również narządu odpowiadającego za równowagę. Studenci zdobędą również wiedzę z obszaru technik medycznych, programów, które są wykorzystywane w celu dokonywania diagnoz oraz testowania narządu słuchu.

Absolwenci studiów w Toruniu na kierunku audiofonologia, dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi w różnorodnych ośrodkach, które zajmują się diagnostyką, a także tych zajmujących się badaniem zarówno narządu słuchu, mowy, jak i równowagi. Absolwenci będą również mogli związać swoją karierę zawodową z przemysłem medycznym i pracować w działach handlowych oraz marketingu firm zajmujących się sprzedażą nowoczesnych aparatów słuchowych.

czytaj dalej wszystko o Audiofonologia - Toruń

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu jest kierunek audiofonologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Jednostka prowadząca

Audiofonologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek audiofonologia?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku audiofonologia, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Przedmioty maturalne, które są najczęściej wymaganymi w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku audiofonologia:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Audiofonologia w Toruniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AUDIOFONOLOGIA TORUŃ STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AUDIOFONOLOGIA TORUŃ STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDIOFONOLOGIA W TORUNIU?

Studia w Toruniu na kierunku audiofonologia to studia przygotowujące do pracy na stanowisku audiofonologa, czyli specjalisty, który zajmuje się fizjologią słuchu, jego zaburzeniami, diagnostyką oraz leczeniem.

Audiofonologia jest dziedziną nauk medycznych, która jest powiązana z kierunkiem lekarskim. Studenci kierunku audiofonologia w Toruniu skupią się przede wszystkim na dokonywaniu analiz narządku zarówno słuchu, jak i równowagi oraz dowiedzą się o ich neurologicznych uwarunkowaniach.

Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzy z zakresu technik medycznych, ale i także wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z programami, które służą testowaniu i sprawdzaniu narządu słuchu.

Studenci na kierunku audiofonologia powinni się także charakteryzować umiejętnościami miękkimi między innymi taki jak otwartość, wyrozumiałość, ale i chęć lub potrzeba pomagania innym. 

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku audiofonologia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Toruniu na kierunku audiofonologia to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu wiedzy dotyczącej diagnostyki i  leczenia  uszkodzeń słuchu.

Program studiów dostarcza między innymi wiedzę z zakresu anatomii oraz fizjologii człowieka, technik medycznych, które sprzyjają diagnozie wad zarówno słuchu, jak i równowagi czy podstaw z zakresu fizyki, przede wszystkim z zagadnień dotyczących akustyki oraz elektroniki.

Studenci zdobędą także niezbędną wiedzę oraz potrzebne umiejętności dotyczącej zaburzeń mowy, zasad postępowania, które obowiązują w zakresie ich klasyfikacji, etiologii, a także profilaktyki czy terapii oraz wiedzy o akustyce oraz psychoakustyce, która skupia się przede wszystkim na zastosowaniu badań z tych dziedzin w celu projektowania aparatów słuchowych, a także implantów ślimaków.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDIOFONOLOGIA W TORUNIU?

Studia na kierunku audiofonologia trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDIOFNOLOGIA W TORUNIU?

Uczelnie w Toruniu kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku audiofonologia, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z obszaru diagnozowania narządu słuchu, a także narządu równowagi oraz wiedzę dzięki, której potrafią odpowiednio kwalifikować i kierować do odpowiedniego leczenia zaburzeń niedosłuchu, posiadając jednocześnie również kwalifikacje do tego by móc dobierać i dopasowywać aparaty słuchowe, mają szerokie możliwości zawodowe.

Absolwenci studiów w Toruniu na kierunku audiofonologia  między innymi mogą rozpocząć pracę w ośrodkach oraz zakładach zajmujących się diagnostyką badając narząd słuchu, równowagi, a także narząd mowy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku audiofonologia:

 • pracownik ośrodka diagnostycznego zajmującego się badaniem narządu słuchu, równowagi czy mowy,
 • pracownik sektora marketingu sprzętu medycznego.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek audiofonologia w Toruniu?

 

STUDIA W TORUNIU - ważne informacje

kierunki studiów w Toruniu

studia w Toruniu

 

AUDIOFONOLOGIA - ważne informacje

audiofonologia studia

studia medyczne w Toruniu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki medyczne w Toruniu

Rozwiń

Komentarze (0)