Audiofonologia studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecny postęp w dziedzinie medycyny jest ogromny. Również nauki dotyczące uszkodzeń słuchu nie pozostają w tyle, dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na praktycznie wykształconych specjalistów w tej dziedzinie. Co więcej, jest to stosunkowo nowy kierunek, który wychodzi naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom rynku. Jeżeli zatem interesujesz się anatomią człowieka i szukasz ciekawej specjalizacji to te studia będą świetnym początkiem Twojej kariery.

Głośna muzyka w słuchawkach, w klubie czy nawet ruch uliczny w godzinach szczytu – wszystkie to odgłosy przekraczają bezpieczny poziom natężenia dźwięku. W dzisiejszych czasach hałas i zbyt wiele decybeli to chleb powszedni, zatem każdy z nas jest narażony na uszkodzenia narządu słuchu. W związku z tym zapotrzebowanie na lekarzy w tym zakresie jest olbrzymie.

 

Program studiów i przedmioty

Jakie umiejętności zdobędziesz w ramach studiów? Przede wszystkim skupisz się na analizie narządów słuchu i równowagi oraz dowiesz się o ich neurologicznych uwarunkowaniach. Ponadto poznasz techniki medyczne oraz programy sprawdzające słuch. Od kandydata, oprócz zdolności w zakresie nauk przyrodniczych, wymagane są również odpowiednie umijętności miękkie, takie jak: wyrozumiałość, otwartość oraz potrzeba pomocy innym. Jeżeli wpisujesz się w powyższy opis to znak, że ten kierunek będzie świetnym wyborem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na audiofiologia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka, geografia, informatyka albo język polski 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AUDIOFONOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AUDIOFONOLOGIA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując audiofonologię

Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:
  • anatomii i fizjologii człowieka,
  • zaburzeń mowy i zasad postępowania w zakresie ich klasyfikacji, etiologii, profilaktyki i terapii,
  • technik medycznych sprzyjających diagnozie wad słuchu i równowagi,
  • akustyki oraz psychoakustyki z naciskiem na zastosowanie badań z tych dziedzin w celu projektowania apartów słuchowych czy implantów ślimaków,
  • podstaw fizyki w zakresie nauk o akustyce i elektronice.

Jak wyglądają studia na kierunku audiofonologia?

Kierunek audiofonologia możesz realizować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Dzienny charakter studiów umożliwia realizację ustalonego programu kształcenia w trakcie zajęć, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Wiele uczelni audiofonologię oferuje także w ramach studiów podyplomowych, które wiążą się z kształceniem weekendowym.

Studia medyczne konstruowane są z nauk ścisłych, bazujących na biologii, chemii czy fizyce. W programie zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: fonetyka i fonologia języka polskiego, patologia słuchu, mowy i równowagi, anatomia prawidłowa, biologia medyczna, rentgenodiagnostyka klasyczna, zdrowie środowiskowe. Prócz wykształcenia medycznego bardzo istotne okazuje się kształcenie językowe obejmujące zwłaszcza fonetykę i fonologię. Studenci będą mieli także okazję nauczyć się języka migowego.

Studenci nie mogą mieć zaburzonych sprawności manualnych, artykulacji, nie mogą borykać się także z niedosłuchem. Zauważalny postęp w zakresie diagnostyki i leczenia uszkodzeń słuchu sprawił, że rynek pracy poszukuje specjalistów odnajdujących się w audiofonologii. Studenci kształcą umiejętności diagnozowania narządu słuchu i równowagi, a także zdobywają wiedzę obejmującą kwalifikowanie i kierowanie pacjentów do wybranego leczenia zaburzeń niedosłuchu. Uczą się także, jak w odpowiedni sposób dopasować aparaty słuchowe. Kierunek wymaga od kandydatów spostrzegawczości, zdolności analitycznych i badawczych, a także wykazywania chęci do pracy w zespole.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AUDIOFONOLOGIA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku audiofonologia?

Studia medyczne możesz realizować zazwyczaj w ramach pierwszego lub drugiego stopnia, w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia lub w trakcie jednolitych studiów magisterskich. Kierunek audiofonologia oferowany jest w postaci trzyletnich studiów licencjackich. Sześć semestrów na studiach pierwszego stopnia umożliwia zdobycie tytułu licencjata, który pozwala podjąć pracę w zawodzie lub dalsze kształcenie na studiach drugiego stopnia (magisterskich) w zakresie pokrewnego audiofonologii kierunku studiów.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AUDIOFONOLOGIA STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku audiofonologia

Absolwent kierunku audiofonologia znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik ośrodka diagnostycznego zajmującego się narządem słuchu, równowagi czy mowy,
  • pracownik sektora marketingu sprzętu medycznego.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDIOFONOLOGIA

Komentarze (0)