Studia medyczne Toruń

Studia medyczne Toruń

Studia medyczne Toruń

Największy wybór studiów

medycznych w Toruniu

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia medyczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia medyczne w Toruniu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 6 lat. Studia pozwalają zdobyć więdzę i umiejętności z zakresu m.in.: medycyny, farmacji, dietetyki, stomatologii, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, położnictwa czy pielęgniarstwa. Absolwenci studiów medycznych odnajdują się w pracy w szpitalach, przychodniach, ośrodkach badawczo- rozwojowych, medycznych laboratoriach diagnostycznych, przemyśle farmaceutycznym, ośrodkach rehabilitacji.

Studia medyczne Toruń
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), od 5 do 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia medyczne w Toruniu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka medyczna stacjonarne jednolite
Audiofonologia stacjonarne I stopnia
Dietetyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Elektroradiologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Farmacja stacjonarne jednolite
Fizjoterapia stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kierunek lekarski (medycyna) stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kosmetologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Optometria stacjonarne II stopnia
Optyka okularowa z elementami optometrii stacjonarne I stopnia
Pielęgniarstwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Położnictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Ratownictwo medyczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Terapia zajęciowa stacjonarne I stopnia
Zdrowie publiczne stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są studia medyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki medyczne w Toruniu

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Studia medyczne w Toruniu - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne

Proces dostania się na studia medyczne w Toruniu związany jest bezpośrednio z przebiegiem rekrutacji. Nie jest on jednak tak trudny, jak wtedy, gdy istniały jeszcze egzaminy wstępne. Teraz, by dostać się na jakiekolwiek studia, w tym studia medyczne wystarczy dobrze, a w tym przypadku bardzo dobrze zdać maturę. Dlaczego „bardzo dobrze”? Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż liczba potencjalnych studentów, chcących dostać się na medycynę, wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu osób na miejsce.

To oznacza, że na dostępne  na danej uczelni miejsca dostaną się wyłącznie ci z najlepszymi wynikami, oscylującymi w okolicach dziewięćdziesięciu procent, z wybranych przez rekrutujących przedmiotów. W przypadku medycyny liczą się przede wszystkim biologia i chemia, choć w zależności od uczelni liczą się również wysokie wyniki z fizyki i matematyki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia medyczne w Toruniu?

Wybierając studia medyczne w Toruniu jako drogę swojej przyszłej kariery zawodowej, warto pamiętać, iż decydujecie się na wymagający i czasochłonny kierunek, jak również na pracę, związaną ze stresem, olbrzymią odpowiedzialnością i ciągłą nauką.

Najważniejsza w pracy lekarza jest jednak świadomość, że działanie w jakimkolwiek zawodzie medycznym bezpośrednio wpływa na zdrowie oraz życie ludzkie. Tutaj można ocalić istnienie, ale warto zdawać sobie sprawę, że ten medal ma dwie strony. To podwyższone ryzyko oraz potrzeba ciągłego zdobywania wiedzy sprawia, że studia medyczne w Toruniu nie od dziś uznawane są za jedne z najcięższych i najtrudniejszych na rynku uczelnianym.

Dodatkowo, aby pracować na odpowiednio wysokim stanowisku, należy zdać bardzo rozległe tematycznie egzaminy końcowe, jak również kontynuować naukę na dalszych specjalizacjach. Te duże wymagania rynku i uczelni mają jednak dobre strony. Absolwenci medycyny są ludźmi powszechnie szanowanymi, a zarobki w medycynie gwałtownie wzrastają z roku na rok, w niektórych zawodach kilkakrotnie przekraczając kwotę uznawaną za „minimalną krajową”.

 

Kierunki studiów medycznych w Toruniu - rekrutacja 2023/2024

 

Praca po studiach medycznych

Ukończenie medycyny pozwala na podjęcie pracy w bardzo szerokiej gamie zawodów lekarskich i około lekarskich. Przykładowo, po ukończonych studiach medycznych w Toruniu lub kursach tematycznych można pracować jako lekarz rodzinny, fizyk medyczny, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta, fizjoterapeuta, dietetyk, logopeda, stomatolog, opiekun medyczny, pielęgniarka, ratownik medyczny, psychoterapeuta, ginekolog, sanitariusz, kardiolog, kardiochirurg, chirurg szczękowy, technik laboratoryjny, mikrobiolog, biotechnolog, analityk medyczny, rejestrator medyczny, przedstawiciel farmaceutyczny czy elektroradiolog.

POZOSTAŁE UCZELNIE W TORUNIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

Chyba najbardziej znaną uczelnią w Toruniu jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika, dlatego też od niego zaczniemy przegląd wydziałów, na których otwarte są studia medyczne. Ciekawym wyborem w samym Toruniu jest Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie kształceni są studenci z tematyki Biologii sądowej i Biotechnologii. Uniwersytet Mikołaja Kopernika posiada również filie medyczne, znajdujące się w Bydgoszczy. Tutaj przede wszystkim należy zwrócić uwagę na Wydział Farmaceutyczny, Wydział Lekarski oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum.

Inną, znajdującą się na terenie Torunia uczelnią jest Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu. Jest to publiczna szkoła policealna bez czesnego. Głównym celem Centrum Kształcenia jest nauczanie, które ma przygotować do wykonywania określonych zawodów. Uczelnia proponuje naukę do zawodów: Technika dentystycznego, Technika masażysty, Asystentki stomatologicznej, Higienistki stomatologicznej, Opiekuna medycznego oraz Terapeuty zajęciowego.

Warto też przyjrzeć się ofercie edukacyjnej studium „Fama”. Policealne Medyczne Studium Zawodowe „Fama” działa na podobnej zasadzie, co Medyczno-Społeczne Centrum, przyuczając do zawodów: Opiekuna medycznego, Technika masażysty, Asystentki stomatologicznej oraz Higienistki stomatologicznej. Studium Policealne "Fama" kształci z zakresu Psychologii, Arteterapii, Terapii zajęciowej z elementami arteterapii oraz do zawodu Rejestratorki medycznej. Natomiast Policealne Studium Zawodowe „Fama” kształci do zawodów: Technika usług kosmetycznych, Technika administracji, Technika BHP, Opiekuna w domu pomocy społecznej, Opiekuna osoby starszej, Opiekunki środowiskowej oraz Asystenta osoby niepełnosprawnej.

Komentarze (1)

Piotr odpowiedz

Co za idiotyzmy, chyba jakiś automat tworzył powyższy tekst. W Toruniu nie ma i nigdy nie było studiów medycznych. Wszystkie trzy wydziały Collegium Medicum UMK mieszczą się w Bydgoszczy.