Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Administracja rządowa skierowana jest w szczególności do tych osób, które zainteresowane są funkcjonowaniem oraz organizacją pracy administracji centralnej i terenowej. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci tej ścieżki kształcenia uzyskują wiedzę oraz umiejętności, które niezbędne są do wykonywania zawodów np. urzędniczych w różnorodnych instytucjach państwowych.
Uczelnie w Warszawie szkolą przyszłych urzędników w oparciu o wartości wiążące się z neutralnością – studenci przygotowywani są do pełnienia zawodowych funkcji z uwzględnieniem apolityczności, bezstronności i rzetelności.
Interdyscyplinarny charakter administracji rządowej pozwala studentom także rozwinąć cenne umiejętności praktyczne, związane m.in. z: komunikacją społeczną, negocjacją, retoryką, organizacją pracy urzędu, zarządzaniem projektami czy analizą zjawisk polityczno-gospodarczych. Absolwenci znaleźć mogą pracę m.in. w: kancelariach prawnych, służbach działających regionalnie, radzie ministrów.
Studia na administracji rządowej poświęcone są najważniejszym zagadnieniom związanym np. z organizacją i zakresem działania jednostek i instytucji administracji centralnej i terenowej. Przedmioty znajdujące się w programie tej ścieżki kształcenia pozwalają studentom zrozumieć pracę np. ministrów, wojewodów, służb regionalnych czy centralnych organów administracji rządowej.
W programie studiów na administracji rządowej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: struktury administracji rządowej; zakresu obowiązków poszczególnych działów administracji rządowej; sopsobu działania służby cywilnej; przepisów prawnych, kontrolujących funkcjonowanie Wymiaru Sprawiedliwości.
Absolwenci administracji rządowej mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko w państwowych w instytucjach i organizacjach związanych z administracją rządową, ale także m.in. w pozostałych organach administracji publicznej i prywatnej, przedsiębiorstwach i korporacjach czy w zakresie własnej działalności gospodarczej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą pełnić funkcje np. doradcze, zarządcze, organizacyjne, urzędnicze lub związane z komunikacją społeczną, kontrolingiem czy polityką.
Absolwent administracji rządowej może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administracja rządowa to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.
Studenci administracji przygotowują się do praktycznej pracy w instytucjach i podmiotach gospodarczych. Uczestnicy zajęć praktycznych mogą rozwijać się w zawodach związanych m.in. z administracją państwową i samorządową, firmami ubezpieczeniowymi, bankami, urzędami czy agencjami celnymi. Ponadto studenci tego kierunku mogą wiązać swoją przyszłość z polityką lub Wymiarem Sprawiedliwości.
Wiedza z zakresu prawa, ekonomii czy socjologii pozwala absolwentom administracji obrać ścieżkę kariery kierowniczej – przyszli eksperci mogą obejmować stanowiska w różnorodnych urzędach i instytucjach administracji państwowej. Studenci administracji szczególnie rozwijają się w kierunku m.in. finansów, bankowości, zarządzania i prawa.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie