Akademia programowania w Pythonie – studia podyplomowe w Poznaniu
Studia na kierunku Akademia programowania w Pythonie to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia na tym kierunku skierowane są przede wszystkim do osób, które chcą nauczyć się projektowania oraz budowania aplikacji z użyciem języka programowania Python.
JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?
W celu rekrutacji na kierunek Akademia programowania w Pythonie zazwyczaj należy wysłać zgłoszenie oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni posiadać dyplom licencjata, inżyniera bądź magistra. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a w grupach mogą obowiązywać limity miejsc, warto więc przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem. Studia podyplomowe w Poznaniu mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami, takimi jak czesne.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE?
Studia w Poznaniu, w przypadku studiów podyplomowych, to w większości studia niestacjonarne. Studia na kierunku Akademia programowania w Pythonie prowadzone są w trybie online. Studenci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez pracowników dydaktycznych uczelni oraz specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w danej dziedzinie. Słuchacze mogą zdobywać wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, poprzez udział w wykładach, ćwiczeniach oraz konwersatoriach.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Akademia programowania w Pythonie możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku Akademia programowania w Pythonie umożliwiają słuchaczom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. programowania funkcyjnego w Pythonie, przeglądu podstawowych bibliotek Pythona, obsługi i przetwarzania różnych typów danych czy pracy z bazami danych.
Program studiów zakłada również, że studenci tego kierunku zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. tworzenia aplikacji z GUI, technik przetwarzania danych czy programowania współbieżnego.
Słuchacze kierunku Akademia programowania w Pythonie mogą też zdobyć umiejętności z zakresu programowania asynchronicznego, komunikacji przez sieć, użycia SSH czy komunikacji z usługami REST. Mają również możliwość zdobycia umiejętności z testowania, w tym testów jednostkowych, użycie debuggera czy wstępu do TDD.
Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie Akademia programowania w Pythonie, to m.in.:
-
wprowadzenie, podstawowe pojęcia, instalacja i konfiguracja środowiskowa, przegląd IDE,
-
wbudowane typy danych, operatory, wbudowane funkcje i metody,
-
wstęp do UML, programowanie zorientowane obiektowo,
-
praca z plikami, obsługa błędów, dostęp do systemu plików,
-
przegląd podstawowych bibliotek Pythona,
-
implementacje wybranych algorytmów,
-
mapowanie obiektowo-relacyjne,
-
techniki przetwarzania danych – użycie NumPy i Pandas.
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE?
Studia na kierunku Akademia programowania w Pythonie trwają przeważnie 1 rok.
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PROGRAMOWANIA W PYTHONIE
Studia na kierunku Akademia programowania w Pythonie dają ich absolwentom możliwość znalezienia zatrudnienia w branży IT, gdzie przydatna jest znajomość programowania w Pythonie, a także analitycy danych czy administratorzy systemów.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Akademia programowania w Pythonie:
-
branża IT,
-
Python Developer,
-
analityk danych,
-
administrator systemów,
-
tester oprogramowania,
-
webmaster.