Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Studia w Łodzi

prawo ochrony zdrowia

Odkryj kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

09.02.2023

Prawo ochrony zdrowia studia Łódź | woj. łódzkie

Studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku prawo ochrony zdrowia w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Uczelnie

Studia możesz podjąć w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej - Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Prawa i Administracji UŁ) w trybie niestacjonarnym (zaocznym)

 

Opis kierunku

Tajniki struktury systemu ochrony zdrowia można szczegółowo poznać, wybierając ten kierunek studiów. Podczas kształcenia, studenci mają okazję dowiedzieć się m.in. tego, jakie prawa przysługują pacjentom oraz zgłębić kwestię praw i obowiązków pracowników medycznych. Absolwenci nie powinni mieć problemu ze wskazaniem konkretnych aktów, dzięki którym poszczególne jednostki mogą prowadzić działalność leczniczą.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Specjaliści w tej dziedzinie, doskonale znają zarówno prawne, jak i medyczne aspekty funkcjonowania systemu. Mogą więc sprawdzić się w instytucjach zajmujących się nadzorem, administrowaniem lub organizacją systemu ochrony zdrowia.

czytaj dalej wszystko o Prawo ochrony zdrowia - Łódź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku prawo ochrony zdrowia wzbudzają duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia prawnicze, którzy chętnie będą poruszali się także w sferze praktyki medycznej. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Ważne są także wyniki uzyskane na studiach licencjackich lub magisterskich na kierunkach humanistyczno-społecznych. W procesie rekrutacyjnym najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Przyszli studenci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Jeśli chodzi o przedmioty dodatkowe, warto zdawać na przykład rozszerzoną matematykę, historię lub język obcy nowożytny. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązuje konkurs świadectw. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo ochrony zdrowia w Łodzi

Jak wyglądają studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

1. Dla kogo ten kierunek?

Interesują Cię struktury i sposoby funkcjonowania systemu ochrony zdrowia? Chcesz nadzorować prawa i obowiązki pracowników medycznych, a także kontrolować przestrzeganie praw pacjenta? Interesują Cię aspekty prawno-medyczne instytucji obracających się wokół ochrony zdrowia? Tak ważne kwestie możesz zgłębiać w trakcie edukacji na studiach w Łodzi.

Idealni kandydaci na studia prawnicze nie mogą mieć problemów z naukami humanistyczno-prawnymi. Przyszli studenci powinni wykazywać zainteresowanie kwestiami prawno-medycznymi, ale nie mogą mieć także problemów z naukami społecznymi. Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną i sumienną, a Twoją życiową misją jest walka o dobro pacjentów, kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku prawo ochrony zdrowia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia niestacjonarne

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Uczelnie w Łodzi dbają o różnorodność kierunków, a wszelkie programy kształcenia tworzone są interdyscyplinarnie, co wpływa na wielozadaniowość i możliwość odnalezienia się w każdej branży.

Program kształcenia opiera się na naukach humanistyczno-prawniczych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: organizacja i działalność podmiotów leczniczych i praktyk zawodowych, wprowadzenie do praw pacjenta i instytucjonalne formy ich ochrony, medyczne prawo cywilne, etyka zawodów medycznych, system ubezpieczenia zdrowotnego, medyczne prawo karne, informatyzacja w ochronie zdrowia administracja ochrony zdrowia, odpowiedzialność zawodowa pracowników medycznych, postępowanie administracyjne w ochronie zdrowia, zamówienia publiczne w ochronie zdrowia, kontraktowanie świadczeń zdrowotnych, postępowania cywilne w ochronie zdrowia i wiele innych.

 

4. Praca po studiach

Studia prawnicze w Łodzi takie jak prawo ochrony zdrowia przygotowują do podjęcia pracy w organach administracji publicznej i instytucjach, które zajmują się organizacją, nadzorowaniem i administrowaniem w systemie ochrony zdrowia, a także w podmiotach leczniczych, a korzystają przy tym ze znajomości prawnej i etycznej problematyki udzielania świadczeń zdrowotnych i brania odpowiedzialności w tym zakresie.

Abiturienci szczycą się znajomością praw pacjenta, ochrony danych osobowych, prawa ubezpieczeń społecznych i tym podobne. Są zatrudniani w administracji publicznej (rządowej i samorządowej), w organizacjach pozarządowych, w organizacjach międzynarodowych, w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, w organach Unii Europejskiej.

Ile trwają studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

Studia na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi trwają 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Łódzkim.

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo ochrony zdrowia w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo ochrony zdrowia w Łodzi?

Kierunki w Łodzi

energetyka
farmacja
geografia
leśnictwo
logistics
logopedia
management
marketing
optometria
położnictwo
taniec
Rozwiń

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia