Studia prawnicze Łódź

Studia prawnicze Łódź

Studia prawnicze Łódź

Największy wybór studiów

prawniczych w Łodzi

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Łódź | woj. łódzkie

Ci, którzy decydują się na pójście na studia prawnicze w Łodzi powinni zdawać sobie sprawę z tego, że wybierają kierunek jednolitych i to bardzo wymagających studiów magisterskich. Prawo to nie tylko wymóg nauczenia się setek norm prawnych, ale także stałe trzymanie ręki na pulsie, jeśli chodzi o wydarzenia w kraju i na świecie. Każde nowe rozporządzenie, każda kolejna ustawa może zmienić kilka miesięcy nauki, dlatego właśnie warto wiedzieć, że łódzkie studia prawnicze zostały stworzone dla ludzi nie tylko ze świetną pamięcią, ale także wielkimi ambicjami, zdolnością koncentracji i szybkiego przyswajania nowych informacji. Wykonując zawód związany z prawem należy również posiadać ogładę w mowie i piśmie, pewność siebie oraz rozwagę w działaniu.
Nieco inaczej przedstawia się sytuacja tych, którzy zdecydują się na studiowanie administracji, uważanej przez wielu za łatwiejszą odmianę studiów prawniczych. Administracja, jak większość wykładanych kierunków, podzielona jest już na studia trzyletnie i dwuletnie. Tutaj również wymagana jest zdolność do przyswajania informacji prawniczych oraz logicznego i szybkiego rozumowania i łączenia faktów. Jednak studenci administracji mają łatwiejszy start w zawodzie urzędniczym lub zarządzającym, niż prawnicy, którzy mają przed sobą nie tylko pięcioletnie studia prawnicze, ale i późniejsze aplikacje. 

KIERUNKI PRAWNICZE W ŁODZI

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia prawnicze

Rekrutacja na prawo nie wyróżnia się specjalnie od rekrutacji na inne kierunki studiów. Natomiast o czym warto pamiętać, to o corocznym obłożeniu list rekrutacyjnych na studia prawnicze przez dziesiątki tysięcy osób, czyli średnio przez kilkanaście osób na jedno miejsce. To sprawia, że na prawo wcale nie jest tak łatwo się dostać i należy się pochwalić bardzo dobrymi wynikami z matury. Uczelnie różnią się od siebie, jeśli chodzi o ustalanie progów i przeliczników, natomiast przedmioty maturalne, które są uwzględniane przy rekrutacji, w większości przypadków są ujednolicone. Dlatego każdy, kto chce dostać się na prawo, na maturze powinien szczególną uwagę przykładać do nauki i zdobycia jak najlepszych wyników z matury pisemnej z języka polskiego i języka obcego oraz jednego z dodatkowych przedmiotów do wyboru. Przedmiotami opcjonalnymi są tutaj: historia, WOS, matematyka, geografia, chemia, biologia albo fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach prawniczych

Studia prawnicze pozwalają na podjęcie pracy w jednym z bardzo wielu zawodów. Można zdobyć zatrudnienie na przykład jako urzędnik sądowy, sędzia, prokurator, notariusz, adwokat, radca prawny, doradca podatkowy, urzędnik podatkowo-prawny w przedsiębiorstwie, księgowy rachunkowy, sprawozdawca finansowy, urzędnik skarbowy, doradca prawny, pracownik więziennictwa, pracownik kancelarii prawnej albo firmy konsultingowej, urzędnik administracji państwowej, doradca inwestycyjny, audytor, urzędnik służby cywilnej, wyższy stopniem pracownik policji, pracownik organizacji pozarządowej, konsultant w dziale prawnym firmy konsultingowej, referent ds. windykacji, referent ds. obsługi klienta, specjalista ds. roszczeń, specjalista ds. prawnych, negocjator z zespole prac gospodarczych, specjalista ds. umów, agent celny, specjalista  ds. obsługi egzekucji komorniczej, administrator kontraktów, Security Risk Analyst, konsultant w dziale doradztwa prawnego, asystent prawny zarządu, przedstawiciel ds. rozliczeń, kontroler należności czy menedżer ds. Compliance.

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W ŁODZI

STUDIA PRAWNICZE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

A
D
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA PRAWNICZE

Głównym miejscem w Łodzi, gdzie można studiować prawo jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ci, którzy wybierają się na studia prawnicze z pewnością kojarzą olbrzymi, odbijający światło budynek w kształcie paragrafu – to właśnie tam uczą się przyszli absolwenci prawa i administracji. Na wydziale uruchomione są kierunki:
 

AKADEMIA HUMANISTYCZNO EKONOMICZNA W ŁODZI STUDIA PRAWNICZE

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi prowadzi zajęcia na wydziale politologicznym z Administracji wymiaru sprawiedliwości w systemie sprawowania władzy, a także Administracji ze specjalizacją: prawo pracy.
 
 

SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W ŁODZI STUDIA PRAWNICZE

Społeczna Akademia Nauk organizuje wykłady z prawa, na studiach jednolitych magisterskich.  Na swojej stronie SAN informuje, że jako jedyna uczelnia w Polsce stosuje nowatorski program law in action – stosowanie prawa w praktyce od pierwszego roku studiów. Otwarte są tu specjalizacje: Sędziowska, Prokuratorska, Adwokacka, Notarialna oraz Radcowska. Moduł kształcenia specjalnościowego przygotowuje do zawodów sędziego, prokuratora, notariusza, adwokata, radcy prawnego albo doradcy podatkowego. Natomiast na kierunku Administracji uruchomione są specjalizacje: Prawna obsługa biznesu, Prawo pracy i kadr, Administracja porządku publicznego oraz Specjalność samorządowa.
 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

 

Komentarze (2)

Karolina24 odpowiedz

Ponoć ostatnio otworzyli prawo na łódzkim medyku. Warto sprwdzić https://www.medyk.edu.pl/aktualnosci/prawo-nowosc-w-wsbinoz

Tomek odpowiedz

Podobno teraz nawet na WSBiN w Łodzi są studia prawnicze. Warto wejść na medyk.edu.pl i to sprawdzić. Moja siostra kończyła tam dietetykę i była bardzo zadowolona, więc może ja wybiorę się tam na prawo.