BANKOWOŚĆ I DORADZTWO INWESTYCYJNE

BANKOWOŚĆ I DORADZTWO INWESTYCYJNE

BANKOWOŚĆ I DORADZTWO INWESTYCYJNE

Studia w Warszawie

bankowość i doradztwo inwestycyjne

Odkryj studia bankowość i doradztwo inwestycyjne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Bankowość i doradztwo inwestycyjne studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Każdy, kto zarabia, chciałby dobrze zainwestować swoje pieniądze. Jak to jednak zrobić, by zyskać i nie ponieść żadnych strat? Wbrew pozorom to dość trudna sztuka, dlatego czasami warto zwrócić się z tym do specjalisty. Jeśli chcesz być jednym z nich, możesz śmiało wybrać propozycję kształcenia jaką jest bankowość i doradztwo inwestycyjne. Znalazła się ona w ofercie warszawskich ośrodków akademickich.

Jeśli ją wybierzesz, odnajdziesz w programie kształcenia między innymi przedmioty takie jak: analiza rynków finansowych, zarządzanie ryzykiem bankowym, czy analiza kredytowa. Pamiętaj, że podczas wszystkich semestrów kształcenia otrzymasz pogłębione wykształcenie nie tylko ekonomiczne. Czekają na ciebie przedmioty, które poświęcone będą prawu i zarządzaniu.

Dziś sektor bankowy rozwija się niezwykle prężnie. W praktyce oznacza to, że są wciąż potrzebni specjaliści, którzy zasilać będą kadrę. Czekać będą na ciebie przede wszystkim banki komercyjne i spółdzielcze, firmy ubezpieczeniowe, domy maklerskie, czy biura doradztwa inwestycyjnego, podatkowego i finansowego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia BANKOWOŚĆ I DORADZTWO INWESTYCYJNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studia na bankowości i doradztwie inwestycyjnym znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: nowoczesnym technologiom informacyjnym wykorzystywanym w bankowości; podstawom rachunkowości i zarządzania; produktom ubezpieczeniowym czy elementom prawa finansowego. Dzięki różnorodnym zagadnieniom studenci tej ścieżki kształcenia mogą poznać np. specyfikę finansów publicznych, strukturę systemu podatkowego czy narzędzia matematyki finansowej.

Absolwenci bankowości i doradztwa inwestycyjnego zgłębiają zagadnienia związane np. z: problematyką struktury gospodarczej i finansowej Unii Europejskiej; analizą rentowności; sposobem dopasowania produktów i usług do potrzeb klientów; oceną ryzyka kredytowego, rynkowego i operacyjnego; planowaniem finansów osobistych i wspomaganiem zarządzania finansami przedsiębiorstw.

W programie studiów na bankowości i doradztwie inwestycyjnym znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Bankowość detaliczna
 • Ład korporacyjny i relacje inwestorskie
 • Źródła finansowania podmiotów gospodarczych
 • Pozyskiwanie kapitału na rynku finansowym
 • Etyka w działalności doradczej
 • Fundusze inwestycyjne (PE i VC)

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobów analizy rynków finansowych; technik zarządzania ryzykiem bankowym; przepisów prawa bankowego; podstaw analizy kredytowej.

Absolwenci bankowości i doradztwa inwestycyjnego wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są np. do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa inwestycyjnego czy analizy rynku finansowego. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą liczyć również na zatrudnienie na stanowisku np. doradcy w banku lub firmie ubezpieczeniowej czy specjalisty ds. funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Absolwent bankowości i doradztwa inwestycyjnego może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • przedsiębiorstwa, korporacje
 • biura maklerskie i rachunkowe
 • firmy doradztwa finansowego
 • fundusze inwestycyjne i emerytalne
 • firmy ubezpieczeniowe
 • podmioty sektora administracji publicznej
 • banki, instytucje finansowe
 • instytucje Unii Europejskiej
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Bankowość i doradztwo inwestycyjne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Studenci finansów i rachunkowości zdobywają cenną wiedzę oraz umiejętności z zakresu np. dziedzin ekonomicznych, społecznych i prawnych – w trakcie studiów poznają m.in. tajniki księgowości i bankowości czy zarządzania finansami przedsiębiorstw. Uczestnicy praktycznych zajęć analizują podstawowe zjawiska gospodarcze i sytuacje ekonomiczno-finansowe jednostek gospodarczych. Kierunek ten pozwala absolwentom podjęcie zawodu np.: księgowego, doradcy podatkowego, audytora, controllera czy specjalisty.

Zdolności oraz specjalistyczna wiedza absolwentów kierunku finanse i rachunkowość cenione są w różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach czy organach administracji publicznej i prywatnej. Finansiści przygotowani są m.in. do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej lub nawiązania współpracy z międzynarodowymi korporacjami, instytucjami finansowymi lub biurami rachunkowymi. Ponadto są oni gotowi do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)