Bazy danych

Studia w Warszawie

bazy danych

Odkryj studia bazy danych w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Bazy danych studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Bazy danych to propozycja kształcenia dla tych studentów, którzy wykazują szczególne zainteresowania ścisłe. Będą one rozwijane podczas wszystkich semestrów nauki i wzbogacone o unikalną wiedzę właśnie z zakresu baz danych, które mogą być definiowane jako różnorodne systemy gromadzenia, wyszukiwania i udostępniania informacji. Warto podkreślić oczywiście, że studenci otrzymają przede wszystkim praktyczne kwalifikacje, które pozwolą im na szybkie znalezienie pracy.

Do przedmiotów, z którymi zetkną się studenci, można zaliczyć chociażby: administrowanie i strojenie baz danych, tworzenie aplikacji bazodanowych, projektowanie i programowanie baz danych, wykorzystywanie baz danych w systemach informacyjnych. Dziś ten obszar informatyki jest niezwykle istotny, ponieważ obecnie większość przechowywanych i przekazywanych informacji ma formę cyfrową. Absolwenci będą mogli pracować w przyszłości na stanowiskach chociażby: projektanta baz danych, administratora baz danych, developera, programisty baz danych, programisty aplikacji bazodanowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Bazy danych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Studenci baz danych szkolą się w zakresie m.in.: projektowania, programowania, administrowania i strojenia baz danych, a także tworzenia aplikacji bazodanowych czy wykorzystywania baz danych w systemach informatycznych. Uczelnie w Warszawie, które oferują tę ścieżkę kształcenia, kładą duży nacisk na praktyczne przygotowanie studentów. Dzięki temu w trakcie zajęć uczestnicy mają okazję działać z takimi systemami jak np.: Oracle, Microsoft SQLServer, IBM DB2, MySQL czy PostgreSQL.

Studia na bazach danych pozwalają studentom zdobyć wiedzę i umiejętności związane m.in. z: gromadzeniem, wyszukiwaniem i udostępnianiem informacji; architekturą, bezpieczeństwem i technologią baz danych; zarządzaniem firmą za pomocą systemów informacyjnych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które poświęcone są problematyce np.: nowoczesnym narzędziom informatycznym, aplikacjom baz danych czy specyfice Internetu i sieci lokalnej.

W programie studiów na bazach danych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Projektowanie i programowanie baz danych (SQL i Non-SQL)
 • Administrowanie i strojenie baz danych
 • Tworzenie aplikacji bazodanowych – internetowych i lokalnych
 • Wykorzystanie baz danych w systemach informacyjnych
 • Hurtownie danych, Big Data i systemy klasy Business Inteligence

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: narzędzi informatycznych, służących prowadzeniu prac projektowych; zasad tworzenia aplikacji klienckich i internetowych; metodyki projektowej nowoczesnych firm informatycznych.

Absolwenci bazy danych mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: analityk, projektant systemów informatycznych, administrator systemu baz danych, programista tradycyjnych aplikacji, projektant aplikacji internetowych czy administrator portalu internetowego. Kompetencje informatyków cenione są w różnych środowiskach zawodowych, dlatego osoby, które ukończyły bazy danych, często są zatrudniane m.in. w środowisku biznesowych, oświatowym, technologicznym czy urzędniczym.

Absolwent baz danych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • zespoły zajmujące się obsługą IT
 • jednostki administracji informatycznej
 • instytucje edukacyjne
 • przedsiębiorstwa technologiczne
 • firmy wytwarzające oprogramowania komputerowe
 • firmy wytwarzające systemy internetowe
 • firmy wytwarzające aplikacje na urządzenia mobilne lub systemy wbudowane
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Bazy danych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Informatyka to kierunek studiów skierowany w szczególności do osób, które interesują się m.in.: nowoczesnymi technologiami komputerowymi; administrowaniem bazami danych; projektowaniem stron internetowych i aplikacji różnego rodzaju; tworzeniem gier i animacji komputerowych; zjawiskami związanymi ze sztuczną inteligencją czy pracą projektową w środowisku technologicznym.

Absolwenci informatyki mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Umiejętności oraz specjalistyczna wiedza osób, które ukończyły studia na kierunku informatyka, odnajdują zastosowanie w prywatnym i publicznym sektorze. Na informatyków czekają takie stanowiska jak np.: deweloper, programista, administrator baz danych, tester oprogramowania czy analityk. Ponadto absolwenci tego kierunku są przygotowani do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)