Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Powinniśmy zdać sobie sprawę, że współcześnie nie tylko sektor prywatny odgrywa rolę podczas zbilansowanego rozwoju gospodarczego. Zapominamy wielokrotnie o sektorze publicznym. A to przecież jego funkcjonowanie w największej mierze wpływa na kondycję współczesnej gospodarki. Uczelnie w Warszawie dostrzegają jednak tę tendencję i stworzyły propozycję kształcenia jaką są finanse publiczne.
Studenci, którzy ją wybiorą, otrzymają pogłębione kwalifikacje sprzężone z programem finansów i rachunkowości. Odnajdą oni w programie kształcenia wiele interdyscyplinarnych przedmiotów. Można zaliczyć do nich chociażby: zamówienia publiczne, finanse samorządowe, statystykę ekonomiczną, legislację administracyjną, zamówienia publiczne czy prawo i doradztwo finansowe.
Łatwo zauważyć, że kompetencje przyszłych specjalistów z tego zakresu będą naprawdę potężne. To właśnie dzięki nim abiturienci będą mogli liczyć na szybki rozwój zawodowy właśnie w sektorze publicznym. Czekają na nich różnorodne urzędy, instytucje finansowe, firmy konsultingowe, instytucje kredytowe, jednostki samorządu terytorialnego itd.
Studia na finansach publicznych poświęcone są m.in.: specyfice finansów publicznych; sposobom planowania finansowego; technikom tworzenia skutecznych biznesplanów; strukturze systemów podatkowych w Polsce i w Europie; problemom audytu wewnętrznego; sposobom oceny projektów inwestycyjnych czy charakterystyce zamówień publicznych.
Studenci w trakcie zajęć praktycznych m.in. dokonują analizy finansowej jednostek sektora finansów publicznych; poznają tajniki rachunkowości budżetowej; szkolą się w zakresie zarządzania zadłużeniem publicznym. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się również przedmioty związane np. z kontrolą skarbową, funduszami UE czy partnerstwem publiczno=-prywatnym.
W programie studiów na finansach publicznych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: podstaw rachunkowości i sprawozdawczości finansowej; zasad przeprowadzania audytu wewnętrznego; metod sporządzania zamówień publicznych; technik kontroli zarządczej w firmach.
Absolwenci finansów publicznych mogą liczyć na zatrudnienie np. w działach księgowych i finansowych sektora finansów publicznych. Studia na tym kierunku przygotowują także absolwentów do m.in. rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej lub aktywnego uczestniczenia w prywatnym sektorze rynku gospodarczego. Na specjalistów finansów publicznych czekają np.: działy finansowe przedsiębiorstw, firmy konsultingowe, biura doradztwa rachunkowego czy jednostki samorządu terytorialnego.
Absolwent finansów publicznych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Finanse publiczne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.
Kierunek finanse i rachunkowość pozwala studentom zdobyć wszechstronną wiedzę oraz cenne umiejętności z zakresu m.in. finansów i rachunkowości przedsiębiorstw czy instytucji – zarówno w prywatnym, jak i publicznym sektorze rynku gospodarczego lub finansowego. Absolwenci tego kierunku posiadają także wiedzę dotyczącą m.in.: zasad i procedur rachunkowości i sprawozdawczości finansowej czy przygotowania informacji ekonomicznych na potrzeby analizy finansowej i auditingu wewnętrznego lub zewnętrznego.
Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz analitycznym zdolnościom, absolwenci finansów i rachunkowości cenieni są w różnorodnych środowiskach np. prawniczych, biznesowych, naukowych, doradczych, urzędniczych lub ubezpieczeniowych. Osoby, które ukończyły finanse i rachunkowość, mogą aplikować na stanowiska m.in. kierownicze, doradcze, analityczne, eksperckie czy związane z negocjacjami, podatkami lub kontrolingiem.
Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie
Zobacz także: