Studia teologiczne Łódź

Studia teologiczne Łódź

Studia teologiczne Łódź

Największy wybór studiów

teologicznych w Łodzi

Odkryj kierunki teologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia teologiczne w Łodzi | woj. łódzkie

Studia teologiczne w Łodzi? Raczej nie tędy kierunek. Łódź jako tako nie prowadzi studiów teologicznych, brakuje tu wyższej szkoły, która by podejmowała tematykę religijną. Najbliższe studiom teologicznym jest religioznawstwo, które prowadzi Uniwersytet Łódzki na Wydziale Filologicznym oraz działa prężnie Wyższe Seminarium Kościoła Starokatolickiego w Łodzi, na którym to można podjąć nauki duchowne. Czym jest teologia w wydaniu łódzkim?

To taka dziedzina nauki, w której to za pomocą filozoficznych metod badacze starają się wyjaśnić i opisać świat w odniesieniu do Boga. To studium prawd religijnych objawionych przez Boga – studium prowadzące do zrozumienia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA TEOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI TEOLOGICZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia teologiczne w Łodzi

Aby dostać się na takie studia teologiczne w Łodzi należy nie tylko zdać maturę i przynieść odpisy świadectw, trzeba jeszcze wypełnić podanie, stworzyć swój życiorys wedle załączonego schematu oraz pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. Po zrealizowaniu wszystkich wymagań i wydaniu pozytywnej opinii, możecie cieszyć się nauką na kierunku teologia.

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Praca po studiach teologicznych w Łodzi

Jako teolog możecie podjąć pracę w szkole w roli katechety, bądź poszukać zatrudnienia w organizacjach misyjnych, działających na rzecz humanizacji, wspierania duchowego innych. Istnieje również możliwość, by znaleźć pracę w Kurii, czy Sądach Biskupich, to jednak jest dosyć trudne zważywszy na hermetycznie zamknięte środowisko, które raczej zatrudnia osoby duchowne.

Jest jeszcze opcja pracy jako przewodnika duchowego i prowadzenia na przykład nauk przedmałżeńskich, bądź wspierania rodzin przy kościele. Jako teolog zaangażowany teoretycznie w rozwój nauki, można starać się o podjęcie kroków ku realizacji projektów badawczych z dziedziny (wciąż jest ich bardzo mało) i podjęcie studiów doktoranckich. Etat w wyższej szkole teologicznej dla zdolnych i przedsiębiorczych również może się znaleźć, jednak na takie „wyróżnienie” trzeba pracować od samego początku studiów. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

W Łodzi istnieje tylko jedna możliwość podjęcia studiów teologicznych i to w trybie zaocznym, bądź jest też możliwość kształcenia podyplomowego. Mowa o Instytucie Teologicznym w Łodzi, który jest częścią Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Joanneum z Warszawy. Prowadzone są tu studia łączące edukację intelektualną i formację duchową osób świeckich, duchownych, jak i zakonnych. Celem kształcenia w Instytucie Teologicznym jest budowanie harmonii między nauką i wiarą. Studia trwają 6 lat i prowadzoną są jak inne kierunki – Instytut wpisany jest w rejestrze uczelni wyższych jako uczelnia kościelna na prawach państwowych, a statuty szkoły zatwierdzone są przez samą Stolicę Apostolską. Podczas studiów uczący się nabywają uprawnienia pedagogiczne do pracy z dziećmi.

W Instytucie Teologicznym prowadzone są również studia i kursy podyplomowe, które obejmują takie kierunki:

  • Podyplomowe studium katechetyczno-pedagogiczne
  • Studium z teologii praktycznej (dla duchownych)
  • Studium Życia Rodzinnego
  • Podyplomowe studia filozofii i etyki
  • Podyplomowe studia katechezy przedszkolnej

Komentarze (3)

Henryka Szwejson odpowiedz

Również odradzam studiowanie teologii w tym instytucie... mija się to ze wszystkim co można nazwać prawdziwymi studiami

Albert Suchocki odpowiedz

Instytut Teologiczny w Łodzi? To kpina. Cel to uczenie w szkole, ZERO możliwości badań naukowych i rozwoju naukowo-badawczego. Bardzo zamknięci na ludzi z pasją.

Zygmunt Kwiryński odpowiedz

Jednym słowem, gruszki na wierzbie i kształcenie przez tyle lat przyszłych bezrobotnych. No może szansę mają wybitni, jak im dopisze szczęście. Gdyby była możliwość łączyć te studia z polonistyką , lub historią, czyli dodatkowa opcja zawodu, miały by te studia jakieś znaczenie dla przyszłości studiującego.