Studia teologiczne Toruń

Studia teologiczne Toruń

Studia teologiczne Toruń

Największy wybór studiów

teologicznych w Toruniu

Odkryj kierunki teologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia teologiczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Teologia nie ma obecnie komercyjnego zastosowania, a najpowszechniejszym zawodem wykonywanym przez absolwentów kierunku jest zawód katechety. Nie zmienia to jednak faktu, iż studia teologiczne w Toruniu mogą należeć do bardzo interesujących i dobrze usytuowanych, gdyż patronem miasta jest Jan Chrzciciel i na tej podstawie najważniejsze wydarzenia z okazji święta miasta przypadają 24 czerwca. Kształcenie realizowane jest na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, na Wydziale Teologicznym, który oferuje zainteresowanym znacznie więcej niż standardowe opanowanie wiedzy. Na przyszłych studentów czekają koła naukowe: Koło Młodych Teologów oraz Koło Naukowe Cooperatores Veritatis im. Benedykta XVI, a także zespół kameralny „Portamus Gaudium”. Wykładowcami są specjaliści, reprezentujący prestiżowe ośrodki naukowe, między innymi: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, czy Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie.

Studia teologiczne poruszają temat natury boskiej oraz jej stosunków ze światem i ludźmi. Dzięki nim nabywa się wiedzę teologiczną z elementami filozofii i biblistyki, jak również nauk humanistycznych i nauk społecznych. To intelektualna przygoda dla tych, którzy cenią filozofię, historię i wolą podyskutować o napotkanym problemie, niż przejść obok niego obojętnie. Brzmi ciekawie? Zapoznaj się z ofertą studiów teologicznych w Toruniu.

KIERUNKI TEOLOGICZNE W TORUNIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU SĄ STUDIA TEOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia teologiczne w Toruniu

Chcesz dostać się na studia teologiczne w Toruniu? Weź się do pracy i pochwal dobrymi wynikami z historii, języka polskiego, języka obcego, wiedzy o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach teologicznych w Toruniu

Absolwenci studiów teologicznych w Toruniu mogą z powodzeniem aplikować o pracę w instytucjach prowadzonych przez kościoły i organizacje charytatywne, czy też doradcze organizacje religijne. Najpowszechniejszym zawodem wciąż pozostaje katecheta. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy absolwent studiów teologicznych od razu może uczyć w szkole. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, każda osoba chcąca podpisać umowę o pracę w szkole na stanowisku nauczyciela religii powinna posiadać imienne skierowanie wydane przez biskupa diecezjalnego, tzw. misję kanoniczną. Zakłada się, że człowiek o utrwalonej moralności a także nieszablonowym podejściu do rozwiązywania problemów może stać się cenionym pracownikiem sektora biznesowego, w szczególności w obszarach wymagających tzw. miękkich kompetencji, takich jak Public Relations, marketing, obsługa klienta, czy Human Resources. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA STUDIA TEOLOGICZNE

Wydział Teologiczny:

  • Teologia. Specjalności: Katechetyczno- pastoralna, Kapłańska, Teologia ogólna z językiem włoskim, Teologia z językiem hiszpańskim;
  • Nauka o rodzinie. Specjalności: Nauczycielska wychowania do życia w rodzinie i etyki, Asystent i doradca rodzinny, Pozamedyczna pomoc hospicyjno- geriatryczna, Mediacje rodzinne.

dowiedz się więcej 

 

Wydział oferuje także studia podyplomowe; w zakresie teologii oraz bioetyki.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)