Studia teologiczne Katowice

Studia teologiczne Katowice

Studia teologiczne Katowice

Największy wybór studiów

teologicznych w Katowicach

Odkryj kierunki teologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia teologiczne Katowice | woj. śląskie

Jeśli kwestie ducha nie są Ci obce, a moralności i postawa etyczna bliskie są chrześcijańskiemu modelowi życia, może chcesz zagłębić się w naukach teologicznych? Na Uniwersytecie Śląskim możesz podjąć klasyczne studia teologiczne, jakie opracowane zostały przez duchownych Kościoła Katolickiego i jakie zostały usankcjonowane normami konstytucji Sapientia christiana. Studia teologiczne to pogłębione studia filozoficzne, dotyczące nauki poznania, historii filozofii, antropologii, metafizyki, a także studia historyczne, które skupiają się na dziejach chrześcijaństwa na świecie.

Podstawą studiów teologicznych jest Biblia i teologia systematyczna, czyli fundamentalna, moralna i dogmatyczna. Jeśli interesują Cię kwestie religijności człowieka, z pewnością odnajdziesz się na studiach teologicznych i poznasz świat wierzeń chrześcijańskich, mogąc je lepiej zrozumieć. Obok teologii samej w sobie na Wydziale Teologicznym w Katowicach prowadzone są studia nauki o rodzinie w klasycznym katolickim modelu. Są to studia ukierunkowane na pomaganie rodzinom w potrzebie, wzmocnienie uczuć rodzinnych, dodawanie otuchy potrzebującym. Sprawdź, jakie kierunki możesz wybrać w ramach studiów teologicznych w Katowicach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA TEOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI TEOLOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:

KIERUNKI TEOLOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia teologiczne w Katowicach

Aby dostać się na studia teologiczne w Katowicach musisz na odpowiednim poziomie zdać maturę z języka polskiego, a także zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą podstawowych wiadomości z religii, a także motywacji wyboru studiów teologicznych.

To studia wymagające odpowiedniej postawy, stąd konieczność przejścia rozmowy kwalifikacyjnej. Nie ma większych wymagań, co do przedmiotu, jaki powinno się zdawać na maturze, by otrzymać lepszy wyniki końcowy w konkursie świadectw. Wesprzeć Was może matura z religii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA TEOLOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach teologicznych

Teolodzy znajdują zatrudnienie jako nauczyciele religii w szkołach, udzielając lekcji katechezy, dbając o przygotowanie etyczne w duchu katolickim do życia, a także mogą znaleźć zatrudnienie w katolickich mediach, w środkach masowego przekazu. Teolodzy to publicyści, to także pracownicy nauki, badający kwestie ducha (w Katowicach istnieje możliwość realizacji studiów doktoranckich z teologii).

Teolodzy świetnie sprawdzają się w parafialnej pracy administracyjnej, jak i jako kustosze muzeów, bibliotek czy wydawnictw katolickich. Jako absolwenci studiów nauki o rodzinie będziecie mogli znaleźć zatrudnienie w roli asystentów rodziny, opiekunów osób starszych, niepełnosprawnych, a także prowadzić poradnictwo małżeńskie i rodzinne, jak i zostać nauczycielem przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Na wykształconych i uwrażliwionych absolwentów studiów teologicznych czeka również praca w placówkach pomocy społecznej.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH STUDIA TEOLOGICZNE

Studia teologiczne w Katowicach możecie podjąć na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale teologicznym, gdzie prowadzone są kierunki:

  • nauki o rodzinie - studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • nauki o rodzinie, spec. mediator i asystent rodziny - studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • teologia - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne, spec. nauczycielska, spec. teologia w kulturze
  • teologia, spec. teologia pastoralna - studia jednolite magisterskie, stacjonarne

dowiedz się więcej>TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)