Studia teologiczne Lublin

Studia teologiczne Lublin

Studia teologiczne Lublin

Największy wybór studiów

teologicznych w Lublinie

Odkryj kierunki teologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia teologiczne Lublin | woj. lubelskie

Studia teologiczne w Lublinie to ścieżka dla ludzi głęboko wierzących, którzy swą wiarę chcą ukierunkować na pomaganie innym, pogłębić zrozumienie materii wiary i dogłębnie poznać swoją religię. Podczas pięcioletnich studiów teologicznych gruntownie poznacie chrześcijaństwo, wiarę katolicką - od strony dogmatycznej, historycznej, duchowej, jak i moralnej, liturgicznej, prawno-kanonicznej, a i pastoralnej.

Zdobędziecie takie umiejętności, by po studiach samodzielnie pogłębiać wiedzę o duchowości, religii, filozofii kościoła. Oprócz tego, studia teologiczne przygotują Was do pełnienia licznych zadań społecznych. Wartkie pióro, umiejętności analityczne, porównawcze, kompetencje do wykonywania różnego rodzaju zawodów to naturalne umiejętności absolwentów teologii.

To, co wyróżnia studentów teologii od studentów innych, mniej duchowych kierunków, to wyjątkowego rodzaju wrażliwość i możliwość jej prezentacji podczas nauki. Poznacie podstawy nauki psychologicznej, pedagogicznej, dydaktycznej. Ćwiczenia i praktyki pozwolą Wam sprawdzić jak sobie radzicie z ludźmi - czy nadajecie się do tego rodzaju pracy. Podczas studiów otrzymacie niezbędną pomoc duchową, która pomoże Wam wzrastać w mocy i w sile do pełnienia swojej życiowej misji. Niepowtarzalna atmosfera sprzyja pogłębianiu życia duchowego i realizowaniu twórczej pracy.

POPULARNE KIERUNKI TEOLOGICZNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA TEOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI TEOLOGICZNE W LUBLINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI TEOLOGICZNE W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia teologiczne w Lublinie

Aby dostać się na studia teologiczne w Lublinie nie wystarczy odpowiednio dobrze zdać matury. Oprócz znanego Wam za pewne konkursu świadectw, aby dostać się na takie studia musicie przejść rozmowę kwalifikacyjną z opiekunami kierunku (najczęściej są to księża). Powinniście również dostarczyć zaświadczenie od swojego proboszcza z poleceniem swojej kandydatury. Sprawdźcie dokładnie, jakie dokumenty są Wam potrzebne, by podjąć studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA TEOLOGICZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach teologicznych

Teolodzy głównie pracują w szkołach, w organizacjach pożytku publicznego, stowarzyszeniach katolickich. Absolwenci tego rodzaju studiów mogą również działać w organizacjach społecznych respektujących wartości chrześcijańskie. Działać na rzecz pomagania innym, wspierania potrzebujących, dzielenia się dobrami materialnymi, jak i wsparciem mentalnym.

Absolwenci teologii wiedzą, jak udzielić wsparcia innym. Często zajmują oni wysokie stanowiska - są liderami ruchów i stowarzyszeń. Teolodzy mogą również uczyć religii we wszystkich typach szkół. Wielu wykształconych przewodników duchowych znajduje zatrudnienie w redakcjach wartościowych portali, w radio czy w telewizji. W przypadku studiów nauki o rodzinie możecie znaleźć zatrudnienie w poradniach rodzinnych, prowadzić wsparcie duchowe w ramach coachingu, dziś tak modnego i potrzebnego.

Kierunek ten przygotowuje również do pracy w administracji państwowej i samorządowej - pracy na rzecz odpowiedniej polityki rodzinnej i jej realizacji. Absolwenci znajdują zatrudnienie w domach opieki społecznej, jak i pomocy społecznej.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA TEOLOGICZNE

Lublin słynie ze swego katolickiego ukorzenienia wiary. Nie bez przyczyny bardzo dobrze działa tu Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wydział Teologii zaprasza na studia teologiczne na kierunki:

  • nauka o rodzinie - studia I i II stopnia stacjonarne, spec. psychoprofilaktyka rodzinna, polityka rodzinna, poradnictwo specjalistyczne, przedsiębiorczość społeczna
  • teologia - studia jednolite magisterskie, specjalizacja nauczycielska, spec. edukacja medialna, studia stacjonarne
  • duchowość katolicka - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)