Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Jeżeli interesujesz się logistyką, ekonomią i administracją, zarządzanie to twoja mocna strona, lubisz dziedziny ścisłe, a dzięki ich opanowaniu potrafisz bez trudu rozwiązywać złożone problemy logiczne, to prawdopodobnie zarządzanie flotą i spedycją drogową jest skrojone na miarę twoich potrzeb.
Wybierając tę interdyscyplinarną propozycję kształcenia zyskasz okazję do poznania takich zagadnień, jak na przykład ładunkoznawstwo i obrót materiałami niebezpiecznymi, nauczysz się wykorzystywania narzędzi informatycznych w zarządzaniu transportem i organizacji przewozów, a ponadto zgłębisz tajniki efektywnego korzystania z narzędzi i rozwiązań telematyki transportu.
Dzięki kształceniu na zarządzaniu flotą i spedycją drogową będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych, dystrybucyjnych, usługowych i produkcyjnych, centrach logistycznych, firmach kurierskich na stanowisku spedytora drogowego, koordynatora procesów transportowych, specjalisty do spraw szacowania kosztów transportu, czy specjalisty do spraw zarządzania flotą.
Studenci zarządzania flotą i spedycji drogowej w trakcie nauki poznają m.in.: metody i narzędzia analizy kosztów funkcjonowania transportu własnego i obcego; zasady organizacji spedycji w transporcie drogowym; narzędzia i rozwiązania telematyki transportu; konwencje i umowy stosowane w handlu międzynarodowym.
Uczestnicy zajęć szkolą się również w zakresie np.: ładunkoznawstwa i obrotu materiałami niebezpiecznymi; wykorzystywania narzędzi informatycznych, które powszechnie stosowane są w zarządzaniu transportem; organizacji przewozów na małym i dużym terenie; wykorzystywania technologii i rozwiązań charakterystycznych dla nowoczesnego transportu drogowego.
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: nowoczesnych rozwiązań informatycznych stosowanych w organizacji transportu krajowego i międzynarodowego; technik komunikacyjnych i sposobów dokumentacji w handlu międzynarodowym; metod analizy kosztów funkcjonowania transportu.
Absolwenci zarządzania flotą i spedycji drogowej są kompleksowo przygotowane do pełnienia funkcji np. spedytora drogowego, koordynatora procesów transportowych, specjalisty ds. importu i eksportu, specjalisty ds. analizy kosztów transportu czy fleet managera. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą – zarówno w kraju, jak i za granicą.
Absolwent zarządzania flotą i spedycji drogowej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Zarządzanie flotą i spedycja drogowa to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.
Logistyka to kierunek interdyscyplinarny, który przygotowuje absolwentów do pracy m.in. w branży produkcyjnej, handlowej, usługowej, transportowej czy biznesowej. Studenci tego kierunku studiów zdobywają wiedzą i umiejętności w zakresie np.: ekonomii, finansów i rachunkowości, towaroznawstwa, prawa, administracji czy informatyki. Ponadto uczestnicy zajęć nierzadko mają okazję rozwijać kompetencje miękkie, związane np. z posługiwaniem się językiem obcym czy prowadzeniem skutecznych negocjacji.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu
Zobacz także: