Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Nie od dziś wiadomo, że prężnie rozwijająca się branża logistyczna nieustannie potrzebuje nowych, dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jeżeli chciałbyś stać się jednym z nich, rozważ wybór kształcenia na inżynierii systemów logistycznych. Pamiętaj jednak, że program kształcenia może okazać się rozbudowany.
W trakcie kształcenia posiądziesz szeroką, teoretyczną wiedzę na temat obsługi specjalistycznego oprogramowania logistycznego, zgłębisz istotę profesjonalnej analizy danych, poznasz zasady eksploatacji obiektów magazynowych, nauczysz się wdrażania systemów automatycznej identyfikacji, a dzięki zrozumieniu wytycznych prowadzenia zakupów i dostaw twoje działania nabiorą ekonomicznego charakteru.
Absolwenci inżynierii systemów logistycznych bez trudu znajdują pracę na całym świecie. Zatrudnisz się jako analityk oprogramowania logistycznego w międzynarodowych korporacjach lub pomyślisz o objęciu takich stanowisk, jak: inżynier logistyk, projektant i koordynator systemów logistycznych, czy też planista i koordynator procesów produkcyjnych. Możesz również założyć własną działalność gospodarczą.
Studenci inżynierii systemów logistycznych zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: projektowania, modelowania, symulacji i optymalizacji procesów logistycznych w przedsiębiorstwie – uczestnicy zajęć uczą się np. planowania zakupów, zaopatrzenia, produkcji, magazynowania czy zarządzania zapasami, dystrybucją, transportem i spedycją. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: technice i inżynierii funkcjonowania nowoczesnych systemów lub rozwiązań logistycznych.
Studia na inżynierii systemów logistycznych skierowane są do osób, które zainteresowane są np.: budową urządzeń logistycznych czy procesami ich eksploatacji i utrzymania ruchu. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie m.in.: obsługi oprogramowania logistycznego; zarządzania zapasami w przedsiębiorstwie i łańcuchach dostaw; analizowania, oceniania, usprawniania i optymalizowania procesów logistycznych. Uczelnie w Poznaniu, które oferują inżynierię procesów logistycznych, przygotowują studentów także np. do ubiegania się o uzyskanie certyfikatu European Logistics Association.
W programie studiów na inżynierii systemów logistycznych znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania specjalistycznego oprogramowania logistycznego i zaawansowanych narzędzi informatycznych w logistyce; zasad zarządzania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach i łańcuchach dostaw; ekonomicznych, technicznych i organizacyjnych podstaw współczesnej logistyki.
Absolwenci inżynierii systemów logistycznych mogą liczyć na zatrudnienie zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku w branży logistycznej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są zatrudniane m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych i logistycznych lub w firmach projektowych i konsultingowych. Ponadto inżynieria systemówlogistycznych przygotowuje absolwentów również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Absolwent inżynierii systemów logistycznych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Inżynieria procesów logistycznych to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.
Uczestnicy zajęć poznają np. sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi, a także zasady regulujące działalność logistyczną. W trakcie studiów studenci zgłębiają najważniejsze zagadnienia związane m.in. z towaroznawstwem, transportem krajowym i międzynarodowym czy zarządzaniem łańcuchami dostaw. Uczelnie w Poznaniu oferują studentom logistyki kilka ścieżek kształcenia, poświęconych różnorodnym aspektom branży logistycznej i transportowej.
Absolwenci tego kierunku mogą poszukiwać zatrudnienia w zawodach z sektora handlu czy transportu. Kompetencje absolwentów logistyki są cenione na stanowiskach np. analitycznych, kierowniczych, organizacyjnych czy doradczych. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą samodzielnie prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług logistycznych lub transportowych.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu
Zobacz także: