Inżynieria systemów logistycznych

Inżynieria systemów logistycznych

Inżynieria systemów logistycznych

Studia w Poznaniu

inżynieria systemów logistycznych

Odkryj studia inżynieria systemów logistycznych w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Inżynieria systemów logistycznych studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Nie od dziś wiadomo, że prężnie rozwijająca się branża logistyczna nieustannie potrzebuje nowych, dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jeżeli chciałbyś stać się jednym z nich, rozważ wybór kształcenia na inżynierii systemów logistycznych. Pamiętaj jednak, że program kształcenia może okazać się rozbudowany.

W trakcie kształcenia posiądziesz szeroką, teoretyczną wiedzę na temat obsługi specjalistycznego oprogramowania logistycznego, zgłębisz istotę profesjonalnej analizy danych, poznasz zasady eksploatacji obiektów magazynowych, nauczysz się wdrażania systemów automatycznej identyfikacji, a dzięki zrozumieniu wytycznych prowadzenia zakupów i dostaw twoje działania nabiorą ekonomicznego charakteru.

Absolwenci inżynierii systemów logistycznych bez trudu znajdują pracę na całym świecie. Zatrudnisz się jako analityk oprogramowania logistycznego w międzynarodowych korporacjach lub pomyślisz o objęciu takich stanowisk, jak: inżynier logistyk, projektant i koordynator systemów logistycznych, czy też planista i koordynator procesów produkcyjnych. Możesz również założyć własną działalność gospodarczą.

Program studiów i przedmioty

Studenci inżynierii systemów logistycznych zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: projektowania, modelowania, symulacji i optymalizacji procesów logistycznych w przedsiębiorstwie – uczestnicy zajęć uczą się np. planowania zakupów, zaopatrzenia, produkcji, magazynowania czy zarządzania zapasami, dystrybucją, transportem i spedycją. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: technice i inżynierii funkcjonowania nowoczesnych systemów lub rozwiązań logistycznych.

Studia na inżynierii systemów logistycznych skierowane są do osób, które zainteresowane są np.: budową urządzeń logistycznych czy procesami ich eksploatacji i utrzymania ruchu. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie m.in.: obsługi oprogramowania logistycznego; zarządzania zapasami w przedsiębiorstwie i łańcuchach dostaw; analizowania, oceniania, usprawniania i optymalizowania procesów logistycznych. Uczelnie w Poznaniu, które oferują inżynierię procesów logistycznych, przygotowują studentów także np. do ubiegania się o uzyskanie certyfikatu European Logistics Association.

W programie studiów na inżynierii systemów logistycznych znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Lean Management
 • Informatyczne projektowanie systemów logistycznych
 • Metody planowania i sterowania produkcją
 • Inżynieria procesów transportowo-logistycznych

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania specjalistycznego oprogramowania logistycznego i zaawansowanych narzędzi informatycznych w logistyce; zasad zarządzania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach i łańcuchach dostaw; ekonomicznych, technicznych i organizacyjnych podstaw współczesnej logistyki.

Absolwenci inżynierii systemów logistycznych mogą liczyć na zatrudnienie zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku w branży logistycznej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są zatrudniane m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych i logistycznych lub w firmach projektowych i konsultingowych. Ponadto inżynieria systemówlogistycznych przygotowuje absolwentów również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent inżynierii systemów logistycznych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • firmy spedycyjne
 • centra logistyczne
 • przedsiębiorstwa transportowe
 • firmy kurierskie
 • porty lotnicze lub morskie
 • zakłady komunikacji miejskiej
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • magazyny
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Inżynieria procesów logistycznych to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.

 

Logistyka studia w Poznaniu

Uczestnicy zajęć poznają np. sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi, a także zasady regulujące działalność logistyczną. W trakcie studiów studenci zgłębiają najważniejsze zagadnienia związane m.in. z towaroznawstwem, transportem krajowym i międzynarodowym czy zarządzaniem łańcuchami dostaw. Uczelnie w Poznaniu oferują studentom logistyki kilka ścieżek kształcenia, poświęconych różnorodnym aspektom branży logistycznej i transportowej.

Absolwenci tego kierunku mogą poszukiwać zatrudnienia w zawodach z sektora handlu czy transportu. Kompetencje absolwentów logistyki są cenione na stanowiskach np. analitycznych, kierowniczych, organizacyjnych czy doradczych. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą samodzielnie prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług logistycznych lub transportowych.

Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)