DIETETYKA KLINICZNA

Studia w Katowicach

dietetyka kliniczna

 

Odkryj studia dietetyka kliniczna w Katowicach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dietetyka kliniczna studiaKatowice i woj. śląskie - specjalność / ścieżka kształcenia

Nie od dziś wiadomo, że sfera psychiczna nierozerwalnie łączy się z takimi dziedzinami życia, jak między innymi żywieniem. Niektóre dolegliwości psychiczne mogą wpływać na kształtowanie negatywnych nawyków żywieniowych, podobnie jak zaburzenia odżywiania wpływają destrukcyjnie na sferę psychologiczną człowieka. Dietetyka kliniczna pozwoli ci na dokładne zrozumienie wspomnianych zależności.

Oto niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone przez siatkę kształcenia: diagnostyka laboratoryjna i farmakoterapia, geriatria żywienia klinicznego, neurologia zaburzeń metabolicznych, a także gastroenterologia. Dzięki nim zrozumiesz istotę wzajemnego przenikania się sfery psychicznej i fizjologicznej oraz staniesz się ekspertem do spraw zdrowego żywienia.

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu kształcenia na dietetyce klinicznej? Z łatwością zatrudnisz się we własnym gabinecie dietetycznym, wybranych oddziałach szpitalnych, niektórych jednostkach administracyjnych, ośrodkach związanych z poradnictwem dietetycznym, a także organizacjach samorządowych, zajmujących się szerzeniem profilaktyki zdrowotnej.

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest specjalność / ścieżka kształcenia DIETETYKA KLINICZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)