Jaka praca czeka po ekonomii menadżerskiej? Sprawdź!

Jaka praca czeka po ekonomii menadżerskiej? Sprawdź!

Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

24.06.2022

— Ekonomia menedżerska to gałąź ekonomii, która łączy praktykę i teorię zarządzania. Pomaga zniwelować różnice między zagadnieniami logicznymi a politycznymi. Temat ten dostarcza użytecznych metod i strategii formułowania polityki menedżerskiej. Spojrzenie w przyszłość wymaga od menedżera wyjątkowych zdolności i sposobu myślenia. W skrajnym menedżeryzmie potrzeby konsumentów i ich zadowolenie są ważniejsze niż maksymalizacja korzyści. — mówi Prorektor ds. Rozwoju i Kształcenia SANS, dr Anna Szymczak.
Powstanie ekonomii menedżerskiej jest wynikiem nowego połączenia zarządzania i ekonomii. Popyt, korzyści, koszty i konkurencja — to pojęcia, które wiążą się z analizą ekonomiczną. W ten sposób ekonomia menedżerska jest określana mianem ekonomii „problemów wyboru” (z ang. „problems of choice”) lub alternatyw i dystrybucji ograniczonych zasobów przez firmy.
— Ekonomia menedżerska to zastosowanie ekonomii do podejmowania decyzji. Jest to dział ekonomii, który wypełnia lukę między abstrakcyjną teorią a praktyką menedżerską. Na tej specjalizacji studenci skupiają się na analizie ekonomicznej w celu identyfikowania problemów, porządkowania wiedzy i oceny alternatyw. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, zajęć projektowych, analizy studiów przypadków i laboratoriów komputerowych. — mówi Aleksandra Machaj, rekruterka Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Student kierunku ekonomia menedżerska jest przygotowywany do podjęcia pracy kierowniczej w różnym środowisku, a także na różnych szczeblach struktury organizacyjnej - zarówno przedsiębiorstw, banków, instytucji finansowych, instytucji otoczenia biznesu, jak i w sektorze usług publicznych, urzędach administracji publicznej, firmach konsultingowych czy organizacjach non-profit.

Studia na kierunku ekonomia w SANS SOPOT
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >
Metody ekonomii menedżerskiej mogą być wykorzystywane do oceny niemal każdej decyzji biznesowej, ale najszerzej stosuje się je do analizy ryzyka, produkcji i cen. Ekonomia menedżerska jest postrzegana w różny sposób przez różnych menedżerów — dla jednych najważniejszym priorytetem może być doświadczenie klientów, a dla innych wydajność produkcji. W rezultacie pojawiają się różne formy ekonomii menedżerskiej, dlatego absolwent ekonomii menedżerskiej może znaleźć zatrudnienie, również jako: specjalista ds. rozwoju, analityk, strateg gospodarczy, doradca ekonomiczny, czy doradca klienta.

Komentarze (0)