Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie rekrutacja na Erasmus+

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie rekrutacja na Erasmus+

Studia Szczecin - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

09.03.2022

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie rekrutacja na Erasmus+

W Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie od 1 marca 2022 roku trwa nabór do programu Erasmus+. Podczas wyjazdu za granicę w wakacje lub w roku akademickim słuchacze mogą studiować, lub odbywać praktykę zawodową.

Osoby zainteresowane tym wyjątkowym stypendium na zarejestrowanie się w programie mają czas do 31 marca bieżącego roku. Kandydaci na studia muszą mieć minimalną średnią ocen 3,60, a na praktykę 3,30.

 

Studia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie dba o jak najwyższy poziom kształcenia. W Uniwersytecie kadra naukowo-dydaktyczna liczy 700 pracowników, w tym jest 92 profesorów, 98 doktorów habilitowanych oraz 385 doktorów. Od 2003 roku PUM uczestniczy w programie Erasmus+, dzięki czemu słuchacze mogą kształcić się za granicą. Kandydaci na studia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym mają do wyboru ponad 10 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Sprawdź Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie kierunki studiów

 

Do najpopularniejszych kierunków studiów można zaliczyć kierunek lekarski, na który podczas rekrutacji na semestr zimowy na rok akademicki 2021/2022 zgłosiło się 4 227 kandydatów. O jedno miejsce na tym prestiżowym kierunku starało się 17 osób. Podczas toku studiów studenci zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie. Przedmioty wykładane są przez cenionych pracowników naukowych, którzy podążają za nowymi trendami naukowymi (zobacz więcej: kierunek lekarski w Szczecinie).

Kierunek lekarsko-dentystyczny to jeden z najpopularniejszych kierunków w PUM. Podczas zeszłorocznego naboru zgłosiło się 2 067 kandydatów, a o jedno miejsce starało się aż 26 osób. Absolwenci po uzyskaniu dyplomu, odbyciu rocznego stażu podyplomowego i zdaniu LDEP (Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego) otrzymują prawo do wykonywania zawodu. Podczas zajęć praktycznych i teoretycznych studenci zdobywają niezbędną wiedzę oraz umiejętności (zobacz więcej: stomatologia w Szczecinie).

Wśród popularnych kierunków studiów znajduje się fizjoterapia. Jednolite studia magisterskie trwają 5 lat i odbywają się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Podczas toku studiów studenci zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy w zawodzie. Farmacja to kierunek, który podczas rekrutacji na semestr zimowy przyciągnął 459 kandydatów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną (zobacz więcej: fizjoterapia w Szczecinie).

Kosmetologia, pielęgniarstwo to kierunki, których nie można pominąć. Podczas rekrutacji zeszłorocznej na kosmetologię zgłosiło się 418 kandydatów, a na pielęgniarstwo 333 kandydatów. Program kształcenia został skrupulatnie przygotowany, tak aby słuchacze zdobyli pożądane kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź

 

Kierunki, na które również warto zwrócić uwagę to: dietetyka oraz położnictwo. Absolwenci dietetyki znajdą zatrudnienie między innymi w: szkolnictwie, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, a także w zakładach żywienia zbiorowego.

Sprawdź

 

Studenci położnictwa uczą się: rozpoznawania i monitorowania ciąży prawidłowiej, wykrywania stanów odbiegających od normy u matki i dziecka w okresie ciąży, porodu i połogu, a także samodzielnego przyjęcia porodu siłami natury.

Komentarze (0)