Kierunek Lekarski - Szczecin

Kierunek Lekarski - Szczecin

Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Kierunek lekarski (medycyna) stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

13.05.2024

Kierunek Lekarski studia - Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Kierunek lekarski w Szczecinie to 6-letnie studia (jednolite magisterskie). Absolwenci zyskują możliwość odbycia stażu podyplomowego oraz zdania Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na PUM wyniósł 170 punktów. 

Kierunek Lekarski - Szczecin
Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Studia na kierunku lekarskim mają charakter interdyscyplinarny, dzięki czemu studenci otrzymują wykształcenie z zakresu nauk medycznych, biologicznych i ścisłych. W programie studiów znajdują się przedmioty związane m.in. z pediatrią, psychiatrią czy immunologią. W trakcie nauki studenci kierunku lekarskiego odbywają praktyki w klinikach czy szpitalach, co daje im cenne doświadczenie zawodowe.

Studenci kierunku lekarskiego mają wiele perspektyw w związku z przyszłą pracą w zawodzie. Po ukończeniu studiów i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Państwowego, przyszli lekarze wybierają wśród specjalizacji takich jak: neurologia, chirurgia, kardiologia czy dermatologia. Absolwenci kierunku lekarskiego mogą znaleźć pracę nie tylko w szpitalach i klinikach, ale też w instytucjach badawczych i na uczelniach medycznych.

Gdzie studiować kierunek lekarski w Szczecinie

W Szczecinie kierunek lekarski możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku lekarskim, w roku akademickim 2023/2024, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUM. 

Kierunek lekarski - uczelnie w Szczecinie

Sprawdź

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarski w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku lekarskim w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka, chemia,  matematyka. kierunek lekarski Szczecin - przedmioty maturalne

Kierunek lekarski w Szczecinie jest daleko poza przeciętnością nie tylko w kwestii specyfiki samych studiów i przyszłej pracy w zawodzie, ale również rygoru obowiązujących na nim procedur rekrutacyjnych. Żeby mieć realne szanse na wkroczenie w grono studentów medycyny należy podczas egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z chemii, biologii i fizyki uzyskać bardzo dobry wynik.

Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne nie są stałe. Mogą ulegać zmianom na przestrzeni czasu w zależności od różnorakich czynników, a także różnić się w zależności od wybranej przez ciebie uczelni. Dlatego warto być na bieżąco i śledzić bieżące ustalenia za pośrednictwem strony internetowej danego wydziału.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Lekarskim w Szczecinie

Studia na kierunku lekarskim w Szczecinie realizowane są w ramach studiów jednolitych magisterskich. Studia jednolite trwają sześć lat i kończą się tytułem magistra.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Szczecinie - kierunek kierunek lekarski (medycyna):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Medycyny i Stomatologii) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studenci Kierunku lekarskiego zdobywają wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, niezbędne do wykonywania zawodu lekarza. Program kształcenia podzielony jest na dwie grupy przedmiotów: przedmioty przedkliniczne oraz przedmioty kliniczne. Wśród nich odnaleźć można między innymi takie pozycje jak:

 • genetyka kliniczna
 • farmakologia i toksykologia
 • immunologia ogólna
 • diagnostyka laboratoryjna
 • choroby wewnętrzne

 

Nabywane umiejętności

Podczas nauki na Kierunku Lekarskim w Szczecinie nie będzie miejsca na odpoczynek. Przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz wobec tego od zgłębienia podstaw wszystkich nauk medycznych – począwszy od ludzkiej fizjologii i anatomii, przez genetykę i pediatrię, na chirurgii i onkologii skończywszy.

Jako kompetentny i zdolny do udźwignięcia na swoich barkach ciężaru odpowiedzialności za ludzkie życie lekarz, będziesz musiał zgłębić również podstawy psychologii, aby poza usługami czysto medycznym, móc świadczyć wsparcie emocjonalne i oferować każdemu za swoich pacjentów ogrom empatii i zrozumienia dla ciężkiego dla nich stanu, z jakim przyszło im się zmierzyć.

Polecane:

 

Czy warto iść na studia na kierunek lekarski

Kierunek lekarski to nie tylko kierunek specyficzny, o czym już wspomnieliśmy, ale również kierunek ciekawy i wymagający. Wymagający zaangażowania, ambicji i wytrwałości, bowiem studia trwają 6 lat, ale i tak nie kończą intensywnego okresu. Ale z drugiej strony jest to kierunek przygotowujący do wykonywania jednego z najciekawszych zawodów świata, cieszącego się olbrzymim zaufaniem społecznym i prestiżem.

Ile trwają studia na kierunku lekarskim w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku lekarskim w Szczecinie

Studia na kierunku lekarskim w Szczecinie trwają 6 lat (studia jednolite).

Sprawdź

Kierunek lekarski (medycyna) w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 6 lat lekarz

Jaka praca po kierunku lekarskim

Praca lekarza jest nieodłącznie kojarzona z wszelkiego rodzaju placówkami szpitalnymi – i właśnie szpitale pozostają wyborem numer jeden większości świeżo upieczonych absolwentów medycyny. W zależności od przebytych kursów specjalizacyjnych, będziesz mógł zatrudnić się w szpitalach zawierających różne oddziały. Począwszy od ogólnych, po pediatryczne, na chirurgii plastycznej skończywszy. Jednak zakres możliwości zawodowych każdego lekarza jest znacznie szerszy.

Każdy absolwent Kierunku Lekarskiego w Szczecinie znajdzie zatrudnienie w:

 • Prywatnych i publicznych przychodniach medycznych
 • Gabinetach SPA
 • Gabinetach medycyny estetycznej
 • Pogotowiu
 • Poradniach zdrowia psychicznego
 • Placówkach diagnostycznych
 • Laboratoriach badawczych
 • Ośrodkach naukowych
 • Własnych gabinetach lub placówkach ochrony zdrowia.

 

Ile zarabia się po kierunku lekarskim?

Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie może i jest dosyć proste, jednak nie każdego może usatysfakcjonować. Dlaczego? Kierunek lekarski jest jednym z najbardziej specyficznych kierunków kształcenia, którego program obejmuje 6 lat nauki, a i tak nie daje gwarancji wykonywania wyuczonego zawodu. Otóż, aby otrzymać prawo wykonywania zawodu należy po drodze zdać odpowiedni egzamin państwowy. Oczywiście, to i tak nie stanowi odpowiedzi na postawione pytanie, ponieważ zarobki uzależnione są od kilku czynników, a do najważniejszych należy: doświadczenie, staż pracy i miejsce pracy i specjalizacja.

Średnie zarobki absolwentów Kierunku lekarskiego w 2023 roku:

 • rezydent – 5500 złotych
 • lekarz rodzinny – 7450 złotych
 • lekarz okulista – 4800 złotych
 • lekarz chorób wewnętrznych – 7000 złotych
 • lekarz ginekolog – 5600 złotych

Jak wygląda rekrutacja na kierunek lekarski w Szczecinie

Kierunek lekarski - rekrutacja na uczelniach w Szczecinie

sprawdź rekrutacja na studia w Szczecinie

 

Ile osób na miejsce na kierunek lekarski w Szczecinie

Kierunek lekarski w Szczecinie należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Szczecinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Pomorski Uniwersytet Medyczny aplikowało 4092 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się 16 kandydatów.

 

Jakie progi na kierunek lekarski w Szczecinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 170 punktów.

czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Kierunek lekarski jest wymarzonym kierunkiem studiów wielu kandydatów. Mimo to nielicznym udaje się dostać na te studia, dzieje się tak za sprawą dużej ilości chętnych, a także limitom miejsc.

Na jakiej podstawie wybierani są kandydaci na kierunek lekarski w Szczecinie? Po wprowadzeniu informacji do systemu układana jest lista rankingowa, która bierze pod uwagę wyniki uzyskane z egzaminu maturalnego. Niektóre z przedmiotów, które liczone są w czasie rekrutacji, to: biologia, chemia, fizyka oraz matematyka. 

Limity miejsc na kierunku lekarskim w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na kierunek lekarski w Szczecinie po złożeniu swojej aplikacji czekają z niecierpliwością na dzień ogłoszenia wyników rekrutacji. Jest to ważny moment w życiu każdego przyszłego studenta bowiem oczekują na decyzję czy zostali przyjęci na swój wymarzony kierunek studiów. Jednak czas na ogłoszenie decyzji może przeciągnąć się do kilku tygodni, a każda z uczeni ustala swój własny termin.

Gdzie można znaleźć informację o zakwalifikowaniu się na kierunek lekarski? Informację o przyjęciu na studia w Szczecinie można znaleźć w profilu w systemie IRK bądź ERK. W systemie znajdują się również informacje o liczbie punktów oraz o zajętym miejscu w liście. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Kiedy kandydaci otrzymają decyzję o przyjęciu na kierunek lekarski w Szczecinie, będą musieli dostarczyć niezbędne dokumenty, które są potwierdzeniem wyników maturalnych, a także umożliwiają studiowanie wymarzonego kierunku.

Szczecińskie uczelnie mają do wyboru kilka opcji dostarczania dokumentów, jednak najpopularniejszą jest ich osobiste złożenie w gmachu uczelni lub wydziału przez kandydata. Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – ważna jest wtedy data pieczątki i nadania listu.

Przyszli studenci kierunku lekarskiego w Szczecinie muszą zadbać o to, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie. W przypadku niedostarczenia dokumentów kandydaci zostaną wykreśleni z listy osób zakwalifikowanych.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych na kierunek lekarski w Szczecinie, uczelnie zwykle dają kandydatom kilka dni na dostarczenie kompletu dokumentów. Kiedy je złożyć i dlaczego jest to aż tak ważne?

Przyszli studenci kierunku lekarskiego w Szczecinie powinni pamiętać, aby sprawdzić czy na pewno dostarczają komplet dokumentów, jest to bardzo ważne, bowiem brak któregoś z nich może być równoznaczny z wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Gdzie warto studiować kierunek lekarski?

Kandydaci na studia w Szczecinie nie muszą obawiać się bólu głowy spowodowanego podejmowaniem decyzji o wyborze odpowiedniej uczelni. W stolicy województwa zachodniopomorskiego tylko jedna placówka oferuje kształcenie na tym kierunku.

Kierunek lekarski studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie:

 • Pomorskie Uniwersytet Medyczny

dowiedz się więcej

Ile kosztują studia na kierunku lekarskim w Szczecinie

Studia stacjonarne na kierunku lekarskim w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

Kierunek lekarski studia w Szczecinie - ceny 2023: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie:

Sprawdź

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kierunek lekarski w Szczecinie

Kierunek lekarski stacjonarnie lub niestacjonarnie w Szczecinie można studiować tylko na jednej uczelni publicznej – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Studiów na tym kierunku nie oferuje żadna ze szczecińskich uczelni prywatnych.

Gdzie studiować kierunek lekarski bezpłatnie w Szczecinie

Bezpłatne studia na kierunku lekarskich podjąć można tylko w ramach studiów stacjonarnych na jednej uczelni publicznej w Szczecinie – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Gdzie studiować kierunek lekarski niestacjonarnie w Szczecinie

Niestacjonarną naukę na kierunku lekarskim można rozpocząć tylko na jednej uczelni publicznej w Szczecinie – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Należy pamiętać o tym, że możliwość nauki niestacjonarnej w tej szkole wyższej jest płatna.

Dowiedz się więcej kierunek lekarski w Szczecinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Szczecinie

Studia niestacjonarne na kierunku lekarskim w Szczecinie są płatne, a cena za jeden rok akademicki wynosi około 43000 zł. ceny - kierunek lekarski Szczecin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety studia niestacjonarne na kierunku lekarskim są w Szczecinie płatne. Osoby, które chciałyby rozpocząć bezpłatną naukę, mogą zdecydować się na podjęcie studiów stacjonarnych na uczelni publicznej (na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie).

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski (medycyna) Szczecin studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarski (medycyna) Szczecin studia stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna) Szczecin studia niestacjonarne

Kierunek lekarski w Szczecinie

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Szczecinie?

Studia na Kierunku Lekarskim nierozerwalnie związane są z prestiżem, co mogą doskonale potwierdzić opinie szczęśliwców, którym udało się zostać studentem.
 

Jakub, student pierwszego roku Kierunku Lekarskiego w Szczecinie, mówi:

„Decyzję o studiowaniu medycyny podjąłem już jako dziecko, jednak do ostatniej chwili, pomimo gruntownego przygotowania, nie miałem pewności, czy się dostanę. Jestem dopiero na pierwszym roku, ale zdobyte dotychczas doświadczenia z tym kierunkiem pokazały mi, że to będzie wiele lat ciężkiej pracy. Jednak mimo wszystko polecam każdemu zainteresowanemu.”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia