Kierunek Lekarski - Szczecin

Kierunek Lekarski - Szczecin

Kierunek Lekarski - Szczecin

Studia w Szczecinie

na Kierunku Lekarskim

Odkryj kierunek lekarski w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kierunek Lekarski studia - Szczecin 2021| woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku lekarskim w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku lekarskim, w roku akademickim 2021/2022, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUM. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 43000 zł.

 

Kierunek lekarski w Szczecinie przeznaczony jest dla osób, które pasjonują się światem biologii, chemii, fizyki, medycyny. Studia medyczne wymagają zaangażowania, odporności na stres, szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Studenci uczęszczają na przedmioty przedkliniczne i kliniczne. Odbywają także obowiązkowe praktyki zawodowe.

Absolwenci mają bardzo wiele możliwości rozwoju badawczego i zawodowego. Jako absolwent masz możliwość przystąpić do stażu podyplomowego oraz zdania Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Możesz pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach naukowo-badawczych i szkolnictwie.

czytaj dalej wszystko o Kierunek Lekarski - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek kierunek lekarski

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarski stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Kierunek Lekarski w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku lekarskim najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Kierunek lekarski w Szczecinie jest daleko poza przeciętnością nie tylko w kwestii specyfiki samych studiów i przyszłej pracy w zawodzie, ale również rygoru obowiązujących na nim procedur rekrutacyjnych. Żeby mieć realne szanse na wkroczenie w grono studentów medycyny należy podczas egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z chemii, biologii i fizyki uzyskać bardzo dobry wynik.

Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne nie są stałe. Mogą ulegać zmianom na przestrzeni czasu w zależności od różnorakich czynników, a także różnić się w zależności od wybranej przez ciebie uczelni. Dlatego warto być na bieżąco i śledzić bieżące ustalenia za pośrednictwem strony internetowej danego wydziału.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarski w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKI SZCZECIN STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KIERUNEK LEKARSKI SZCZECIN STUDIA STACJONARNE

KIERUNEK LEKARSKI SZCZECIN STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na Kierunku Lekarskim w Szczecinie

Skoro dotarłeś aż do tego punktu artykułu, wiesz zapewne, z jakimi trudnościami wiąże się studiowanie medycyny. Szczecińska uczelnia medyczna, chcąc nieco ułatwić studentom życie i umożliwić im pewną elastyczność w kwestii zgłębianej wiedzy, stworzyły szansę na podjęcie studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Pierwsza z opcji zwykle generuje konieczność zwrócenia większej uwagi na swoje osiągnięcia podczas matury – konkurencja jest ogromna z uwagi na większą popularność tego wyboru oraz idące za nim udogodnienia. Jednym z niewątpliwych atutów studiów stacjonarnych jest ich bezpłatność.

 

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z służbą zdrowia, być może nawet przez dłuższy czas znajdował się pod opieką jednej z placówek szpitalnych. Istnienie żadnej z nich nie byłoby możliwe, gdyby nie wykwalifikowana kadra medyczna, na czele której stoją lekarze określonych specjalności. Pomimo wielu negatywnych aspektów polskiej służby zdrowia, jedno musisz przyznać – bez lekarzy populacja ludzka mogłaby drastycznie zmaleć.

Rozwój cywilizacyjny sprzyjał prowadzeniu rozmaitych badań z dziedziny nauk przyrodniczych, a tym samym umożliwił kształcenie przyszłych medyków w jak najbardziej odpowiedzialny i fachowy sposób, dzięki czemu jakość świadczonych przez nich usług jest nieporównywalnie większa niż zaledwie kilkadziesiąt lat temu.

Wszystkie te czynniki sprawiły, że zapotrzebowanie zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku pracy na absolwentów studiów medycznych nie maleje – w końcu każda placówka związana bezpośrednio ze świadczeniem usług zdrowotnych nie mogłaby poprawnie funkcjonować bez wyspecjalizowanego lekarza.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarskim możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarskim w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają sześć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Studia medyczne należą do najtrudniejszych, najbardziej prestiżowych i wymagających najwięcej poświęcenia i wyrzeczeń ze strony każdego ze studentów. Ich wysiłek rozpocznie się już na etapie rekrutacji, która jest niezwykle rygorystyczna, a przygotowania do niej mogą przyprawić o zawrót głowy. Jednak faktem jest, że absolwenci łódzkiego kierunku lekarskiego są dumni z praktykowanej nauki!

Jednak prawdziwe schody rozpoczną się dopiero podczas nauki na tym niezwykle prestiżowym kierunku. Przyswajanie wiedzy z zakresu przedmiotów medycznych, będących zmorą studentów pokrewnych kierunków, to wymagająca codzienność każdego przyszłego lekarza. Przedmiotami, które spotka na swojej drodze, będą:

 • Immunologia
 • Pediatria
 • Fizjologia człowieka
 • Chemia
 • Biochemia medyczna z embriologią
 • Etyka w medycynie
 • Farmakologia i toksykologia
 • Psychiatria
 • Ginekologia i położnictwo

Jak sam widzisz, nawet nazwy koniecznych do zgłębienia odłamów wiedzy brzmią skomplikowanie. Jednak jeśli jesteś na tyle zdeterminowany, aby podjąć kierunek lekarski w Szczecinie, to nauka z pewnością nie będzie taka straszna.

 

3. Dla kogo te studia

Z prestiżowością studiów medycznych wiąże się odpowiedzialność za ludzkie zdrowie, a nawet i życie. Jeden nieuważny ruch ręki chirurga lub błędna diagnoza onkologa z pewnością doprowadzą do śmierci pacjenta. W związku z tym uczelnia w Szczecinie, na której można podjąć kierunek lekarski, do pełnienia zawodu dopuszczają jedynie nielicznych.

Jesteś zdeterminowany, aby poświęcić swoje życie swego rodzaju misji, jaką niewątpliwie jest zawód lekarza? Osiągane przez ciebie wyniki z biologii, chemii i fizyki są ponadprzeciętne? Potęga twojej ambicji i wytrzymałości na stres jest w stanie przebić się przez mur trudności, wynikających ze studiami na Kierunku Lekarskim? I wreszcie – czy chciałbyś związać swoją przyszłość z wykonywaniem tego zawodu z pełną świadomością wszystkich wyrzeczeń? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie pytania, z czystym sumieniem możesz spróbować swojego szczęścia aplikując na Kierunek Lekarski w Szczecinie.

 

4. Wiedza i umiejętności

Podczas nauki na Kierunku Lekarskim w Szczecinie nie będzie miejsca na odpoczynek. Przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz wobec tego od zgłębienia podstaw wszystkich nauk medycznych – począwszy od ludzkiej fizjologii i anatomii, przez genetykę i pediatrię, na chirurgii i onkologii skończywszy.

Jako kompetentny i zdolny do udźwignięcia na swoich barkach ciężaru odpowiedzialności za ludzkie życie lekarz, będziesz musiał zgłębić również podstawy psychologii, aby poza usługami czysto medycznym, móc świadczyć wsparcie emocjonalne i oferować każdemu za swoich pacjentów ogrom empatii i zrozumienia dla ciężkiego dla nich stanu, z jakim przyszło im się zmierzyć.

Ile trwają studia na Kierunku Lekarskim w Szczecinie

Ile trwają studia na Kierunku Lekarskim w Szczecinie

Studia na kierunku lekarskim w Bydgoszczy trwają 6 lat (studia jednolite).

Wyjątkowość studiów medycznych jest widoczna niemal w każdym ich aspekcie, również tym związanym z czasem, jaki należy poświęcić na ich ukończenie. Studia w Szczecinie na Kierunku Lekarskim nie dosyć, że należą do bardzo wąskiego grona studiów jednolitych, to dodatkowo trwają dłużej niż przeciętny kierunek z tego zbioru. Co to oznacza w praktyce?

Każdy z przyszłych absolwentów medycyny będzie musiał zmierzyć się z trwającym dwanaście semestrów, czyli sześć lat, procesem edukacyjnym, a ponadto wykonać uprawniającą do podjęcia pracy w określonym obszarze, specjalizację. Nauka na wybranym przez siebie obszarze będzie trwała kilka dodatkowych lat po ukończeniu samych studiów. Dlatego wykształcenie lekarzy pochłania dużo czasu i energii – jednak sam przyznasz, że nie chciałbyś trafić w ręce niekompetentnego medyka.

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Szczecinie

Jaka praca po studiach na Kierunku Lekarskim w Szczecinie

Praca lekarza jest nieodłącznie kojarzona z wszelkiego rodzaju placówkami szpitalnymi – i właśnie szpitale pozostają wyborem numer jeden większości świeżo upieczonych absolwentów medycyny. W zależności od przebytych kursów specjalizacyjnych, będziesz mógł zatrudnić się w szpitalach zawierających różne oddziały. Począwszy od ogólnych, po pediatryczne, na chirurgii plastycznej skończywszy. Jednak zakres możliwości zawodowych każdego lekarza jest znacznie szerszy.

Każdy absolwent Kierunku Lekarskiego w Szczecinie znajdzie zatrudnienie w:

 • Prywatnych i publicznych przychodniach medycznych
 • Gabinetach SPA
 • Gabinetach medycyny estetycznej
 • Pogotowiu
 • Poradniach zdrowia psychicznego
 • Placówkach diagnostycznych
 • Laboratoriach badawczych
 • Ośrodkach naukowych
 • Własnych gabinetach lub placówkach ochrony zdrowia

Gdzie studiować na kierunku lekarskim w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarski w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na Kierunek Lekarski w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie charakteryzują się różnymi szczegółowymi procedurami w obrębie całokształtu rekrutacji. Wiele zależy również od samej uczelni, na której zdecydujesz się podjąć wymarzoną dziedzinę wiedzy. Zgłębienie wszystkich tych czynników jest kluczowe dla osiągnięcia pełnej świadomości, a co za tym idzie, przygotowania do aplikacji na studia. Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się kandydować na Kierunek Lekarski w Szczecinie?

 

Proces rekrutacji

Aby dostać się na kierunek lekarski w Szczecinie, postaraj się o uzyskanie wysokich wyników z przedmiotów przyrodniczych. Szczeciński Uniwersytet Medyczny ma ograniczoną liczbę miejsc dla kandydatów, dlatego na rozpoczęcie medycyny będą mieli szansę tylko najlepsi z nich.

Aby zgłosić swoją kandydaturę, powinieneś zarejestrować się za pośrednictwem tzw. elektronicznej rejestracji kandydatów. Instrukcje zawarte na stronie internetowej wybranej przez ciebie uczelni w łatwy i szybki sposób przeprowadzą cię przez cały proces rekrutacji.

Po utworzeniu profilu kandydata oraz uzupełnieniu wyników zmagań z egzaminem maturalnym, przyjdzie ci przetrwać oczekiwanie na werdykt. Kiedy uda ci się znaleźć w gronie szczęśliwców, których nazwiska znajdą się na liście przyjętych na medycynę w Szczecinie, to tuż po poinformowaniu rodziny i najbliższych, będziesz mógł przejść do kolejnego etapu rekrutacji.

 

Potrzebne dokumenty

Do zwieńczenia całego procesu rekrutacji będziesz potrzebował:

 • Zaświadczenia lekarskiego o możliwości podjęcia studiów medycznych
 • Świadectwa maturalnego
 • Kserokopii powyższego dokumentu
 • Fotografii o wymiarach 35X45mm

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

KIERUNEK LEKARSKI - ważne informacje

kierunek lekarski studia

studia medyczne w Szczecinie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na Kierunku Lekarskim w Szczecinie?

Studia na Kierunku Lekarskim nierozerwalnie związane są z prestiżem, co mogą doskonale potwierdzić opinie szczęśliwców, którym udało się zostać studentem.
 

Jakub, student pierwszego roku Kierunku Lekarskiego w Szczecinie, mówi:

„Decyzję o studiowaniu medycyny podjąłem już jako dziecko, jednak do ostatniej chwili, pomimo gruntownego przygotowania, nie miałem pewności, czy się dostanę. Jestem dopiero na pierwszym roku, ale zdobyte dotychczas doświadczenia z tym kierunkiem pokazały mi, że to będzie wiele lat ciężkiej pracy. Jednak mimo wszystko polecam każdemu zainteresowanemu.”

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)