Dzień otwarty - Przyszłość z UKSW w Warszawie

Dzień otwarty - Przyszłość z UKSW w Warszawie

Studia Warszawa - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

18.03.2022

Przyszłość z UKSW w Warszawie

Podczas Dnia Otwartego UKSW, który odbędzie się 2 kwietnia, wykładowcy i studenci podpowiedzą jak zadbać o swoją przyszłość i rozpocząć studia z perspektywami.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to publiczna uczelnia, która od lat stawia na praktyczny wymiar studiowania i inwestuje w zaawansowaną technologicznie bazę kształcenia. Dzięki temu studenci podczas zajęć i ćwiczeń w laboratoriach mogą zdobyć praktyczne umiejętności, cenione i poszukiwane na rynku pracy.

Wszystkie kierunki nauczania na UKSW – od humanistycznych po ścisłe, przyrodnicze i medyczne – zostaną zaprezentowane 2 kwietnia podczas Dnia Otwartego UKSW na Wóycickiego 1/3 w budynku Auditorium Maximum. Na kandydatów na studia czeka wiele ciekawych warsztatów tematycznych, zajęć w laboratoriach, wykładów, a także loteria z nagrodami oraz upominki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 15.00. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.dzienotwarty.uksw.edu.pl

 

Medycyna jutra

Studenci kierunku lekarskiego oraz pielęgniarstwa kształcą się w otwartej w tym roku nowoczesnej siedzibie Wydziału Medycznego. Collegium Medicum UKSW, wyposażonej w wysokiej klasy sprzęt. Jest tu m.in. monoprofilowe centrum symulacji medycznej z salami i symulatorami wysokiej jakości oraz najnowocześniejszymi w Polsce fantomami, pracownia biochemii czy pracownia diagnostyki laboratoryjnej.

Wydział dysponuje najnowszymi, dostępnymi na światowym rynku urządzeniami, które służą do diagnostyki chorób cywilizacyjnych.

 

Laboratoria przyszłości

Studenci oraz naukowcy UKSW mają do dyspozycji Mazowieckie Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych na terenie kampusu Wóycickiego, które jest wyposażone w najnowszy sprzęt, który służy do wykonywania analiz w dziedzinie nauk ścisłych, przyrodniczych i społecznych. Ponad 50 specjalistycznych laboratoriów stanowi zaplecze doświadczalne dla studentów kierunków na Wydziale Biologii i Nauk o Środowisku, Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym.

Szkoła Nauk Ścisłych, Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej oraz Wydziale Społeczno-Ekonomicznym. W laboratoriach prowadzone są badania z wielu dziedzin nauki m.in. analiz statystycznych, antropologii, chemii, informatyki, ekologii i ochrony środowiska, fizyki, matematyki, mikrobiologii czy toksykologii.

 

Od pomysłu do sukcesu

W podejmowaniu biznesowych inicjatyw studentów i pracowników UKSW pomaga Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Eksperci dzielą się swoim doświadczeniem oraz aktualnymi trendami na rynku podczas warsztatów biznesowych, szkoleń np. ze sposobów promocji w Internecie czy webinarów.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości kompleksowo przygotowuje do założenia start-upów. Młodzi i ambitni naukowcy mają możliwość rozwoju w wielu dyscyplinach dzięki Szkole Doktorskiej UKSW. To szansa na poznanie metod i technik oraz narzędzi badawczych, które odgrywają kluczową rolę w przygotowaniu oryginalnego rozwiązania problemu naukowego.

Komentarze (0)