Mechanika i budowa maszyn

Mechanika i budowa maszyn

Mechanika i budowa maszyn – Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie to 74 kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Mechanika i budowa maszyn, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Celem kształcenia jest przygotowanie do samodzielnego formułowania, analizowania oraz rozwiązywania problemów inżynierskich z zakresu projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i urządzeń. Istotą nauki są zagadnienia z obszaru mechaniki oraz technologii, organizacji produkcji, nowoczesnych metod i technik wytwarzania wspomaganego technikami komputerowymi.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: geometria i grafika inżynierska, wytrzymałość materiałów, mechanika techniczna, eksploatacja i niezawodność maszyn, komputerowe wspomaganie projektowania, inżynierskie bazy danych, technologie napraw części maszyn, numeryczne metody obliczeniowe, budowa pojazdów.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Mechaniki i budowy maszyn mogą wykorzystać w przemyśle maszynowym, zakładach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, czy też jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Marcin, student II- stopnia Mechaniki i budowy maszyn mówi:

„To studia dla tych, którzy od najmłodszych lat lubią majsterkować, kombinować, budować. Od tego się zaczyna. Naturalną koleją rzeczy są studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn. A dlaczego akurat na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim? Bo to najlepsza uczelnia w regionie.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Mechanikę i budowę maszyn:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy wytrzymałościowej podstawowych konstrukcji mechanicznych,
 • mechaniki płynów i termodynamiki technicznej,
 • metod numerycznych stosowanych w symulacjach i analizie układów mechanicznych,
 • posługiwania się aparaturą pomiarową,
 • zarządzania jakością.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Mechanika i budowa maszyn:

Absolwent kierunku Mechanika i budowa maszyn na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie :

 • w zakładach przemysłu maszynowego,
 • w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych,
 • w jednostkach odbioru technicznego,
 • jako inżynier utrzymania ruchu maszyn,
 • jako specjalista eksploatacji pojazdów i maszyn,
 • jako projektant urządzeń technicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Zasady rekrutacji na te studia określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Komentarze (1)

Matteo odpowiedz

Witam .Jestem 4 lata po technikum ,także mam pewne zaległości w matematyce .Bardzo intryguje mnie kierunek MiBM ,myślę o studiach niestacjonarnych.Czy ciężko jest przebrnąć przez pierwszy rok? Czy jest bardzo dużo nauki? Pytam ,ponieważ pracuję i zastanawiam się, czy dam rade czy wystarczy mi czasu