Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje szeroki wachlarz kierunków kształcenia. Jednym z nich są Finanse i rachunkowość, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Celem kształcenia jest nabycie umiejętności skutecznego zarządzania środkami finansowymi, oceny położenia przedsiębiorstwa, prawidłowego stosowania zasad rachunkowości. Finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu to zdobywanie wiedzy nie tylko na bazie zajęć, lecz także poprzez rozwijanie zainteresowań w licznych kołach naukowych: giełdowym, bankowym, rachunkowości czy doradztwa finansowego.

Lista przedmiotów realizowanych na kierunku Finanse i rachunkowość nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: matematyka w finansach, prawo gospodarcze, ekonometria, mikroekonomia, makroekonomia, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, finanse publiczne, analiza finansowa, polityka pieniężna, rachunkowość zarządcza, strategie finansowe przedsiębiorstw.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Finansów i rachunkowość na UMK mogą wykorzystać pełniąc rolę pracowników działów finansowych, księgowości, jako specjaliści w bankach, firmach ubezpieczeniowych, izbach i urzędach skarbowych, czy w jednostkach administracji państwowej i samorządowej.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu opinie? Monika, studentka II- stopnia Finansów i rachunkowości mówi:

„Zanim podjęłam decyzję o wyborze uczelni, brałam pod uwagę różne kryteria. Zarówno te, dotyczące jakości kształcenia, jak i aspektów związanych z miastem, perspektywami zawodowymi, życiem studenckim. Wybrałam Uniwersytet Mikołaja Kopernika bo to prestiżowa uczelnia, otwierająca wiele drzwi na rynku pracy, a także zlokalizowana w pięknym mieście, jakim jest Toruń.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • funkcjonowania krajowego i międzynarodowego rynku finansowego,
 • instrumentów i instytucji finansowych,
 • powiązań procesów finansowych, sposobów ich ewidencji oraz wdrażania zmian w tym zakresie,
 • powiązań rachunkowości i finansów z działalnością gospodarczą w warunkach zmieniającej się gospodarki rynkowej,
 • prognozowania procesów i zjawisk ekonomicznych,
 • analizowania zjawisk społecznych w kontekście uwarunkowań finansowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Finanse i rachunkowość:

Absolwent kierunku Finanse rachunkowość na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika może znaleźć zatrudnienie:

 • jako pracownik działu finansowego,
 • jako pracownik księgowości,
 • jako specjalista w banku,
 • jako specjalista w firmie ubezpieczeniowej,
 • jako specjalista w izbie i urzędzie skarbowym,
 • jako pracownik biura rachunkowego i doradztwa podatkowego,
 • jako zarządzający portfelami inwestycyjnymi.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Finanse i rachunkowość najważniejszym przedmiotem jest matematyka. Następnie, kandydat wybiera jeden przedmiot spośród: geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie. Ponadto, istotny jest także język obcy nowożytny. 

*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Toruniu

UMK kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Toruniu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu

Komentarze (0)