Finanse i rachunkowość - Toruń

Finanse i rachunkowość - Toruń

Finanse i rachunkowość - Toruń

Studia w Toruniu

Finanse i rachunkowość

Odkryj kierunek Finanse i rachunkowość w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Finanse i rachunkowość studia Toruń | woj. kujawsko-pomorskie

Dla kogo ten kierunek?

Już Cyceron stwierdził: "Podatki są sprężyną państwa". Dlatego niezbędni są specjaliści, którzy skupią się na zarządzaniu pieniędzmi, zajmą się inwestycjami czy też zweryfikują ryzyko finansowe. Świat finansów i rachunkowości potrzebuje pasjonatów, którzy cierpliwie i z największą dokładnością zajmą się rozliczaniem naszych pieniędzy i zadbają o to, by w zakresie wszelkiej papierologii nie pojawiały się żadne niezgodności.

Kandydaci na tego typu studia nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi, zwłaszcza matematyką, która stanowi podstawę dla finansów i rachunkowości. Musisz także być osobą odpowiedzialną i staranną, która wyeliminuje możliwości błędów. Jeśli w zakres Twoich zainteresowań wchodzą podatki, giełdy czy statystyki, studia ekonomiczne w Toruniu będą właśnie dla Ciebie.

 

Program studiów i gdzie studiować

Kierunek finanse i rachunkowość w Toruniu możesz realizować przede wszystkim na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Uczelnie w Toruniu pragną zapewnić najrzetelniejszą wiedzę, która przysłuży się w budowaniu ścieżki zawodowej.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: matematyka w finansach, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, finanse gospodarstw domowych, ekonomia sektora publicznego, ubezpieczenia osobowe i majątkowe, rachunkowość w postępowaniu upadłościowym i układowym, procedury kontrolne w prawie podatkowym, księgowość komputerowa, gry kierownicze w finansach, prawo gospodarcze, ochrona własności intelektualnej, standardy sprawozdawczości finansowej, relacje inwestorskie i etyka na rynku finansowym, finanse korporacji międzynarodowych i doradztwo podatkowe  i wiele innych.

 

Praca po studiach

Studia w Toruniu na kierunku finanse i rachunkowość zapewniają swoim studentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Absolwenci pełnią funkcje specjalistów w bankach, izbach i urzędach skarbowych, firmach ubezpieczeniowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Studenci zatrudniani są w działach finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych, w biurach rachunkowych i doradztwach podatkowych, gdzie są analitykami i doradcami finansowymi.

Abiturienci wielokrotnie zakładają własną działalność gospodarczą, pracują w towarzystwach ubezpieczeniowych, księgowości, w firmach doradztwa biznesowego, przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, instytucjach administracji publicznej. Zajrzyj na strony internetowe uczelni w Toruniu i sprawdź, jakie masz możliwości!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Toruniu?

     Kierunki studiów w Toruniu takie jak finanse i rachunkowość wzbudzają bardzo duże zainteresowanie kandydatów na studia. Właśnie dlatego musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich uczniów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski czy język obcy nowożytny, musisz wykazać przedmiot dodatkowy, zdawany najlepiej na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz matematykę, geografię, wiedzę o społeczeństwie lub historię. Bardzo ważny jest także język obcy nowożytny, dlatego warto postarać się o wysokie wyniki uzyskane zwłaszcza z części pisemnej.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Toruniu?

     Uczelnie w Toruniu pragną zapewnić swoim studentom komfort w uzyskiwaniu wiedzy. Z tego powodu kierunek finanse i rachunkowość możesz studiować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Jeśli bardziej odpowiadają Ci regularne spotkania i systematyczna nauka, pomyśl nad studiami stacjonarnymi. Jeśli jednak z jakichś powodów nie możesz pozwolić sobie na studia dzienne, wybierz tryb zaoczny i możliwość spotkań w weekendy. Pamiętaj jednak, że nawet na uczelniach publicznych studia stacjonarne są płatne i nie gwarantują zrealizowania całego programu kształcenia ze względu na spotkania nieregularne.

     Program kształcenia skupia się na naukach ścisłych. W siatce zajęć znajdziesz na przykład takie przedmioty jak:

     • finanse korporacji międzynarodowych i doradztwo podatkowe,
     • matematyka w finansach,
     • zarządzanie finansami przedsiębiorstwa,
     • finanse gospodarstw domowych,
     • międzynarodowe stosunki finansowe,
     • finanse samorządu terytorialnego,
     • modelowanie zmienności i analiza ryzyka rynkowego,
     • etyka w rachunkowości i rewizji finansowej,
     • budżetowanie i planowanie finansowe w jednostkach gospodarczych,
     • nowoczesne i alternatywne formy wspólnego inwestowania
     • i wiele innych.

      

     Studenci mogą realizować także szereg ciekawych specjalności takich jak na przykład: inżynieria finansowa, bankowość i ubezpieczenia, rachunkowość i audyt finansowy i inne. Pamiętaj jednak, że utworzenie się danej specjalizacji zależy od zainteresowania studentów, dlatego warto śledzić oferowane profile kierunkowe na stronach uczelni w Toruniu.

     Absolwenci studiów ekonomicznych w Toruniu  w zakresie finansów i rachunkowości zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności, które odnoszą się do skutecznego zarządzania środkami finansowymi, właściwej oceny sytuacji przedsiębiorstwa, zyskownego inwestowania czy prawidłowego stosowania zasad rachunkowości i przepisów podatkowych. Studenci rozwijają także kompetencje sprzyjające pracy w grupie czy zdolności analityczne i kierownicze.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ TORUŃ STUDIA STACJONARNE

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ TORUŃ STUDIA ZAOCZNE

      

     finanse i rachunkowość studia Toruń kujawsko pomorskie

      

     Ile trwają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Toruniu?

     Studia w Toruniu na kierunku finanse i rachunkowość możesz realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Podział na dwa komplementarne cykle kształcenia pozwala rozpocząć pracę zawodową już po pierwszym z nich. Stopień pierwszy trwa sześć semestrów. Po trzech latach kształcenia kończy się egzaminem licencjackim i zapewnia wykształcenie wyższe.

     Stopień drugi trwa cztery semestry, a kończy się egzaminem magisterskim. Studia magisterskie poszerzają  wiedzę zdobytą na studiach licencjackich. Może je rozpocząć absolwent zarówno pierwszego stopnia finansów i rachunkowości, jak i kierunków pokrewnych, na przykład ekonomii czy zarządzania. Zweryfikuj niezbędne informacje odnoszące się do etapów studiowania na stronach internetowych uczelni w Toruniu.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ TORUŃ STUDIA I STOPNIA

     FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ TORUŃ STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek finanse i rachunkowość w Toruniu?

     Studia ekonomiczne w zakresie finansów i rachunkowości przyciągają uwagę bardzo wielu kandydatów na studia. Jest to kierunek niezwykle potrzebny, ale także stworzony dla osób naprawdę interesujących się tematem. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

     • Czy nauka przedmiotów ścisłych, zwłaszcza matematyki, nie sprawia Ci problemów?
     • Czy w zakresie Twoich zainteresowań mieści się tematyka finansowa i giełdowa?
     • Czy w przyszłości pragniesz pracować w dziedzinach, które zajmują się bankowością i księgowością?

      

     Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest bardzo wielu kandydatów, a liczba miejsc jest ograniczona. Właśnie dlatego musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich uczniów przedmiotów, takich jak język polski, matematyka, język obcy nowożytny, musisz zdawać wybrany przedmiot dodatkowy, najlepiej na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz geografię, matematykę, historię lub wiedzę o społeczeństwie. Maksymalną ilość punktów może zapewnić Ci udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Spróbuj swoich sił w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Matematycznej czy w olimpiadzie z języka obcego nowożytnego.

     Po internetowej rejestracji oraz dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, dowodu osobistego do wglądu, podania i oświadczenia, zdjęć do legitymacji i zaświadczeń o znaczących wynikach w olimpiadach i konkursach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdują się na stronach poszczególnych uczelni w Toruniu.

      

     finanse i rachunkowość studia Toruń kujawsko pomorskie

      

     Jaka praca po kierunku finanse i rachunkowość w Toruniu?

     Kierunek finanse i rachunkowość w Toruniu zapewnia swoim absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Absolwenci bardzo chętnie zatrudniani są jako pracownicy działów finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych, pracownicy biur rachunkowych i doradztwa podatkowego, gdzie pełnią funkcję analityków i doradców finansowych i zajmują się także zarządzaniem ryzykiem. Abiturienci są specjalistami w bankach, firmach ubezpieczeniowych, izbach i urzędach skarbowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej, jak również zarządzają portfelami inwestycyjnymi w instytucjach finansowych, przedsiębiorstwach czy jednostkach samorządowych.

     Studenci są przygotowywani do pracy w biurach rachunkowych, bankach i zakładach ubezpieczeń, urzędach i izbach skarbowych, różnego rodzaju usługach, w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, w instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż, w organizacjach pozarządowych, kontrolingu, instytucjach państwowych, instytucjach finansowych, instytucjach administracji publicznej, ubezpieczeniach, służbie cywilnej,  doradztwie, biznesie, audycie, podatkach, administracji biurowej. Są zarówno księgowymi, jak i analitykami finansowymi, specjalistami do spraw bankowości, doradcami podatkowymi, doradcami finansowymi, specjalistami do spraw audytu czy specjalistami do spraw controllingu.

     Studia ekonomiczne w Toruniu w zakresie finansów i rachunkowości pozwalają studentom przygotować się jak najlepiej do życia zawodowego. Niezbędna wiedza i umiejętności dają podstawy do budowania swojej kariery w bardzo wielu obszarach, a dodatkowe kompetencje językowe gwarantują zatrudnienie nie tylko w kraju, ale i w instytucjach o charakterze międzynarodowym.

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Toruniu?

     Studia w Toruniu na kierunku finanse i rachunkowość uchodzą za jedne z najpopularniejszych wśród studiów o charakterze ekonomicznym.

     Konrad, student trzeciego roku studiów licencjackich, wyjaśnia:

     W naszym wieku niewiele osób poważnie myśli o sprawach finansowych, podatkach czy giełdach. Tymczasem to kwestie priorytetowe dla naszego życia i naszej przyszłości. Kierunek jest nie tylko ważny, ale także bardzo ciekawy. Polecam.

     KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W TORUNIU

     4 Uczelnie w Toruniu

     Może zadajesz sobie pytanie, czy Toruń jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do tego miasta, wybierając wśród kilku uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują toruńskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Toruniu

      


     #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

     Komentarze (0)