Dietetyka

Dietetyka

19.03.2024

Dietetyka – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu im. Karola Marcinkowskiego rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku dietetyka w UMED POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek dietetyka - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kandydaci na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2022/2023 na kierunek dietetyka musieli uzyskać co najmniej 48 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Program kształcenia na kierunku Dietetyka skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać obszerną wiedzę i liczne umiejętności, dzięki którym możliwa będzie późniejsza praca z pacjentem. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z anatomią i fizjologią, ze szczególnym uwzględnieniem układu pokarmowego oraz procesów trawienia i wchłaniania, mechanizmami dziedziczenia, funkcjami fizjologicznymi białek, tłuszczów, węglowodanów i elektrolitów, czy też technologią potraw i zasadami organizacji żywienia w zakładach żywienia zbiorowego typu zamkniętego i otwartego. Uczestniczą w zajęciach poświęconych między innymi analizie i ocenie jakości żywienia, bezpieczeństwu żywności, edukacji żywieniowej, interakcji leków z żywnością, żywieniu osób aktywnych fizycznie.

Absolwenci studiów na kierunku Dietetyka przygotowani są do pracy w placówkach ochrony zdrowia, poradniach żywieniowych, sanatoriach, ośrodkach sportowych i organizacjach konsumenckich. Dzięki zdobytemu wykształceniu mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie poradnictwa dietetycznego.

 

Program studiów i przedmioty

Dietetyka główne przedmioty:

 • fizjologia człowieka
 • techniki eduacji dietetycznej
 • bezpieczeństwo żywności
 • dietetyka oparta na faktach
 • biostatyka
 • podstawy żywienia człowieka
 • biochemia kliniczna
 • analiza żywności
 • higiena i toksykologia żywności

 

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu im. Karola Marcinkowskiego to 21 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Dietetyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Celem kształcenia jest poznanie i zrozumienie zagadnień prawidłowego żywienia człowieka od narodzin do późnej starości oraz pomoc sportowcom i ludziom chorym w wyborze wartościowego jedzenia. Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to nauka opracowywania spersonalizowanego programu dietetycznego dla ludzi, którzy pragną zachować zdrowie i sylwetkę oraz dla osób zmagających się z chorobami uzależnionymi od diety.

Wśród przedmiotów do zaliczenia można wyróżnić, między innymi: fizjologię człowieka, podstawy żywienia człowieka, biochemię kliniczną, analizę żywności, higienę i toksykologię żywności.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Dietetyki mogą wykorzystać w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach żywienia zbiorowego, organizacjach konsumenckich, komercyjnych i publicznych placówkach sportowych i rekreacyjnych.

 

Opinie

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Medyczny w Poznaniu opinie? Dominika, studentka II- stopnia Dietetyki mówi:

„Dietetyka coraz szybciej zyskuje na popularności i coraz mocniej dochodzi do głosu, nie tylko wśród kierunków studiów, ale także dziedzin, które potrzebne są społeczeństwu.”

 

Gdzie studiować dietetykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza

Studia na kierunku dietetyka prowadzone są przez Wydział Medyczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego zlokalizowany przy ul. Bukowskiej 70 w Poznaniu.

Kontakt:

tel. 61 854 71 31

www.wm.ump.edu.pl


Dietetyka Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

 • studia stacjonarne I stopnia: 48
 • studia stacjonarne II stopnia: 48

 

Dietetyka Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

 • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

DIETETYKA - ważne informacje

Dietetyka studia Poznań

Dietetyka studia

Dietetyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • profilaktyki chorób żywieniowo-zależnych,
 • technologii przygotowywania potraw,
 • planowania żywienia,
 • doboru właściwej diety w stanach chorobowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Dietetyce:

Absolwent Dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie:

 • w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
 • w zakładach żywienia zbiorowego,
 • w organizacjach konsumenckich,
 • w komercyjnych i publicznych placówkach sportowych i rekreacyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Obowiązuje egzamin testowy z zakresu studiów I stopnia dietetyki. Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 100.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Na kierunek dietetyka w rekrutacji 2024/2025 na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązują wyniki z egzaminów z następujących przedmiotów maturalnych: biologia, chemia.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)