Budownictwo

Budownictwo

15.03.2024

Budownictwo – Akademia Górniczo- Hutnicza im. Staszica w Krakowie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku budownictwo w Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku budownictwo w AGH
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek budownictwo - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Kandydaci na Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek budownictwo musieli uzyskać co najmniej 502 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Program kształcenia na kierunku Budownictwo skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać dogłębną wiedzę przede wszystkim na temat wykonawstwa i projektowania typowych obiektów budowlanych, technologii i organizacji budownictwa, wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych, a także kierowania zespołami i firmą budowlaną. W toku studiów studenci uczestniczą w zajęciach poświęconych między innymi materiałom budowlanym, mechanice gruntów, fundamentowaniu, czy instalacjom budowlanym. Uczą się jak projektować i realizować wszelkie budowlane obiekty i konstrukcje inżynierskie, kierować wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych, jak również organizować produkcję elementów budowlanych.

Absolwenci studiów na kierunku Budownictwo wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami, dzięki którym mogą rozwiązywać złożone problemy projektowe, organizacyjne i technologiczne. Z dyplomem w kieszeni mogą pracować między innymi jako projektanci i konstruktorzy obiektów budowlanych, czy specjaliści do spraw realizacji procesu budowlanego.

 

Program studiów i przedmioty

Budownictwo główne przedmioty:

 • wytrzymałość materiałów
 • geologia
 • geometria wykreślna
 • mechanika teoretyczna
 • fundamentowanie
 • technologia betonu
 • fizyka skał i gruntów
 • hydraulika
 • budownictwo podziemne
 • ocena energetyczna budynków

 

Akademia Górniczo- Hutnicza to powszechnie znana, krakowska uczelnia techniczna. Jednym z oferowanych kierunków kształcenia jest Budownictwo, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest przekazanie szerokiej wiedzy z obszaru wykonawstwa i projektowania typowych obiektów budowlanych, wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych, czy też tworzenia dokumentacji dla zadania inżynierskiego o charakterze projektowym. Budownictwo w Akademii Górniczo- Hutniczej to także nauka kierowania zespołami i firmą budowlaną.

Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Budownictwo nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie dziedziny jak: wytrzymałość materiałów, technologia betonu, fizyka skał i gruntów, hydraulika, budownictwo podziemne, ocena energetyczna budynków. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Budownictwa w AGH mogą wykorzystać w przedsiębiorstwach wykonawstwa budowlanego, organizacjach zarządzających przedsięwzięciami budowlanymi, instytucjach badawczych, biurach projektowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej, biurach konserwatorskich.

 

Opinie

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie opinie? Paweł, student II- stopnia Budownictwa mówi:

„Studiowanie Budownictwa w Akademii Górniczo- Hutniczej na pewno różni się od studiowania tego samego kierunku na innych uczelniach. Wybór specjalności, programy, drogi edukacyjne. To wszystko sprawia, że AGH to świetna uczelnia i nie zamieniłbym jej na żadną inną.”

 

Gdzie studiować budownictwo na Akademii Górniczo-Hutniczej

Studia na kierunku budownictwo prowadzone są przez Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej zlokalizowany przy al. A. Mickiewicza 30 w Krakowie.

Kontakt:

tel. 12 617 20 50

www.wilgz.agh.edu.pl

 

Budownictwo Akademia Górniczo-Hutnicza limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

 • studia stacjonarne I stopnia: 168
 • studia stacjonarne II stopnia: 100
 • studia niestacjonarne I stopnia: 48
 • studia niestacjonarne II stopnia: 60

 

Budownictwo Akademia Górniczo-Hutnicza ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

 • studia stacjonarne: bezpłatne
 • studia niestacjonarne: 7000 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

BUDOWNICTWO - ważne informacje

Budownictwo studia Kraków

Budownictwo studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Budownictwo w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych,
 • kierowania zespołami i firmą budowlaną,
 • technik komputerowych wspomagających zarządzanie w budownictwie,
 • opracowywania i realizacji programów badawczych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Budownictwo:

Absolwent kierunku Budownictwo w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach projektowych,
 • biurach konserwatorskich,
 • przedsiębiorstwach wykonawstwa budowlanego,
 • jednostkach administracji państwowej i samorządowej,
 • ośrodkach badawczo- rozwojowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Komentarze (1)

absolwent budownictwa AGH odpowiedz

uwaga maturzyści, to jest tylko reklama. Jako absolwent budownictwa na AGH, mogę powiedzieć, że 5 lat poszło do piachu. Na przedmiotach sami nie wiedzieli czego nas uczyć - górnictwa, matematyki, chemii, a może ekonomii? Po tych studiach zarabiają dobrze zarabiają tylko ci, którzy mają w rodzinie firmę budowlaną, reszta (ok 90%) poszła w IT. Co do prowadzących i wykładowców: braku kompetencji nie można zarzucić każdemu z nielicznymi wyjątkami, ale niestety są też psychopaci, którzy bez skrupułów potrafią naprawdę zrujnować życie.