Informatyka UW

Informatyka – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych i jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. W bogatej ofercie edukacyjnej znajduje się Informatyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Informatyka na Uniwersytecie Warszawskim realizowany jest na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Celem kształcenia jest przekazanie gruntowej wiedzy oraz rozwinięcie wielu umiejętności informatycznych. Posługiwanie się aparatem matematycznym w specyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów informatycznych, trafne dobieranie metod i technologii, rozumienie natury procesów informatycznych – to tylko niektóre z czynników, na które będzie składać się wiedza absolwenta tego kierunku.

Studia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Warszawskim dzielą się na następujące specjalności: Bazy danych, Internet, Obliczenia równoległe i rozproszone, Algorytmika, Podstawy informatyki, Biologia obliczeniowa, Nowoczesne języki programowania, Inżynieria oprogramowania, Bezpieczeństwo systemów komputerowych, Kryptografia.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: analiza matematyczna, programowanie obiektowe, sieci komputerowe, matematyka dyskretna, systemy operacyjne, metody numeryczne, złożoność obliczeniowa, programowanie współbieżne i rozproszone.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Informatyki na UW mogą wykorzystać w firmach komputerowych zajmujących się tworzeniem oprogramowania, lub administracją sieci komputerowych, instytucjach naukowo- badawczych, jako projektanci i administratorzy sieci komputerowych i sieci mobilnych, programiści gier komputerowych, projektanci aplikacji internetowych, projektanci systemów baz danych.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Tymon, student Informatyki mówi:

„Studiowanie na Uniwersytecie Warszawskim to prestiż, ale także duża odpowiedzialność i niemały wysiłek. Ucząc się tutaj mam pewność, że zostanę świetnie przygotowany do rozpoczęcia pracy, bądź założenia jakiejś własnej działalności. Nie mogłem podjąć lepszej decyzji związanej z moją wyższą edukacją.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • samodzielnego rozwiązywania złożonych problemów informatycznych,
 • znajomości etyki zawodowej informatyka,
 • technik i narzędzi związanych z budową kompilatorów,
 • projektowania algorytmów w podstawowych modelach obliczalności,
 • projektowania i realizowana systemów informatycznych,
 • znajomości konstrukcji programistycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie jako :

 • projektant systemów informatycznych sprzętowych i programowych,
 • projektant mikrosystemów wbudowanych,
 • projektant i administrator sieci komputerowych,
 • projektant systemów baz danych,
 • projektant sieci przemysłowych,
 • projektant gier,
 • projektant oprogramowania systemowego,
 • projektant urządzeń mobilnych,
 • specjalista do spraw bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieciowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim istnieją przedmioty wymagane. Są to: matematyka i informatyka. Oprócz nich należy pochwalić się dobrymi wynikami z języka polskiego i języka obcego.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki informatyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW 

Komentarze (0)