05.04.2024
Studia na kierunku dietetyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku dietetyka w GUMED | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek dietetyka - Gdański Uniwersytet Medyczny
Kandydaci na Gdański Uniwersytet Medyczny ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek dietetyka musieli uzyskać co najmniej 119 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Dietetyka główne przedmioty:
Gdański Uniwersytet Medyczny to uczelnia, która na czterech wydziałach kształci blisko 6000 studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Jednym z kierunków kształcenia, który można znaleźć w ofercie edukacyjnej, jest Dietetyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem nauczania jest wykształcenie specjalisty, który podpowie jak wspomóc organizm prawidłowym żywieniem od narodzin do później starości, w okresie ciąży i laktacji, podczas uprawiania sportu, a także w chorobie. Studenci poznają zasady żywienia klinicznego z wykorzystaniem diet naturalnych oraz produktów leczniczych specjalnego żywieniowego przeznaczenia, czy też reguły terapii chorób żywieniowo-zależnych. Dietetyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to przygotowanie do planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, a także organizowania żywienia zbiorowego i leczniczego.
Na liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: patofizjologia kliniczna, podstawy immunologii, żywienie w pediatrii, żywienie w chirurgii, żywienie i suplementacja w sporcie, toksykologia, podstawy gerontologii. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki na GUM mogą wykorzystać w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach badawczo-rozwojowych, organizacjach konsumenckich, domach opieki społecznej i zakładach żywienia zbiorowego, placówkach sportowych.
Opinie
Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Gdański Uniwersytet Medyczny opinie? Paulina, studentka Dietetyki mówi:
„Pochodzę z niewielkiej miejscowości i gdy zaczęłam zaznajamiać się ze swoją uczelnią poczułam, że jestem w miejscu wyjątkowym. I tak rzeczywiście jest. Studenci i wykładowcy tworzą tutaj jednolitą sferę, pełną wzajemnego szacunku, cierpliwości, koleżeństwa. Aż chciałoby się studiować jak najdłużej.”
Dietetyka Gdański Uniwersytet Medyczny limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Dietetyka Gdański Uniwersytet Medyczny ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W GDAŃSKU - ważne informacje
DIETETYKA - ważne informacje
Absolwent Dietetyki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Dietetyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy nowożytny, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest średnia ocen ze studiów, ocena z egzaminu licencjackiego oraz aktywność o charakterze naukowym.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia medyczne w Gdańsku i Gdyni
Gdański Uniwersytet Medyczny kierunki