Analityka chemiczna

Analityka chemiczna

Analityka chemiczna UŁ

Analityka chemiczna – Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych szkół wyższych w kraju. W bogatej ofercie kształcenia, kandydaci odnajdą kierunek Analityka chemiczna, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Analityka chemiczna na Uniwersytecie Łódzkim realizowany jest na Wydziale Chemicznym. Celem nauki jest uzyskanie wiedzy ze wszystkich dziedzin chemii, a także zaznajomienie się z metodami i procedurami badawczymi współcześnie stosowanymi w naukach chemicznych i pokrewnych.

Studia na kierunku Analityka chemiczna na Uniwersytecie Łódzkim nie dzielą się na specjalności. W gronie przedmiotów realizowanych w toku nauki znajdują się: chemia analityczna, biochemia, metrologia i walidacja, substancje psychoaktywne, podstawy analizy kryminalistycznej i sądowej, krystalografia, monitoring i ocena środowiska. A co po studiach? Absolwenci Analityki chemicznej na UŁ znajdą zatrudnienie w laboratoriach badawczych, laboratoriach kryminalistycznych, laboratoriach ochrony środowiska, laboratoriach sanitarno-epidemiologicznych.

Studia to temat, którzy bardzo często wywołuje zagubienie. Który kierunek będzie najlepszy? Która uczelnia będzie odpowiadać wymaganiom? Takich pytań jest bardzo, bardzo wiele. Jeśli ostatecznie, zdecydowaliście się na kierunek Analityka chemiczna, warto zadać pytanie: Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie? Karolina, studentka Analityki chemicznej mówi:

„Analityka chemiczna nie jest to bułka z masłem i nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej. Ale na pewno jest to kierunek, który daje bardzo wiele satysfakcji i warto przyłożyć się do nauki. Studia na Uniwersytecie Łódzkim dają pewien komfort, z racji warunków jakie otrzymują studenci do tego, aby pogłębiać swoją wiedzę.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Analitykę chemiczną na Uniwersytecie Łódzkim:

Absolwent kierunku Analityka chemiczna na Uniwersytecie Łódzkim posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • nowoczesnych metod analitycznych,
  • technik nieseparacyjnych,
  • analizy DNA,
  • analizy kryminalistycznej i sądowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Analityka chemiczna:

Absolwent kierunku Analityka chemiczna na Uniwersytecie Łódzkim znajdzie zatrudnienie w:

  • laboratoriach badawczych,
  • laboratoriach kryminalistycznych,
  • laboratoriach ochrony środowiska,
  • laboratoriach sanitarno-epidemiologicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek Analityka chemiczna są: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia chemiczne wybrać

Studia na kierunku Analityka chemiczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia chemiczne w Łodzi

Uniwersytet Łódzki kierunki

Jakie są kierunki chemiczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Chemicznym Uniwersytetu Łódzkiego

Komentarze (0)