Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
21.03.2025
Studia na kierunku matematyka na Uniwersytecie Łódzkim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku matematyka w UŁ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia I stopnia
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku matematyka wymagane są następujące przedmioty maturalne: matematyka oraz 1 przedmiot do wyboru z: fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, język obcy nowożytny.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia II stopnia
Dla osób posiadających dyplomy ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Bez egzaminu, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń - konkurs dyplomów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek matematyka - Uniwersytet Łódzki
Kandydaci na Uniwersytet Łódzki ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek matematyka musieli uzyskać co najmniej 184 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Uniwersytet Łódzki
Matematyka główne przedmioty:
Uniwersytet Łódzki to znaczący punkt w samym środku jednego z największych ośrodków akademickich w kraju. Wśród proponowanych kandydatom kierunków znajdziemy także Matematykę, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest przekazanie umiejętności wykorzystywania matematyki w dalszej pracy zawodowej, zarówno w sferze edukacyjnej, jak i w finansach, bankowości czy przemyśle. Studenci uczą się przeprowadzania rozumowań matematycznych, na przykład: klarownej identyfikacji założeń i konkluzji, dokonywania złożonych obliczeń, czy wydobywania informacji jakościowych z danych ilościowych.
Sprawdź
Uniwersytet Łódzki kierunki studiów
W gronie najważniejszych przedmiotów realizowanych w programie znajdują się takie zagadnienia jak: logika i teoria mnogości, analiza matematyczna, algebra liniowa z geometrią, komputerowe wspomaganie obliczeń, analiza portfelowa, podstawy programowania, analiza funkcjonalna, topologia. A czym mogą zająć się absolwenci po ukończeniu nauki? Absolwenci Matematyki na UŁ znajdą zatrudnienie w firmach ubezpieczeniowych, bankach, przedsiębiorstwach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, uczelniach.
Szymon, student Matematyki mówi:
„Matematyka to królowa nauk, a Uniwersytet Łódzki to król wyższych uczelni. Czas tutaj spędzony to nie tylko zdobywanie wiedzy i nieprzerwana nauka. To ciekawe spotkania z fajnymi ludźmi, wykładowcy, którzy nawet w zwykłej rozmowie mogą przekazać trochę swojego doświadczenia. Polecam tę uczelnię.”
Studia na kierunku matematyka prowadzone są przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego zlokalizowanego przy ul. Banacha 22 w Łodzi.
Kontakt:
tel. (042) 635 59 49
STUDIA W ŁODZI - ważne informacje
MATEMATYKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Matematyka na Uniwersytecie Łódzkim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Matematyka na Uniwersytecie Łódzkim może znaleźć zatrudnienie w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Łódzki
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia matematyczne wybrać
Studia na kierunku Matematyka - wszystko co musisz wiedzieć
Jakie są kierunki matematyczne w Łodzi
Studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego