Mechanika i budowa maszyn

Mechanika i budowa maszyn

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie - kierunki studiów

Mechanika i budowa maszyn - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie 2021

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • zarządzanie jakością
 • zarządzanie środowiskowe
 • logistyka w przedsiębiorstwie
 • grafika inżynierska
 • automatyka i robotyka
 • mechanika techniczna
 • inżynieria procesowa
 • metrologia

 

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie kształci studentów od ponad dwudziestu lat. W szerokiej gamie oferowanych kierunków, kandydaci odnajdą Mechanikę i budowę maszyn, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Studenci nabywają kompetencji z zakresu mechaniki i wytrzymałości materiałów, projektowania maszyn i ich elementów z wykorzystaniem współczesnych metod i narzędzi obliczeniowych, procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn oraz materiałów inżynierskich stosowanych w budowie maszyn.

W programie nauczania na kierunku Mechanika i budowa maszyn w WSEiZ występują następujące przedmioty: zarządzanie jakością, zarządzanie środowiskowe, logistyka w przedsiębiorstwie, grafika inżynierska, automatyka i robotyka, mechanika techniczna, inżynieria procesowa, metrologia, modelowanie procesów produkcyjnych, finanse przedsiębiorstwa, technologia montażu, diagnostyka samochodów, teoria ruchu samochodów. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Mechaniki i budowy maszyn w WSEiZ będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych.

 

Opinie

Kandydaci na studia, zanim wybiorą najlepszą dla siebie uczelnię, zadają wiele pytań mających dać im najjaśniejszą odpowiedź o tym, co znajdą w przyszłej szkole wyższej. Warto więc zapytać: Jakie ma Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie opinie? Kuba, student Mechaniki i budowy maszyn mówi:

„Mechanika i budowa maszyn to jedna z najważniejszych dziedzin, bez których dzisiejszy świat, po prostu, nie mógłby funkcjonować. Warto się kształcić w tym zakresie, bo na specjalistów w tej dyscyplinie nigdy zapotrzebowanie nie spadnie. A dlaczego wybrałem studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania? Z powodu szerokiej oferty specjalności. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN - ważne informacje

Mechanika i budowa maszyn studia Warszawa

Mechanika i budowa maszyn studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Mechanikę i budowę maszyn:

Absolwent kierunku Mechanika i budowa maszyn w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zastosowania aparatu matematycznego do opisu zagadnień mechanicznych i procesów technologicznych,
 • analizy zjawisk fizycznych,
 • posługiwania się aparaturą pomiarową,
 • projektowania i wykonywania obliczeń wytrzymałościowych układów mechanicznych z zastosowaniem komputerowego wspomagania projektowania maszyn,
 • projektowania i analizy elektrycznych układów napędowych oraz układów sterowania maszyn,
 • automatyki i robotyki.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Mechanika i budowa maszyn:

Absolwent kierunku Mechanika i budowa maszyn w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn,
 • jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych,
 • jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów,
 • jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych,
 • jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

WSEiZ kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)