Finanse i rachunkowość biznesu

Finanse i rachunkowość biznesu

Finanse i rachunkowość biznesu

Finanse i rachunkowość biznesu – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Biznes, z racji tego, że jest szeroką przestrzenią potrzebuje różnorodnej wiedzy, wielu umiejętności i kwalifikacji. Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że zdolności z zakresu finansów i rachunkowości należą do tych najpotrzebniejszych. W jaki sposób zarządzać finansami przedsiębiorstwa? Jak funkcjonują rynki finansowe? Jak przeprowadza się analizy inwestycyjne? Na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdą osoby, które podejmą naukę na kierunku Finanse i rachunkowość biznesu. Proponuje go Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw i instytucji. Studenci otrzymują możliwość zaznajomienia się z wieloma dziedzinami, takimi jak: zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, rachunkowość finansowa, rachunkowość bankowa, fundusze inwestycyjne i emerytalne, doradztwo inwestycyjne.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: rachunkowość finansowa, rachunkowość zarządcza, rachunek kosztów, rachunkowość podatkowa, rachunkowość bankowa, rachunkowość ubezpieczeniowa, sprawozdawczość finansowa, podatki i system podatkowy, bankowość, ubezpieczenia gospodarcze, zarządzanie płynnością finansową, zarządzanie ryzykiem, planowanie finansowe w przedsiębiorstwie, analiza fundamentalna, zarządzanie portfelem inwestycyjnym, fuzje i konsolidacje, relacje inwestorskie, prywatyzacja i wycena przedsiębiorstw, metody ilościowe w zarządzaniu kapitałami, internet na rynku kapitałowym, prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszami inwestycyjnym.

Nabyte umiejętności mogą być szeroko wykorzystywane. Co to dokładnie oznacza? Absolwenci Finansów i rachunkowości biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu znajdą zatrudnienie w bankach i domach inwestycyjnych, biurach maklerskich, agencjach ratingowych, firmach doradczych i konsultingowych, firmach audytorskich. Zawodów związanych z wykształceniem jest wiele. Na przykład: analityk rynku usług finansowych, specjalista z zakresu strategii marketingowych instytucji finansowych, menedżer produktów finansowych, analityk sprzedaży, doradca finansowy i inwestycyjny, analityk koniunktury gospodarczej.

Studia w Poznaniu dają wiele możliwości pozyskania wysokiej jakości wykształcenia. Kandydaci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie kierunku, choć z racji wielu ofert edukacyjnych mogą miewać trudności z wyborem szkoły wyższej. Jak tego wyboru dokonać? Dowiedzieć się co mówią o swojej uczelni obecni studenci.

 

Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu opinie?

Piotrek, student Finansów i rachunkowości biznesu mówi:

„Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu to najlepsza uczelnia dla tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z biznesem. Tutaj nauczą się wszystkiego. Owszem, studia nie należą do najłatwiejszych, ale gwarantują pracę, na dodatek ciekawą i dobrze płatną.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Finanse i rachunkowość biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania finansami,
 • rachunkowości, auditingu i rewizji finansowej,
 • doradztwa finansowego i inwestycyjnego,
 • doradztwa podatkowego,
 • przeprowadzania procesów fuzji, przejęć i konsolidacji,
 • procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw,
 • prowadzenia ksiąg rachunkowych,
 • sporządzania sprawozdania finansowego,
 • analizy i oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, banku, towarzystw i agencji ubezpieczeniowych,
 • diagnozowania i prognozowania koniunktury na rynku oraz zmian w przedsiębiorstwie,
 • opracowywania strategii przedsiębiorstwa, w szczególności w zakresie kierunków rozwoju, marketingu oraz finansowania działalności,
 • skutecznej komunikacji z klientem.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Finanse i rachunkowość biznesu:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:

 • bankach i domach inwestycyjnych,
 • biurach maklerskich,
 • agencjach ratingowych,
 • firmach doradczych i konsultingowych,
 • firmach audytorskich

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość biznesu - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Komentarze (0)