Finanse i rachunkowość biznesu

Finanse i rachunkowość biznesu

Finanse i rachunkowość biznesu studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Czym zajmuje się finansista? Jaki ma zakres obowiązków, jakie powinien posiadać kompetencje? Zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedziami na te pytania? Jest to określenie bardzo szerokie w dzisiejszych czasach. Oprócz tego, że jest to człowiek obeznany z zagadnieniami finansowymi, swoisty rzeczoznawca, to obecnie nazywa się też tak księgowych, analityków finansowych oraz kapitalistów - ludzi posiadających kapitał inwestycyjny. Brzmi ciekawie, prawda? Jeżeli więc charakteryzujesz się umysłem ścisłym, pociąga Cię praca w branży finansowej - mogą zainteresować Cię studia na kierunku Finanse i rachunkowość biznesu. Jeśli interesujesz się ekonomią, tym jak funkcjonuje gospodarka, jak działają międzynarodowe rynki finansowe i strategie rachunkowości w biznesie studia te na pewno będą dla Ciebie łatwiejsze, niż jeśli takich zainteresowań nie przejawiasz.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na tym kierunku mają za zadanie głównie przybliżyć studentowi jak funkcjonuje przedsiębiorstwo oraz jakie są uwarunkowania wpływające na jego sytuację finansową i perspektywy rozwoju. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach zapoznasz się z metodami ocen inwestycji rzeczowych oraz finansowych czy nauczysz się jak odpowiednio zarządzać aktywami i pasywami przedsiębiorstwa. Dowiesz się też jakie są i jak działają poszczególne innowacje w tej dziedzinie, co będzie miało szczególne znaczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Możesz być pewien, że jako absolwent tego kierunku będziesz wiedział jak funkcjonują rynki finansowe, strategie finansowo-ekonomiczne w przedsiębiorstwie, jakie techniki budżetowania stosować, jakie są kompetencje i umiejętności księgowego i jak je wykorzystywać w praktyce. Będziesz zatem przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach w celu przeprowadzania analiz sytuacji majątkowo-finansowych, kalkulacji kosztów i wyników, rozliczania operacji gospodarczych ale też podejmowania samodzielnych decyzji menadżerskich.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ BIZNESU

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Finanse i rachunkowość biznesu

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • strategii finansowo-ekonomicznych
   • rozliczania operacji gospodarczych
   • prowadzenia księgowości
   • analizy giełdowej
   • budowy prognoz finansowych

   Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość biznesu ?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Program kształcenie na kierunku finanse i rachunkowość biznesu będzie oscylował głownie wokół nauk ekonomicznych.

   Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku finanse i rachunkowość biznesu, już na początku swojej drogi naukowej, będziesz zobowiązany do wyboru specjalizacji, w ramach której będziesz chciał się dalej kształcić. Plan zajęć będzie w pełni zależny od tego, jaką decyzję podejmiesz. W czasie studiów będziesz miał okazję uczęszczać na zajęcia, dzięki którym zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu rachunkowości, ekonomii czy biznesu.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie powyższych studiów ekonomicznych, zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się sporządzania ksiąg rachunkowych czy sprawozdań finansowych. Ponadto, dowiesz się, w jaki sposób zarządzać finansami różnego rodzaju przedsiębiorstw. Studenci poznają także tajniki tworzenia biznesplanu czy budżetowania operacyjnego i kapitałowego.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość biznesu będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Finanse i rachunkowość biznesu

   Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość biznesu znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • analityk giełdowy i rynkowy
   • projektant pakietów usług finansowych
   • dyrektor finansowy
   • specjalista ds. bankowości
   • manager przedsiębiorstwa
   • księgowy  

    

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ BIZNESU

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ BIZNESU

   Komentarze (0)