Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

24.03.2022

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w AFIB VISTULA WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna dostosowany jest nie tylko do wymagań i potrzeb współczesnego rynku, ale również wychodzi naprzeciw współczesności. Co najważniejsze, nastawiony jest na praktyczną stronę kształcenia, dzięki czemu studenci otrzymują możliwość solidnego przygotowania się do wykonywania późniejszych zawodów. W toku studiów poznają różne formy dziennikarskie, uczą się selekcji informacji, argumentacji i merytorycznej dyskusji. Opanowują warsztat nowoczesnego dziennikarza i rozwijają umiejętności, które będą mogli wykorzystać w prasie, telewizji, stacjach radiowych i w Internecie. Oprócz podstawowego zakresu przedmiotów i zajęć studenci mogą określić ścieżkę kształcenia i zgłębić przestrzenie dziennikarstwa biznesowego oraz dziennikarstwa mediów społecznościowych.

Absolwenci studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje, które łącznie dają przepustkę do świata mediów. Oprócz prasy, radia, telewizji, czy Internetu mogą pracować w firmach, w których kontakt z mediami stanowi część pracy.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • warsztaty o komponowaniu informacji dla mediów
 • warsztaty z wykorzystania mediów społecznościowych w PR
 • warsztaty z wykorzystania danych gospodarczych i prognoz
 • firma
 • rynek
 • konkurencja
 • warsztaty o rynkach finansowych

 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna nie od wczoraj cieszy się wysoką popularnością i należy do grona chętnie wybieranych kierunków kształcenia. Świat mediów oraz wszystko, co z nimi związane przyciąga, nawet jeśli nie do końca zgadzamy się z ich charakterem, formą czy przekazem. Ale od mediów nie da się uciec, czy nawet trochę odsunąć. Będą one istnieć zawsze, niezależnie jaką formę przybiorą za kilkanaście, bądź kilkadziesiąt lat. Wszyscy ci, którzy chcieliby zostać profesjonalnymi dziennikarzami, bądź związać swoją przyszłość z zawodami medialnymi powinni zwrócić uwagę na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. A gdzie? W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to szerokie spektrum zagadnień. Założeniem kształcenia jest dogłębne poznanie warsztatu nowoczesnego dziennikarza i pozyskanie różnorodnych umiejętności praktycznych. Studenci uczą się, między innymi sztuki przeprowadzania wywiadów, tworzenia pod presją czasu przekazów medialnych, zarówno pisemnych, jak i audiowizualnych, a także przygotowywania stron internetowych. Co ważne, proces kształcenia prowadzony jest nie tylko pod okiem wykładowców akademickich, lecz także doświadczonych praktyków i ekspertów związanych ze światem mediów. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to nauka dziennikarstwa prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego, która stanowi propozycję dla ludzi dociekliwych i ciekawych świata. Kierunek prowadzony jst zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Program nauczania zawiera takie zagadnienia jak: warsztaty o komponowaniu informacji dla mediów, warsztaty z wykorzystania mediów społecznościowych w PR, warsztaty z wykorzystania danych gospodarczych i prognoz, firma, rynek, konkurencja, warsztaty o rynkach finansowych.

 

Sprawdź

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie kierunki studiów

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Należy pamiętać o tym, że wraz z postępem technologicznym modyfikacjom ulega także świat mediów. Przekazywać informacje można na różne sposoby, nie tylko będąc częścią oficjalnej redakcji. Co zatem można robić po ukończeniu nauki? Absolwenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w redakcjach, rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych, portalach internetowych, biurach prasowych. Oprócz tego, mogą znaleźć zatrudnienie jako rzecznicy prasowi, copywriterzy, czy zarządzać kanałami social media. Kto wie, czy z biegiem lat przestrzeni zawodowej dla osób z dziennikarskim wykształceniem nie przybędzie.

Uczelnie w Warszawie stanowią bardzo duży wybór i wiele możliwości dla kandydatów. Nierzadko bywa tak, że im większy wybór szkół wyższych, tym większy kłopot z podjęciem decyzji odnośnie tego, która będzie dla nas najlepsza.

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Marcin, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej mówi:

„Chcę zostać dziennikarzem i poszukiwałem studiów praktycznych, nastawionych na szlifowanie warsztatu. Wszystko znalazłem w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, gdzie najważniejsza jest praktyka. Polecam każdemu.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA - ważne informacje

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Warszawa

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dziennikarstwo i komunikację społeczną:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy przebiegu procesu komunikowania,
 • specyfiki i odrębności podstawowych systemów komunikowania społecznego,
 • współczesnych systemów politycznych,
 • tworzenia informacji dla mediów,
 • polskiego systemu medialnego,
 • kultury języka,
 • wykorzystania mediów społecznościowych w Public Relations.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • redakcjach,
 • rozgłośniach radiowych,
 • stacjach telewizyjnych,
 • portalach internetowych,
 • biurach prasowych,
 • agencjach reklamowych,
 • firmach Public Relations.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Komentarze (0)