Studia dziennikarskie Warszawa

Studia dziennikarskie Warszawa

Studia dziennikarskie Warszawa

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Warszawie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Warszawa | woj. mazowieckie

Jeśli decydujecie się na studia dziennikarskie to tylko w Warszawie! Dlaczego? Bo to Warszawa jest epicentrum informacyjnym, to tu znajdują się główne siedziby telewizji, największe domy mediowe oraz wydawcy. To tu mieszkają najznamienitsi dziennikarze Polscy (chociaż nie wszyscy!), od których możecie się uczyć. Dziennikarstwo nie jest dziedziną naukową, to wiedza praktyczna, to szereg umiejętności, jakie powinniście posiąść, by wejść rolę dziennikarza.

Czy macie szansę zdobyć takie kompetencje na studiach dziennikarskich w Warszawie? Z pewnością nauczycie się tutaj rzemiosła – słowo stanie się Waszym sprzymierzeńcem, poznacie różne metody jego użycia w celu przekazania w odpowiedni sposób informacji, a także poznacie świat mediów. Zdobędziecie również niezbędną wiedzę, bez której analizy zastanej rzeczywistości nie mają szans powodzenia.

Jednak sama wiedza i dobre pióro mogą nie wystarczyć, bez powołania i tej wewnętrznej siły, która Was popchnie do przodu z pewnością rynku nie podbijecie – dlatego zastanówcie się na samym początku, czy wystarczy Wam przebojowości, mocy charakteru, chęci i energii, by śmiało wkroczyć w dziennikarską rzeczywistość. Na studiach dziennikarskich poznacie nie tylko tajniki dobrego pióra, ale także prasy, telewizji, radio i internetu. Każde medium informacyjne w nieco inny sposób spełnia swoją rolę i nieco inaczej funkcjonuje. Warszawa z pewnością da Wam duże możliwości rozwoju, odbywania praktyk i staży oraz poznawania ludzi z branży, jeśli tylko zdecydujecie, że dziennikarstwo to Wasza broszka!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W WARSZAWIE

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Warszawie

Aby dostać się na studia dziennikarskie, należy oczywiście bardzo dobrze zdać maturę o profilu humanistycznym – ważne są wyniki z języka polskiego, obcego, wiedzy o społeczeństwie, historii, jak i geografii. Na UKSW obowiązuje dodatkowo rozmowa kwalifikacyjna, która jest decyzyjną w kwestii przyjęcia kandydata na studia. Należy się do niej dość dobrze przygotować, zagadnienia, jakie mogą być poruszane podczas spotkania widnieją na stronie Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW. W szkołach prywatnych równie często odbywają się rozmowy kwalifikacyjne, których etapu nie można ominąć.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Warszawie

Studia dziennikarskie w Warszawie na niektórych działają jak magnes, gdyż właśnie w stolicy swoje redakcje mają najpopularniejsze czasopisma, czy stacje telewizyjne. Wiele młodych osób myśląc o kształceniu w tym zakresie marzy o późniejszej działalności zawodowej właśnie w tym mieście.

A czy możliwe jest podjęcie studiów dziennikarskich w formie niestacjonarnej? Oczywiście, że tak, a ich oferta jest równie bogata jak w przypadku studiów dziennych. Zainteresowani światem mediów mogą kształcić się w ramach różnorodnych kierunków, w gronie których wymienić można między innymi: Dziennikarstwo i komunikację społeczną, Architekturę przestrzeni informacyjnych, Dziennikarstwo i medioznawstwo, czy Logistykę i administrowanie w mediach. Wszystkie wymienione kierunki posiadają jedną, fundamentalną cechę wspólną. Realizowane zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej prowadzą do osiągnięcia tego samego poziomu wiedzy, tych samych umiejętności i identycznych kompetencji.

Różnice polegają wyłącznie na intensywności prowadzenia zajęć, gdyż dobrze wiemy, że studenci studiów stacjonarnych uczą się od poniedziałku do piątku, a studenci studiów niestacjonarnych w weekendy, w ramach tzw. zjazdów. Co wyróżnia studia dziennikarskie niestacjonarne w Warszawie? Możliwość zdobywania cennego doświadczenia, a nawet pracy zawodowej jeszcze w trakcie studiów. Warszawa oferuje wiele możliwości oraz drzwi, do których warto zapukać. Dzięki temu można rozwijać się na dwóch płaszczyznach. W tygodniu chłonąć wiedzę od kolegów z redakcji, a w soboty i niedziele czerpać ją od wykładowców.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach dziennikarskich

Jako dziennikarz możecie starać się o wakat w jednej z gazet, magazynów, czasopism, jak i w telewizji czy w radio. Zdobycie pracy w tym zawodzie nie jest jednak łatwe, a posiadanie samego dyplomu niczego nie gwarantuje. Dlatego niezwykle ważne jest, by czas studiów wykorzystać na praktykowanie umiejętności i odbywanie licznych staży w zawodzie. Jeden lub dwa wpisy w dzienniczku o niczym nie świadczą. 

Studia dziennikarskie są jedynie pomocą, chwilą na refleksję, a nie wyznacznikiem. To wy i wasza postawa, chęć działania warunkujecie przyszłość. Pracę w zawodzie zdobywają osoby energiczne, lotne, umiejące się znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. A to jest wynikiem nie tylko fartu i szczęścia, ale również postawy – otwartej, ciekawej, wykorzystującej pokłady sprytu w nas drzemiące.

Dziennikarze to osoby informujące i opiniujące, ich wykształcenie oraz doświadczenie jest niezwykle ważne w pracy, dlatego nie możecie zrezygnować z któregoś z elementów dziennikarskiej układanki, a musicie dołożyć wszelkich starań, by wasza wiedza i umiejętności idealnie się ze sobą dopasowały. Trenujcie charakter, bo dostanie się na intratne stanowisko dziennikarza, wymaga nie lada hartu ducha. Najlepsi dziennikarze zarabiają naprawdę krocie na informowaniu innych… Czy warto?

Za pewne już sami sobie na to pytanie odpowiecie. Jeśli jednak nie dopchniecie się do głównego nurtu zawsze znajdziecie pracę jako redaktor portalu internetowego albo jako rzecznik prasowy danej firmy czy urzędu, oraz specjalista do spraw PR i marketingu. Studia te nie są wyrocznią dziennikarską. Pozwolą Wam zdobyć szereg umiejętności do wykorzystania we współczesnym świecie biznesu i polityki.

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Studia dziennikarskie w Warszawie możecie podjąć na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Tu poznacie nie tylko dziennikarstwo słowa, ale również obrazu oraz nieco zagadnień z zakresu produkcji mediów i zarządzania procesem informowania.

  • Kierunek Logistyka mediów – studia I i II stopnia, stacjonarne, zaoczne
  • Logistyka i administrowanie w mediach - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne zaoczne
  • Kierunek Dziennikarstwo i medioznawstwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
  • Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, specjalności do wyboru: dziennikarska; Public Relations i Marketing Medialn; Fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza; Dokumentalistyka (tylko na studiach II stopnia - magisterskich)
  • Journalism and communication studies – studia w języku angielskim

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA DZIENNIKARSKIE

Obok Uniwersytetu Warszawskiego studia dziennikarskie prowadzi również Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który oferuje kształcenie na kierunku:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne oraz studia III stopnia (specjalność: komunikacja medialno-marketingowa)

dowiedz się więcej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W WARSZAWIE STUDIA DZIENNIKARSKIE

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Specjalnosci: Dziennikarstwo telewizyjne, Dziennikarstwo radiowe, Dziennikarstwo prasowe, Dziennikarstwo fotograficzne, Marketing medialny i PR, Fotografia reklamowa i wydawnicza.

dowiedz się więcej


UCZELNIE NIEPUBLICZNE W WARSZAWIE STUDIA DZIENNIKARSKIE

Oprócz tych dwóch uczelni państwowych, studia dziennikarskie prowadzą liczne uczelnie niepubliczne – i to one cieszą się niesłabnącym uznaniem na platformie dziennikarstwa, dlaczego? Ponieważ najczęściej kadrę tworzą ludzie z branży, ludzie, którzy pracują aktualnie w mediach i są pierwszym kontaktem młodego studenta z rzeczywistością dziennikarską. Dzięki znajomościom można naprawdę skuteczniej zadziałać na ryku. Takie studia prowadzą szkoły, takie jak Collegium Civitas, Wyższa Szkoła Komunikacji i Mediów im. J. Giedroycia, SWPS, Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa, Wyższa Szkoła Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie i wiele, wiele innych szkół prywatnych, z których ofertą warto się zapoznać. Tu jednocześnie polecamy, abyście sprawdzali kim są wykładowcy, jakie mają osiągnięcia w zawodzie – czy są to tylko naukowcy, czy praktycy? Określajcie czego możecie się spodziewać!

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Student odpowiedz

Poprawcie nazwę uczelni ( Kardynanła) - wstyd.