Filologia angielska GUV

Filologia angielska – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Znajomość języka angielskiego jest dzisiaj niemal czymś oczywistym i naturalnym, a język ten otacza nas każdego dnia i nawet posługują się nim te osoby, które nie znają go bliżej. Mówiąc o języku angielskim każdy może mieć coś innego na myśli. Ktoś wspomni o Beatlesach, ktoś o grupie Monty Pythona, a jeszcze ktoś inny o dziełach Williama Shakespeare’a. Ale to przecież znacznie, znacznie więcej elementów, nie związanych tylko z Wyspami Brytyjskimi. Komunikacja międzykulturowa oparta jest na języku angielskim, który pełni rolę języka nadrzędnego, niemal języka, dzięki któremu można porozumieć się niemal w każdym miejscu na świecie. Dlatego jego nauka jest tak istotna. Na tych, którzy chcą pozyskać wysokiej jakości wiedzę o tym języku czeka kierunek Filologia angielska. Oferuje go Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie i prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zakłada pozyskanie kompetencji językowych oraz umiejętności niezbędnych w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. To kierunek skierowany do osób pragnących opanować język angielski w stopniu biegłym, jak również poznać także drugi wybrany język, co najmniej na poziomie B1. Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to program kształcenia nastawiony na interakcję, ćwiczenia i seminaria prowadzone w języku angielskim. Zajęcia uzupełniające z zakresu marketingu, biznesu i turystyki przygotowują studentów do działania w międzynarodowym środowisku, niezależnie od wybranej branży. Kierunek prowadzony jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie posiadają następujące specjalności:

 • Kulturoznawstwo i literaturoznawstwo,
 • Tłumaczenia.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: wstęp do językoznawstwa, practical English speaking skills, gramatyka opisowa, historia literatury brytyjskiej, business vocabulary, wstęp do komunikacji w biznesie, terminologia handlu i finansów, historia języka angielskiego, historia i kultura obszaru języka angielskiego, gramatyka kontrastywna, integrated skills, historia literatury amerykańskiej, komunikacja ustna w biznesie, tłumaczenia specjalistyczne.

Język angielski jest materią związaną z wieloma osiągnięciami, ciekawymi wytworami kultury, czy polityką. Na tej podstawie można zakładać, że wysokiej jakości umiejętności językowe otwierają wiele drzwi do kariery zawodowej. I jest to jak najbardziej słuszne założenie. W dobie globalizacji świadomość kulturowa i dobra znajomość języka angielskiego są niezwykle cenione na rynku zawodowym. Co za tym idzie, absolwenci Filologii angielskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism, instytucjach kultury, instytucjach naukowych, instytucjach gospodarczych, dyplomacji, biurach tłumaczeń, branży turystycznej, czy też szkolnictwie.

Filologia angielska to popularny kierunek kształcenia, który bardzo często figuruje w ofertach dydaktycznych szkół wyższych. Zatem która uczelnia będzie najlepsza i spełni nasze edukacyjne oczekiwania?

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Dominika, studentka Filologii angielskiej mówi:

„Dzisiaj cały świat mówi po angielsku i brak znajomości tego języka może przekreślić szansę na ciekawą pracę. Dlatego wybrałam studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, aby mieć jak najlepsze umiejętności i jak najlepiej posługiwać się tym językiem.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Filologię angielską w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • poprawnego wykorzystywania języka w różnych rodzajach komunikacji językowej,
 • redagowania tekstów oraz wyrażania sądów i opinii,
 • angielskiego języka biznesowego,
 • technik tłumaczenia pisemnego i ustnego dla różnych branż,
 • rozumienia i tworzenia tekstów zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie,
 • interpretacji gramatycznej dowolnego tekstu,
 • analizy i interpretacji dzieła literackiego,
 • funkcjonowania rynku wydawniczego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia angielska:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdzie zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeń,
 • instytucjach gospodarczych,
 • wydawnictwach,
 • redakcjach czasopism,
 • instytucjach kultury,
 • instytucjach naukowych,
 • dyplomacji,
 • branży turystycznej,
 • szkolnictwie.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie nie obowiązują konkretne przedmioty kwalifikacyjne.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Filologia angielska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (8)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (7)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

olek W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy istnieje możliwość wyjazdu na zagraniczne stypednium np. do USA studiując na waszej uczelni?

Sona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A czy podczas studiowania można liczyć na jakąś wymianę studencką ?

Wiola W odpowiedzi do: olek odpowiedz

@olek masz na myśli Erasmusa? Chyba nigdy nie widziałam propozycji wyjazdów do Stanów, na żadnej uczelni, zazwyczaj to kraje Europy były do wyboru.. @DoradcaOnlineVistula ja jestem ciekawa czy można podjąć się nauki na waszej uczelni bez wcześniejszego potwierdzonego doświadczenia w j.angielskim? Nie mam żadnych certyfikatów. Czy to mnie dyskwalifikuje?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: olek odpowiedz

Witaj, Olek! Kraje uczestniczące w programie Erasmus+ to 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa EFTA/EOG (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) i państwa kandydujące do UE: Turcja oraz Była Jugosłowiańska Republika Macedonii. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Wiola odpowiedz

Witaj, Wiola! Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia stopnia licencjackie na kierunku Filologia w zakresie języka angielskiego, musisz spełniać co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków: zaliczyć egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym lub posiadać certyfikat języka angielskiego na poziomie B1. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Sona odpowiedz

Witaj, Sona! Oczywiście nasi studenci mają możliwość wyjazdu w ramach programu Erasmus+. Jeśli chcesz pojechać na Erasmusa w pierwszej kolejności zastanów się, do którego kraju chciałabyś pojechać. W tym celu przejrzyj spis uczelni partnerskich lub poczytaj relacje z podróży naszych studentów ? wspomnienia z Erasmusa. Kiedy będziesz miała już wybraną uczelnię, wypełnij formularz zgłoszeniowy, a także potwierdź znajomość języka studiów za granicą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Sona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A co ze zmianą trybu studiowania ? Można np z dziennych przenieść się na studia online jeżeli są w tym trybie czy raczej nie ma możliwości ?