Grafika

Grafika

Grafika

09.06.2022

Grafika – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku grafika w AFIB VISTULA WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 8100 zł

studia niestacjonarne: od 6200 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rysunek
 • malarstwo
 • rzeźba
 • fotografia
 • grafika warsztatowa
 • historia sztuki
 • socjologia sztuki

 

Jak wiemy, grafika posiada szeroką definicję, która prawdopodobnie jeszcze wielokrotnie będzie ulegać zmianie, gdyż rozwija się wraz z postępem technologii i narzędzi do jej tworzenia. Na tę chwilę pewne jest to, że możemy ją podzielić na artystyczną i użytkową, a wywodzi się z antycznej gliptyki oraz techniki drukowania tkanin i zdobienia skór, znanej w starożytnym Egipcie. Grafika to jedna z najważniejszych dziedzin naszych czasów i chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie tego, aby człowiek nie komunikował się przy pomocy obrazów. Studia w Warszawie naturalnie oferują kształcenie w omawianej przez nas dziedzinie i niejedna szkoła wyższa posiada w swojej ofercie kierunek o nazwie Grafika. Tak, jak Akademii Finansów i Biznesu Vistula, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie realizowany jest na Europejskim Wydziale Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula i skierowany jest do osób z artystyczną duszą i zacięciem. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu historii sztuki, historii kultury i cywilizacji oraz estetyki, lecz przede wszystkim nabycie umiejętności warsztatowych i artystycznych w zakresie grafiki i tzw. obszarów pokrewnych, umożliwiających podjęcie profesjonalnej pracy twórczej. Grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to przygotowanie do realizacji współczesnych, zaawansowanych zadań w projektowaniu, reklamie oraz grafice, w technologiach analogowych i cyfrowych.

W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: rysunek, malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika warsztatowa, historia sztuki, socjologia sztuki, podstawy grafiki artystycznej, projektowanie graficzne, grafika multimedialna, ilustracja, typografia i liternictwo, sztuka użytkowa i architektura wnętrz, sztuka współczesna, grafika eksperymentalna, kreowanie marki.

 

Sprawdź

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie kierunki studiów

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Zajęcia prowadzone w toku studiów mają rozwinąć różnorodne umiejętności. Studenci poznają cyfrową obróbkę zdjęć, zasady przygotowywania grafiki prezentacyjnej, formy projektowania witryny internetowej, czy wykonywania interaktywnych prezentacji multimedialnych. Oprócz wielu umiejętności, absolwenci omawianego przez nas kierunku posiadają świadomość artystyczną i kompetencje społeczne, dzięki którym przygotowani są nie tylko do samodzielnej pracy twórczej, lecz także do uwarunkowań rynkowych. Absolwenci Grafiki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula posiadają solidny bagaż kwalifikacji, by stać się profesjonalnym grafikiem i pracować w agencjach reklamowych, drukarniach, branżach projektowych, jednostkach kulturalnych.

Gdybyśmy chcieli rozmieścić uczelnie w Warszawie na mapie, zapełnilibyśmy niemały jej obszar. Szeroki wybór szkół wyższych może czasami przyprawiać kandydatów o zawrót głowy, a także niepewność związaną z wyborem. Na początku zdecydujmy o kierunku kształcenia, a następnie prześledźmy, która uczelnia oferuje taką dyscyplinę.

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Bartek, student Grafiki mówi:

„Od dziecka lubiłem rysować, malować, tworzyć coś z niczego, opowiadać jakieś historie przy pomocy obrazków. Grafika była dla mnie czymś oczywistym, kolejnym, poważnym krokiem. Podobnie w przypadku uczelni, którą wybrałem. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to dla mnie równie poważny krok – do profesjonalnej działalności.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

GRAFIKA - ważne informacje

Grafika studia Warszawa

Grafika studia

Grafika studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Grafikę w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie:

Absolwent kierunku Grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii i teorii sztuki,
 • tworzenia kompozycji plastycznych i struktur wizualnych,
 • stosowania technik druku wielobarwnego,
 • obsługi programów komputerowych do tworzenia grafiki rastrowej i wektorowej,
 • prezentowania i wystawiania prac i projektów graficznych.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Grafika:

Absolwent kierunku Grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • agencjach reklamowych,
 • drukarniach,
 • branżach projektowych,
 • jednostkach kulturalnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Komentarze (56)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

koska odpowiedz

Czy te dwie specjalności które są tutaj wymienione w dalszym ciągu obowiązują na najbliższy semestr?

Hidib odpowiedz pokaż odpowiedzi (10)

Tutaj jest temat o grafice, a nie widzę w ofercie uczelni żeby grafika była kierunkiem online... Czy coś mi umknęło?

Karolin W odpowiedzi do: Hidib odpowiedz

@Hidib z tego, co wiem, to oni mają tylko kilka kierunków, które można studiować online @Juzi myślisz, że uczelnia zapewnia studentom takie staże?

apa W odpowiedzi do: Hidib odpowiedz

Co do praktyk, to maja biiuro pomagające i faktycznie dużo ofert stażów jest

lupek W odpowiedzi do: Karolin odpowiedz

@Karollin z tego co się orientuje to mają jakieś biuro które pomaga w praktykach, to może i ze stażem. @hidib Niestety nie każdy kierunek jest możliwy do studiowania online. Aczkolwiek osobiście uważam ze to ruch w dobra strone z studiami online.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Karolin odpowiedz

Witaj, Karolin! Nasza Uczelnia oferuje kilka różnych kierunków studiów, których można się podjąć w trybie online. Są to zarówno studia I stopnia jak i II. Jeśli chodzi o studia I stopnia do wyboru mamy Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość oraz Ekonomię, natomiast przy II stopniu pozostają 2 warianty - Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: lupek odpowiedz

Witaj, Lupek! Jednym z kluczowych zadań Biura Karier jest udzielenie studentom pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej. W każdym miesiącu mamy kilkadziesiąt nowych ofert pracy, staży i praktyk. Są one zamieszczane na stronie internetowej i wywieszane na tablicy ogłoszeń obok Biura. Można je również przejrzeć w Biurze, a przy okazji porozmawiać z doradcą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

burry W odpowiedzi do: lupek odpowiedz

@lupek ja osobiście nie wyobrażam sobie studiów online z grafiki, bo niby jak to miałoby wyglądać? @Karolin podobno pokazują studentom oferty :)

Bartosz W odpowiedzi do: burry odpowiedz

@burry dlatego nie wszystkie kierunki można tak robić. Myślę, że z czasem będzie ich więcej. @burry naprawdę? A jak często?

apa W odpowiedzi do: Bartosz odpowiedz

online jest dobre przy dużej dawce teorii. Zamiast siedzieć tam , siedzisz w domu. Ale grafika? no chyba nie

Szustak W odpowiedzi do: Bartosz odpowiedz

@Bartosz na stronie jest napisane, że co miesiąc mają nowe oferty. @apa teoria tak, praktyka niekoniecznie. Ale dla tych czysto teoretycznych moim zdaniem to dobre rozwiązanie

Cinka W odpowiedzi do: Szustak odpowiedz

@Szustak co miesiąc? To może jest dla mnie nadzieja, haha. W szukaniu akurat nie jestem najlepsza, więc taka pomoc jest moim zdaniem naprawdę przydatna. @apa a co sądzisz o kierunku coaching stylu życia?

Karolin odpowiedz pokaż odpowiedzi (4)

@balon tylko czy potem jest praca po takich studiach? @wasyl a co jest napisane na dyplomie?

Juzi W odpowiedzi do: Karolin odpowiedz

Pp żadnych studiach nie masz gwarantowanej pracy. Im lepszą uczelnie ukończysz tym możesz mieć większe szanse na wkręcenie się podczas tych studiów na jakieś wartościowe staże. Jak ukończysz studia bez znajomości to będzie ci ciężko robić coś w kierunku studiowania.

apa W odpowiedzi do: Juzi odpowiedz

Tytuł niezależnie od tego w jakim trybie robisz studia jest taki sam, prawda?

Marcel W odpowiedzi do: apa odpowiedz

@apa tak, tytuł jest ten sam. @Juzi na prestiżową uczelnię całkiem inaczej się patrzy, to fakt, ale nie jest to wyznacznik wcale.

pikpok W odpowiedzi do: Marcel odpowiedz

@Marcel jak dla mnie to ważniejsze jest to, ile z tych studiów wyciągnęliśmy, a nie jaką skończyliśmy uczelnię. @Juzi to uczelnie proponują staże czy szukamy na własną rękę?

balon odpowiedz

@Dunia nie podjąłem jeszcze decyzji ale skłaniam się ku temu. Zbieram informacje i opinie :)

Diuna odpowiedz

@balon różnie w życiu bywa i fajnie, że osoby które nie są dyspozycyjne cały czas , także mają możliwość podjęcia nauki. Balon, a Ty planujesz dostać się na AFiB ?

balon odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

@Dunia nie jest okrojony. Jest ten sam egzamin więc i dyplom musi być ten sam. @Anita wg mnie to ciekawa opcla dla osob które nie mają czasu na normalne studia. A jak ktoś pracuje online? mozna i to porównać do studiowania :)

Anita W odpowiedzi do: balon odpowiedz

Wiem, że na zaocznych część tematów nie jest poruszana, bo po prostu nie ma na to czasu. Ale tryb studiowania online to całkiem fajne rozwiązanie, w sumie trzeba tylko jeździć na egzaminy :)

Diuna odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

@Anita czy ja wiem czy okrojony materiał jest na zaocznych ? Masz inny tryb, bardziej skompresowany, i tyle. A dyplom po takich i po dziennych studiach jest tak samo ważny.

joanna W odpowiedzi do: Diuna odpowiedz

Nawet lekko trudniej ,bo dużo rzeczy ogarniasz sam , masz materiał i tyle. Na AFiB Vistula masz tak samo, zaoczne,stacjonarne,online, wszystkie egazminy ,czy ćwiczenia i tak robisz n miejscu

Anita odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

@wasyl Ale chyba na studiach, które są w trybie online czy zaocznym to materiał i tak jest dużo okrojony, więc nie można porównać tego do "wszystkich" :) ?

gummy W odpowiedzi do: Anita odpowiedz

czyli mimo wszystko lepiej studiować stacjonarnie? A jak wyglądają takie statystyki jeśli chodzi o studia zaoczne? Tam też materiał jest okrojony?

Anita W odpowiedzi do: gummy odpowiedz

W sumie to sama nie wiem, jeżeli masz jakąś dobrą pracę to warto iść na studia zaoczne by po prostu zdobywać doświadczenie i wiedzę, natomiast jeżeli nie masz pomysłu warto iść na stacjonarnie zawsze można przecież zmienić tryb na zaoczne ;)

apa W odpowiedzi do: Anita odpowiedz

Anita, z jednej strony masz racje, mając dobra prace , lepiej iść na zaoczne. Z drugiej na dziennych zrobisz więcej materiału na zajęciach niż sama. Docelowo duże zalezy od Ciebie no i praktyk , bo nie tylko dyplom się liczy

wasyl odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

@ttamato a masz pewność że na dyplomie masz informację "studia online" ? swoja droga to egzaminy piszesz jak wszyscy wiec i wiedze musisz miec jak wszyscy :) @Anita czas jest pewnie zależny od kierunku na który się zdecydujemy ;)

joanna W odpowiedzi do: wasyl odpowiedz

Egzamin piszesz stacjonarnie. Po prostu wykłady odbywają się on linie nie musisz być osobiście ale musisz je zaliczać normalnie

Anita odpowiedz

@Tomato a to studia online trwają 3 życia ? W sumie cały czas myślałam, że tylko 2 lata. Serio studia online są tak odbierane, że to strata czasu ?

Tamato odpowiedz pokaż odpowiedzi (5)

Son nie wiem czy studia online to taki świetny pomysł. Niby fajnie fajnie ale co jeżeli potem na dyplomie będziesz miał "studia online"? Przecież z marszu to są 3 lata życia zmarnowane bo i nikt poważnie nie potraktuje takiego dyplomu.

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Tamato odpowiedz

Witaj, Tamato! To, ile trwają studia online zależy od tego, czy wybierzesz kierunek I stopnia czy też II. Kierunki studiów online I stopnia trwają 3 lata (6 semestrów), natomiast studia II stopnia już trwają krócej, bo 2 lata (4 semestry). Dlaczego uważasz, że jest to strata czasu? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

joanna W odpowiedzi do: Tamato odpowiedz

Jeżeli szkoła daje dyplom i tytuł to nie bez powodu. Egzaminy zdajesz takie jak wszyscy. Mi się podoba taka opcja, nie mam możliwości inaczej i skorzystam z tej opcji w Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: joanna odpowiedz

Witaj, Joanna! Absolwenci studiów online otrzymają dokładnie taki sam dyplom ukończenia studiów, jak pozostali studenci niestacjonarni, dlatego zamartwianie się o późniejszy odbiór dyplomu przez potencjalnego pracodawcę jest bezpodstawne. Jaki kierunek studiów online Cię zainteresował? :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

gummy W odpowiedzi do: joanna odpowiedz

czyli na egzaminy i tak i tak trzeba dojeżdżać na uczelnię? Czemu nie masz możliwości inaczej - a zaocznie?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: gummy odpowiedz

Witaj, gummy! Egzaminy na studiach online odbywają się stacjonarnie na terenie uczelni podczas weekendowego zjazdu pod koniec semestru. Czy jesteś zainteresowany takim trybem studiowania? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Wanda odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A jak wygląda rekrutacja na kierunki w języku angielskim? Czy można na nie aplikować nie posiadając żadnych certyfikatów? Jaki poziom jest wymagany ??

Son odpowiedz

@Doradca tak, planuję rozpocząć. Zastanawiam się jeszcze nad wyborem kierunku. Kusi mnie też, aby sprobować online - dla mnie to coś nowego.

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Anita! Oczywiście. Mamy także ofertę studiów w języku angielskim, jednak takie osoby mogą również ubiegać się o przyjęcie na studia w języku polskim - wystarczy pozytywnie przejść test językowy. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Anita odpowiedz

A jakie kierunki są najczęściej wybierane ? Czy macie też ofertę kształcenia dla cudzoziemców ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Son! Faktycznie, statystyki mówią same za siebie. Świadczy to o wysokim poziomie kształcenia na naszej uczelni oraz odpowiednim wyborze kadr nauczających. Dokładamy wszelkich starań, aby wspomóc naszych studentów, stąd też możliwość opłat ratalnych za czesne. Planujesz rozpocząć naukę na naszej uczelni? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Son odpowiedz

@Doradca Widzę że te statystki są dość obiecujące. @Anita czyli wychodzi, że koszty rat wcale nie są taki duże, a zdecydowanie jest pomocne rozwiązanie.

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Weronika! Pracę znajduje już 80% studentów w trakcie studiów, natomiast aż 90% absolwentów znajduje pracę już w 3 miesiące po ukończeniu studiów. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Weronika odpowiedz

@DordcaOnlineVistula A jak procentowo wyglądają statystyki otrzymania pracy po studiach ? Czy jest szansa na zdobycie pracy po grafice na waszej uczelni?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Anita! Studia w trybie niestacjonarnym to idealna szansa dla tych, którzy chcą pogodzić pracę z nauką. Opłaty zależą od tego, jaki kierunek wybierzesz. W przypadku studiów na kierunku Grafika I stopnia opłata roczna wynosi 8100 zł a semestralna 4200zł. Rozkładając kwotę na 10 równych rat, jedna rata wynosi 890 zł. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Anita odpowiedz

Właśnie szukam jakiejś uczeni, na której pogodzę studia z pracą. A czy jak daną kwotę rozłożę na raty to kwota nie wzrośnie np o 200-300 zł ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Anita! Opłaty za studia można rozłożyć na 10 równych rat. Cena oczywiście zależy od wybranego przez nas kierunku studiów. Czy planujesz zacząć naukę na naszej uczelni? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Witaj, Adam! Studia licencjackie na kierunku Grafika są prowadzone tylko w trybie stacjonarnym i trwają 3 lata (6 semestrów). Czy zależy Ci na studiowaniu w trybie niestacjonarnym? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Adam W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Zależy mi na studiowaniu grafiki, bo od 3 lat bardzo wkręcił mnie ten temat. Teraz maturka już prawie z głowy i chciałbym rozwijać pasję żeby mieć "papierek" z uczelni wyższej ale chce też nauczyć się czegoś od praktyków, spotkam takowych na Waszej uczelni?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Weronika! Aby ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie na kierunku Grafika, musisz posiadać świadectwo dojrzałości oraz przedstawić zestaw prac potwierdzających podstawowe kompetencje artystyczne. Na tej podstawie wydawana jest pozytywna opinia zespołu kwalifikacyjnego. Czy posiadasz już swoje portfolio? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Anita odpowiedz

A jak z opłatami ? Można rozłożyć czesne na raty, czy raczej nie ma takiej możliwości ?

Adam odpowiedz

Czy grafikę na I stopniu można studiować również trybem weekendowym czy to tylko dla studentów dziennych kierunek?

Weronika odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula Czy dobrze rozumiem, że aby dostać się na kierunek grafika trzeba mieć portfolio? I na jego podstawie będzie oceniane czy się nadajemy czy też nie ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/"

Julek W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Jakie kryteria musi spełnić wspomniane wcześniej portfolio? Ile prac trzeba przedstawić oraz w jakiej tematyce i jaką techniką wykonanych? Nigdzie nie umiem znaleźć informacji na ten temat.