Grafika - Warszawa

Grafika - Warszawa

Grafika - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

grafika

Odkryj grafikę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Grafika studia Warszawa | woj. mazowieckie

Branża IT od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością i przyciąga do siebie masę młodych ludzi, chcących wkroczyć na tą niezwykle przyszłościową ścieżkę rozwoju i dobrych zarobków. Wydawać by się mogło, że połączenie informatyki i wrodzonych zdolności artystycznych oraz zamiłowania do sztuki graniczy z niemożliwością.

Nic bardziej mylnego. Studia na kierunku Grafika w Warszawie to znalezienie wspólnego mianownika dla dwóch powyższych dziedzin, których zgłębienie będzie gwarancją znalezienia dobrze płatnej pracy bez konieczności rezygnowania z rozwoju swojego talentu.

 

Czego się nauczysz podczas studiów

Studia w Warszawie, niezależnie od kierunku i miejsca jego wykładania, cieszą się dużą popularnością, a podjęcie edukacji w stolicy naszego kraju wielu ludziom kojarzy się z wielkim prestiżem. W związku z tym należy się przygotować, że Grafika to nie tylko przyjemność z możliwości tworzenia innowacyjnych projektów, ale także ciężka praca, bez której niemożliwe byłoby osiągnięcie perfekcji w zgłębianej przez siebie dziedzinie.

Podejmując decyzję o rozpoczęciu studiów na kierunku Grafika w Warszawie, musisz przygotować się na zetknięcie z następującą listą przedmiotów, dzięki którym staniesz się ekspertem: montaż wideo, fotografia, interaktywne struktury przestrzenne, podstawy grafiki projektowej i warsztatowej, historia sztuki, grafika reklamowa oraz wiele innych, których specyfika może się nieznacznie różnić w zależności od wybranej uczelni.

 

Dla kogo te studia

Studia artystyczne w Warszawie cieszą się niesłabnącą renomą między innymi z powodu faktu, że aby cieszyć się miejscem na jednej z wybranych uczelni, należy posiadać ponadprzeciętny, wrodzony talent artystyczny i zamiłowanie do sztuki. Dlatego nie są to studia dla każdego.

Obszar kreślony przez twoją wyobraźnię jest niemal nieograniczony? Z przyjemnością brałeś udział we wszystkich zajęciach plastycznych i czerpałeś z nich ogromną radość? Doceniasz wytwory sztuki nowoczesnej, ale jednocześnie szanujesz jej historię? Lubisz wykazywać twórczą inicjatywę poprzez wykonywanie projektów graficznych na komputerze? Interesują cię nowinki ze świata IT? Jeśli „tak” to twoja odpowiedź na większość powyższych pytań, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku Grafika w Warszawie – najpewniej będzie to idealny kierunek dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK GRAFIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Warszawie

Grafika należy do kanonu nauk informatycznych i artystycznych, dlatego w procesie rekrutacji będą się liczyły osiągnięcia z obu tych dziedzin. Ze względu na specyfikę tego interdyscyplinarnego kierunku, wiele uczelni zdecydowało się postawić kandydatów przed koniecznością podejścia do praktycznego egzaminu, który udowodni ich kompetencje artystyczne.

Ponadto jako przyszły student zmierzysz się z konkursem świadectw, podczas którego główną rolę odegrają: matematyka, informatyka oraz język obcy. Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego śledź na bieżąco ustalenia wybranej przez siebie uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI ARTYSTYCZNE W WARSZAWIE

Jak wyglądają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Czego możesz spodziewać się po nauce na studiach na kierunku Grafika? Z pewnością tego, że zaspokoi ona twoje artystyczne zapędy, gwarantując jednocześnie uzyskanie kompetencji potrzebnych do podjęcia dobrze płatnej pracy w zawodzie.

Zajęcia teoretyczne, które wprowadzą cię w zgłębianą tematykę, będą oscylować wokół historii sztuki oraz samej grafiki. Poprzez gruntowne zapoznanie się z dorobkiem wybitnych grafików, dasz sobie szansę na czerpanie inspiracji, które w przyszłości pozwolą ci na rozwinięcie własnego stylu.

Żaden student Grafiki nie mógłby obyć się bez profesjonalnych programów komputerowych, służących do wykonywania animacji, projektów trójwymiarowych oraz różnorakich rysunków. Wykładowcy nie tylko zapewnią ci nie tylko darmową licencję na używanie stworzonych do tych celów programów, ale również nauczą prawidłowego ich użytkowania.

Podczas warsztatowych zajęć praktycznych będziesz miał okazję doskonalić posiadany warsztat artystyczny oraz wzbogacać go o nowe techniki pod okiem najwybitniejszych praktyków szeroko rozumianej sztuki.

Nie bez znaczenia pozostanie rozwój kompetencji interpersonalnych, które dla artysty odgrywają bardzo ważną rolę zarówno w pracy zawodowej, jak i również codziennym życiu. Zajęcia oparte na pracy w grupie nauczą cię skutecznego argumentowania swojego stanowiska z zachowaniem obustronnego szacunku oraz zapewnią ci możliwość dyskusji na artystyczne tematy z kolegami z grupy.

 

W trakcie nauki na kierunku Grafika nauczysz się również:

  • projektowania i tworzenia stron internetowych
  • podstawowych języków programowania
  • współpracy z informatykami podczas tworzenia wizualnych projektów multimedialnych

Jak sam widzisz, wiedza, którą zgłębisz jako student Grafiki w Warszawie, będzie dosyć szeroka. Dzięki takiemu wykształceniu nabędziesz pewności, że nie doświadczysz przykrego życia bezrobotnych i mało zarabiających.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

GRAFIKA WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

 

grafika studia warszawa

 

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie mogą różnić się między sobą czasem trwania oraz tytułem, który zwieńczy ich ukończenie. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów licencjackich pierwszego stopnia na kierunku Grafika, będziesz musiał przygotować się na sześć semestrów, a więc trzy lata intensywnej nauki.

Jeśli Grafika na wybranej przez ciebie uczelni będzie wykładana w ramach studiów inżynierskich, na jej ukończenie poświęcisz trzy i pół roku. Studia magisterskie drugiego stopnia będą się różnić w zależności od posiadanego tytułu – licencjaci będą studiować dwa lata, a inżynierowie półtora roku.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Warszawie

Podstawową i konieczną rzeczą, którą trzeba sprawdzić jakiś czas przed aplikacją na Grafikę w Warszawie, jest program oferowany przez wybrane tamtejsze uczelnie – dopasowanie siatki studiów oraz miejsca ich podjęcia jest bardzo ważne w dalszej perspektywie.

Uczelnie w Warszawie, które zdecydowały się na włączenie Grafiki do kanonu oferowanych nauk, proponują przyszłym studentom program edukacyjny, który w najlepszy sposób odpowie na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. Jednakże należy pamiętać, że proces rekrutacyjny dla tego kierunku może się różnić w zależności od wybranej uczelni.

 

Proces rekrutacji

Na większości uczelni w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka oraz informatyka. Wiele wydziałów przewiduje również egzamin praktyczny, weryfikujący predyspozycje artystyczne kandydata. Warto, abyś naukę rozpoczął już dzisiaj, gdyż chętnych na ten kierunek nie brakuje.

W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia, władze uczelni podczas aplikacji będą brały pod uwagę oceny uzyskane na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

Jeśli decydujesz się na podjęcie nauki na jednej z uczelni prywatnych, staniesz przed koniecznością uiszczania systematycznej opłaty semestralnej w wysokości odgórnie ustalonej przez władze poszczególnych uczelni. Podobnie będzie ze studiami w trybie niestacjonarnym, na które nieco łatwiej się dostać oraz dopasować dotychczasowe obowiązki z nauką.

Kiedy już wybrałeś uczelnię i zapoznałeś się z programem interesującego cię kierunku, będziesz musiał wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów, gdzie za pośrednictwem internetowego formularza zawiadomisz władze uczelni o uzyskanych na maturze wynikach.

Dokumentami potrzebnymi na kolejnym i końcowym już etapie rekrutacji, będzie kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o wymiarach 35X45mm, która znajdzie się na twojej legitymacji oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

zasady rekrutacji na studia

 

grafika studia warszawa

 

Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Warszawie

Studia artystyczne na kierunku Grafika w Warszawie to doskonała szansa na zgłębienie rozwijającej, twórczej wiedzy, okraszonej sporą dozą zagadnień ze świata komputerów i szeroko rozumianego IT. Dlatego jako absolwent będziesz mógł liczyć na przyszłościowe zatrudnienie, które będzie źródłem znacznych dochodów i twórczej satysfakcji.

Po ukończeniu Grafiki na dowolnej uczelni w Warszawie, będziesz mógł zatrudnić się w międzynarodowych korporacjach, opierających swoją działalność na oferowaniu wykonania różnorakich projektów graficznych, zarówno reklamowych, użytkowych, jak i zapewniających rozrywkę.

Zależnie od tego, w jakiej dziedzinie grafiki poczujesz się najlepiej, będziesz mógł skupić się na wykonywaniu między innymi estetycznych broszur reklamowych oraz projektowaniu graficznego zaplecza nowoczesnych gier komputerowych, które nie tylko zachwycą fabułą, ale również będą cieszyć oko przyszłych graczy.

Praca w książkowych wydawnictwach da ci możliwość zaprojektowania okładek graficznych do nowopowstałych lub istniejących już książek, których wydawca chciałby nadać im swego rodzaju świeżości. Będziesz mógł również zająć się projektowaniem ilustracji do książek dla dzieci oraz wszelkiego rodzaju czasopism – wszystko to wymaga przecież przejrzystej i atrakcyjnej dla odbiorców szaty graficznej.

Jeżeli marzysz o karierze freelancera, a ponadto dobrze odnajdujesz się w sprawach biznesowych i organizacyjnych, to założenie własnej działalności gospodarczej prawdopodobnie będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Wówczas w własnym biurze będziesz mógł wykonywać rozmaite projekty graficzne na zamówienia klientów indywidualnych oraz większych korporacji.

Dzięki doskonałemu przygotowaniu w zakresie projektowania stron internetowych i ich graficznego zaplecza, jako absolwent Grafiki będziesz mógł nawiązać współpracę z zespołami informatyków, pracujących nad szeroko rozumianymi projektami, do zwieńczenia których będzie potrzebne dobrze przemyślana estetyka efektu końcowego.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Jednym z najtrudniejszych wyborów, które napotka na swojej drodze młody człowiek, jest ten związany z przyszłym kierunkiem kształcenia. Jeśli rozważasz podjęcie studiów na kierunku Grafika w Warszawie, opinia Roberta może okazać się dla ciebie cenna.

 

Robert, student pierwszego roku Grafiki w Warszawie, mówi:

„Grafikę nazwałbym pewnego rodzaju sztuką czasów współczesnych. Nie tylko mam możliwość artystycznego wykazania moich emocji i kształcenia warsztatu, ale również pojawia się przede mną szansa na dobrze płatny zawód.”

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W WARSZAWIE

rzeźba
Rozwiń

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)