Grafika - Warszawa
Dodaj do ulubionych

02.06.2022

Grafika studia Warszawa 2022| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku grafika w Warszawie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), od 2 do 2,5 roku (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Warszawie rozpocznie się 4 kwietnia 2022 r. i potrwa do 31 października 2022 r. | Grafika Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznych: Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP), Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (APS), Politechnice Warszawskiej (PW) oraz 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku grafika w Warszawie zostały stworzone z myślą o miłośnikach dyscyplin plastycznych. Studenci grafiki uczestniczyć będą w szeregu zajęć poświęconych malarstwie, rysunkowi czy rzeźbie. Dowiedzą się również, jak wykorzystywać zdobycze współczesnej grafiki w tworzeniu sztuki użytkowej i projektowaniu funkcjonalnych elementów graficznych – etykiet, log czy stron internetowych.
 
Specjalności
Współczesne studia z grafiki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku grafika w Warszawie: animacja, grafika artystyczna, grafika dla biznesu, wizualizacja ... specjalności na grafice w Warszawie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku grafika w roku akademickim 2022/2023 najczęściej brany jest pod uwagę wynik egzaminu wstępnego. | szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 6200 zł do 15900 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku grafika w Warszawie
 
Praca po studiach
Po zakończeniu kształcenia absolwenci grafiki będą mogli liczyć na wszechstronny rozwój zawodowy. Czekać na nich będą między innymi agencje marketingowe i reklamowe, wydawnictwa czy firmy zajmujące się projektowaniem. Graficy będą mogli pomyśleć również o założeniu własnej działalności gospodarczej i realizowaniu samodzielnych koncepcji artystycznych.

czytaj dalej wszystko o Grafika - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Pokaż więcej
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Papiernictwo i poligrafia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku papiernictwo i poligrafia

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Warszawie

Grafika należy do kanonu nauk informatycznych i artystycznych, dlatego w procesie rekrutacji będą się liczyły osiągnięcia z obu tych dziedzin. Ze względu na specyfikę tego interdyscyplinarnego kierunku, wiele uczelni zdecydowało się postawić kandydatów przed koniecznością podejścia do praktycznego egzaminu, który udowodni ich kompetencje artystyczne.

Ponadto jako przyszły student zmierzysz się z konkursem świadectw, podczas którego główną rolę odegrają: matematyka, informatyka oraz język obcy. Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego śledź na bieżąco ustalenia wybranej przez siebie uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Branża IT od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością i przyciąga do siebie masę młodych ludzi, chcących wkroczyć na tą niezwykle przyszłościową ścieżkę rozwoju i dobrych zarobków. Wydawać by się mogło, że połączenie informatyki i wrodzonych zdolności artystycznych oraz zamiłowania do sztuki graniczy z niemożliwością.

Nic bardziej mylnego. Studia na kierunku Grafika w Warszawie to znalezienie wspólnego mianownika dla dwóch powyższych dziedzin, których zgłębienie umożliwi znalezienie dobrze płatnej pracy bez konieczności rezygnowania z rozwoju swojego talentu.

Studia artystyczne w Warszawie cieszą się niesłabnącą renomą między innymi z powodu faktu, że aby cieszyć się miejscem na jednej z wybranych uczelni, należy posiadać wrodzony talent artystyczny i zamiłowanie do sztuki. Dlatego nie są to studia dla każdego.

Obszar kreślony przez twoją wyobraźnię jest niemal nieograniczony? Z przyjemnością brałeś udział we wszystkich zajęciach plastycznych i czerpałeś z nich ogromną radość? Doceniasz wytwory sztuki nowoczesnej, ale jednocześnie szanujesz jej historię? Lubisz wykazywać twórczą inicjatywę poprzez wykonywanie projektów graficznych na komputerze? Interesują cię nowinki ze świata IT? Jeśli „tak” to twoja odpowiedź na większość powyższych pytań, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku Grafika w Warszawie – najpewniej będzie to idealny kierunek dla ciebie!

 

O kierunku

Czego możesz spodziewać się po nauce na studiach na kierunku Grafika? Z pewnością tego, że zaspokoi ona twoje artystyczne zapędy, gwarantując jednocześnie uzyskanie kompetencji potrzebnych do podjęcia dobrze płatnej pracy w zawodzie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku grafika w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub dwa i pół roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Zajęcia teoretyczne, które wprowadzą cię w zgłębianą tematykę, będą oscylować wokół historii sztuki oraz samej grafiki. Poprzez gruntowne zapoznanie się z dorobkiem grafików, dasz sobie szansę na czerpanie inspiracji, które w przyszłości pozwolą ci na rozwinięcie własnego stylu.

Żaden student Grafiki nie mógłby obyć się bez profesjonalnych programów komputerowych, służących do wykonywania animacji, projektów trójwymiarowych oraz różnorakich rysunków. Uczelnie nie tylko zapewnią ci nie tylko darmową licencję na używanie stworzonych do tych celów programów, ale również nauczą prawidłowego ich użytkowania.

Podczas warsztatowych zajęć praktycznych będziesz miał okazję doskonalić posiadany warsztat artystyczny oraz wzbogacać go o nowe techniki pod okiem praktyków szeroko rozumianej sztuki.

Nie bez znaczenia pozostanie rozwój kompetencji interpersonalnych, które dla artysty odgrywają bardzo ważną rolę zarówno w pracy zawodowej, jak i również codziennym życiu. Zajęcia oparte na pracy w grupie nauczą cię skutecznego argumentowania swojego stanowiska z zachowaniem obustronnego szacunku oraz zapewnią ci możliwość dyskusji na artystyczne tematy z kolegami z grupy.

 

W trakcie nauki na kierunku Grafika nauczysz się również:

  • projektowania i tworzenia stron internetowych
  • podstawowych języków programowania
  • współpracy z informatykami podczas tworzenia wizualnych projektów multimedialnych

 

Jak sam widzisz, wiedza, którą zgłębisz jako student Grafiki w Warszawie, będzie dosyć szeroka. Dzięki takiemu wykształceniu nabędziesz pewności, że nie doświadczysz przykrego życia bezrobotnych i mało zarabiających.

 

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Studia w Warszawie, niezależnie od kierunku i miejsca jego wykładania, cieszą się dużą popularnością, a podjęcie edukacji w stolicy naszego kraju wielu ludziom kojarzy się z prestiżem. W związku z tym należy się przygotować, że Grafika to nie tylko przyjemność z możliwości tworzenia innowacyjnych projektów, ale także ciężka praca, bez której niemożliwe byłoby osiągnięcie perfekcji w zgłębianej przez siebie dziedzinie.

Podejmując decyzję o rozpoczęciu studiów na kierunku Grafika w Warszawie, musisz przygotować się na zetknięcie z następującą listą przedmiotów, dzięki którym staniesz się ekspertem:

  • montaż wideo,
  • fotografia,
  • interaktywne struktury przestrzenne,
  • podstawy grafiki projektowej i warsztatowej,
  • historia sztuki,
  • grafika reklamowa

 

oraz wiele innych, których specyfika może się nieznacznie różnić w zależności od wybranej uczelni.

 
Ile trwają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Kierunki studiów w Warszawie mogą różnić się między sobą czasem trwania oraz tytułem, który zwieńczy ich ukończenie. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów licencjackich pierwszego stopnia na kierunku Grafika, będziesz musiał przygotować się na sześć semestrów, a więc trzy lata intensywnej nauki.

Studia magisterskie drugiego stopnia trwają dwa lata. Z kolei studia jednolite magisterskie 10 semestrów czyli 5 lat.

Grafika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia od 2 do 2,5 roku magister
jednolite magisterskie 5 lat magister
Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Warszawie

Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Warszawie

Studia artystyczne na kierunku Grafika w Warszawie to doskonała szansa na zgłębienie rozwijającej, twórczej wiedzy, okraszonej sporą dozą zagadnień ze świata komputerów i szeroko rozumianego IT. Dlatego jako absolwent będziesz mógł liczyć na przyszłościowe zatrudnienie, które będzie źródłem dochodów i twórczej satysfakcji.

 

 

Po ukończeniu Grafiki na dowolnej uczelni w Warszawie, będziesz mógł zatrudnić się w międzynarodowych korporacjach, opierających swoją działalność na oferowaniu wykonania różnorakich projektów graficznych, zarówno reklamowych, użytkowych, jak i zapewniających rozrywkę.

 

 

Zależnie od tego, w jakiej dziedzinie grafiki poczujesz się najlepiej, będziesz mógł skupić się na wykonywaniu między innymi estetycznych broszur reklamowych oraz projektowaniu graficznego zaplecza nowoczesnych gier komputerowych, które nie tylko zachwycą fabułą, ale również będą cieszyć oko przyszłych graczy.

Praca w książkowych wydawnictwach da ci możliwość zaprojektowania okładek graficznych do nowopowstałych lub istniejących już książek, których wydawca chciałby nadać im swego rodzaju świeżości. Będziesz mógł również zająć się projektowaniem ilustracji do książek dla dzieci oraz wszelkiego rodzaju czasopism – wszystko to wymaga przecież przejrzystej i atrakcyjnej dla odbiorców szaty graficznej.

►►

Jeżeli marzysz o karierze freelancera, a ponadto dobrze odnajdujesz się w sprawach biznesowych i organizacyjnych, to założenie własnej działalności gospodarczej prawdopodobnie będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Wówczas w własnym biurze będziesz mógł wykonywać rozmaite projekty graficzne na zamówienia klientów indywidualnych oraz większych korporacji.

Dzięki doskonałemu przygotowaniu w zakresie projektowania stron internetowych i ich graficznego zaplecza, jako absolwent Grafiki będziesz mógł nawiązać współpracę z zespołami informatyków, pracujących nad szeroko rozumianymi projektami, do zwieńczenia których będzie potrzebne dobrze przemyślana estetyka efektu końcowego.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Grafika?

Będąc absolwentem kierunku studiów Grafika, czeka na ciebie wiele możliwości zawodowych, a także wiele miejsc pracy. Niektórzy z absolwentów Grafiki decydują się na pracę na uczelni, gdzie zajmują się prowadzeniem zajęć dydaktycznych dla studentów, jednak znaczna część absolwentów decyduje się na podjęcie pracy m.in. w wydawnictwach, agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, biurach projektowych, drukarniach, a także w instytucjach kultury.

Spora część absolwentów decyduje się również na otworzenie własnej działalności gospodarczej i pracę jako freelancer co umożliwia im przyjmowanie interesujących ich zleceń.

Do najczęściej wybieranych zawodów przez absolwentów Grafiki możemy zaliczyć m.in. grafika oraz projektanta. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Grafik

Absolwenci kierunku studiów Grafika, po odebraniu dyplomu mogą zostać grafikami. Czym zajmują się na co dzień? Najogólniej do pracy grafika możemy zaliczyć tworzenie projektów graficznych takich jak np. logo czy ilustracje, na zamówienie.

Jednak specyfika jego pracy zwykle różni się od miejsca pracy. Jeśli grafik pracuje np. w agencji reklamowej, odpowiada także za tworzenie, wraz z zespołem, kampanii reklamowej i może również zajmować się np. stworzeniem grafiki na opakowania produktów. Zazwyczaj są to już narzucone zlecenia, jednak sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku, kiedy grafik pracuje jako freelancer. W takim wypadku grafik może samodzielnie wybierać zlecenia, których się podejmie.

Ciężko jednoznacznie określić zarobki grafika, ponieważ są one często uzależnione właśnie od tego, czy pracuje on np. na podstawie umowy o pracę, czy na własny rachunek. Mediana zarobków grafika wynosi około 4510 zł brutto miesięcznie.

 

Projektant

Po ukończeniu studiów na kierunku Grafika absolwenci mogą również podjąć zatrudnienie jako projektanci. Czym zajmuje się projektant? Najczęściej odpowiada on za współpracę razem z całym zespołem np. w agencji reklamowej, z którym ustala kampanię reklamową oraz na podstawie wytycznych zajmuje się stroną wizualną np. danego produktu. Jednak projektanci mogą również zajmować się projektowaniem przedmiotów użytkowych, takich jak np. meble. Mediana zarobków projektanta wynosi około 5770 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (luty 2022)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku grafika w Warszawie?

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku grafika, w roku akademickim 2022/2023, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oferuje 45 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych I i II stopnia na ASP w Warszawie oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 6200 zł do 15900 zł za pierwszy rok studiów.

 

Grafika studia w Warszawie - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie niestacjonarne, stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Grafiki) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite więcej
Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie niestacjonarne, stacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie niestacjonarne, stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Warszawie

 

Gdzie studiować

Podstawową i konieczną rzeczą, którą trzeba sprawdzić jakiś czas przed aplikacją na Grafikę w Warszawie, jest program oferowany przez wybrane uczelnie – dopasowanie siatki studiów oraz miejsca ich podjęcia jest bardzo ważne w dalszej perspektywie.

Uczelnie w Warszawie, które zdecydowały się na włączenie Grafiki do kanonu oferowanych nauk, proponują przyszłym studentom program edukacyjny, który w najlepszy sposób odpowie na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. Jednakże należy pamiętać, że proces rekrutacyjny dla tego kierunku może się różnić w zależności od wybranej uczelni.

 

Proces rekrutacji

Na większości uczelni w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka oraz informatyka. Wiele uczelni przewiduje również egzamin praktyczny, weryfikujący predyspozycje artystyczne kandydata. Warto, abyś naukę rozpoczął już dzisiaj, gdyż chętnych na ten kierunek nie brakuje.

W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia, uczelnie podczas aplikacji będą brały pod uwagę oceny uzyskane na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

Jeśli decydujesz się na podjęcie nauki na jednej z uczelni prywatnych, staniesz przed koniecznością uiszczania systematycznej opłaty semestralnej w wysokości odgórnie ustalonej przez poszczególne uczelnie. Podobnie będzie ze studiami w trybie niestacjonarnym, na które nieco łatwiej się dostać oraz dopasować dotychczasowe obowiązki z nauką.

Kiedy już wybrałeś uczelnię i zapoznałeś się z programem interesującego cię kierunku, będziesz musiał wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów, gdzie za pośrednictwem internetowego formularza wprowadzisz uzyskane na maturze wyniki.

 

Wymagane dokumenty

Dokumentami potrzebnymi na kolejnym i końcowym już etapie rekrutacji, będzie kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o wymiarach 35X45mm, która znajdzie się na twojej legitymacji oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

GRAFIKA - ważne informacje

grafika studia

grafika studia online

studia artystyczne w Warszawie

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku grafika Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Weekendowy charakter studiów niestacjonarnych jest głównym czynnikiem, który odróżnia je od stacjonarnych odpowiedników. Studenci biorą udział w całodziennych zjazdach, mających na celu uposażenie ich w wszechstronną wiedzę i umiejętności w sposób skoncentrowany. Główną zaletą tego trybu jest możliwość równoległego podjęcia innych aktywności, które wymagają poświęcenia znacznych zasobów czasowych, jak na przykład pełnoetatowa praca zawodowa.

dowiedz się więcej na temat kierunku grafika studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Grafika w Warszawie

Niewątpliwie każdy kandydat na Grafikę w trybie niestacjonarnym zdaje sobie sprawę z konieczności zagospodarowania odpowiedniego zaplecza finansowego do opłacenia każdego semestru studiów. Naukę można opłacać w formie kilku przystępnych rat bądź uiszczając kilkurazową opłatę za każdy rok nauki. Celem zgłębienia szczegółów na temat kosztów studiowania na kierunku Grafika w Warszawie, należy zasięgnąć informacji u źródła, czyli za pośrednictwem internetowej strony wybranej wcześniej uczelni.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku grafika - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Jednym z najtrudniejszych wyborów, które napotka na swojej drodze młody człowiek, jest ten związany z przyszłym kierunkiem kształcenia. Jeśli rozważasz podjęcie studiów na kierunku Grafika w Warszawie, opinia Roberta może okazać się dla ciebie cenna.

 

Robert, student pierwszego roku Grafiki w Warszawie, mówi:

„Grafikę nazwałbym pewnego rodzaju sztuką czasów współczesnych. Nie tylko mam możliwość artystycznego wykazania moich emocji i kształcenia warsztatu, ale również pojawia się przede mną szansa na dobrze płatny zawód.”

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Warszawa studia stacjonarne

Grafika Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Warszawie

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia