Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji – Akademia Morska w Szczecinie 2021

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Morskiej w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • komunikacja społeczna
 • mikroekonomia
 • rachunkowość finansowa
 • metody organizacji i zarządzania
 • metody badań rynkowych
 • system logistyczny przedsiębiorstwa
 • analiza ekonomiczna

 

Zarządzanie to obecnie jedno z najpopularniejszych i najważniejszych słów, których znaczenie powinien znać każdy, kto chce funkcjonować w szeroko pojętej gospodarce czy biznesie. Co ważne, zawiera w sobie różne zagadnienia, określa różnorodne umiejętności i zestaw cech. Równie istotne jest to, że oprócz posiada wiedzy należy wiedzieć w jaki sposób najlepiej ją wykorzystywać. Połączenie umiejętności zarządzania z konkretną wiedzą techniczną to dzisiaj jeden z przepisów na zawodowy sukces. Czy taki konglomerat otwiera morze możliwości? Tak, jeśli wybierze się kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Morskiej w Szczecinie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy w obszarze inżynierii produkcji oraz nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu. Studenci nabywają umiejętności menedżerskich, jak również zdolności rozwiązywania zagadnień z wybranego zakresu inżynierii produkcji, w tym: projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru i szkolenia personelu, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania kosztami i kapitałem, logistyki, czy też transferu technologii i innowacyjności.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: komunikacja społeczna, mikroekonomia, rachunkowość finansowa, metody organizacji i zarządzania, metody badań rynkowych, system logistyczny przedsiębiorstwa, analiza ekonomiczna, zarządzanie terminalem portowym, organizacja transportu zintegrowanego, prognozowanie i symulacje, morsko- lądowe łańcuchy transportowe, zarządzanie projektami, negocjacje w biznesie.

Jak już wspomnieliśmy, umiejętności związane z zarządzaniem stanowią dzisiaj bardzo ważne kwalifikacje, z którymi śmiało można rozglądać się za interesującą pracą. W przypadku studiów morskich kariera zawodowa może posiadać charakter lądowy, jak i żeglugi śródlądowej. Co się z tym wiąże, absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji w Akademii Morskiej w Szczecinie znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach spedycyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych, firmach przeładunkowych, portach morskich, przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach turystycznych, przedsiębiorstwach transportowych, żegludze śródlądowej.

Niejeden kandydat na studia bije się z myślami i zwyczajnie nie wie, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację. Wybór jest duży, poziom wysoki – w jaki sposób wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię? Studia w Szczecinie oferują wiele możliwości.

 

Jakie ma Akademia Morska w Szczecinie opinie?

Artur, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:

„Akademia Morska w Szczecinie to uczelnia inna niż wszystkie. Atmosfera, zajęcia, wykładowcy – wszystko to sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji w Akademii Morskiej:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Morskiej w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • funkcjonowania przedsiębiorstw gospodarki morskiej oraz sektora TSL,
 • nowoczesnych metod zarządzania strategicznego,
 • zarządzania przedsiębiorstwem armatorskim,
 • zarządzania kosztami, finansami i kapitałem,
 • zarządzania projektami,
 • marketingowego planowania i realizacji przedsięwzięć,
 • zarządzania jakością i bezpieczeństwem,
 • zarządzania terminalem portowym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Akademii Morskiej w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach spedycyjnych,
 • portach morskich,
 • przedsiębiorstwach logistycznych,
 • firmach przeładunkowych,
 • przedsiębiorstwach transportowych,
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • firmach turystycznych,
 • żegludze śródlądowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kryterium rekrutacyjnym w przypadku studiów II stopnia jest ocena na dyplomie ukończenia studiów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Morska w Szczecinie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzania wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji - wszystko co musisz wiedzieć

Akademia Morska w Szczecinie kierunki

Jakie są kierunki zarządzania w Szczecinie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym i Transportu AM w Szczecinie

Komentarze (0)