Zarządzanie i inżynieria produkcji - Szczecin

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Szczecin

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Szczecin

Studia w Szczecinie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji - studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, w roku akademickim 2021/2022, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Akademia Morska w Szczecinie. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na ZUT i AM. Ceny wahają się od 2800 zł do 4200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie umożliwi Ci poznanie zasad, metod i technik przygotowywania, wytwarzania, nadzorowania, eksploatacji, zarządzania procesami i systemami produkcyjnymi lub usługowymi. Studenci nabywają najważniejsze umiejętności, między innymi uczą się sporządzać dokumentację techniczną w określonym obszarze produkcji.

Absolwenci zatrudniani są w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, transportowych, spedycyjnych, w jednostkach projektowych i doradczych, które skupiają się na wybranym zakresie inżynierii produkcji, w jednostkach gospodarczych.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • przedmiot dodatkowy

 

Studia w Szczecinie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji generują szereg wymagań, którym należy sprostać, jeżeli marzysz o ich podjęciu oraz odniesieniu sukcesu zawodowego podczas przyszłej pracy ściśle związanej z kierunkiem kształcenia. Zatem jakie wymagania rekrutacyjne narzucają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji?

Jeśli jesteś absolwentem szkoły średniej i aspirujesz do podjęcia studiów pierwszego stopnia, powinieneś przyłożyć się do nauki przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, fizyka, informatyka, a ponadto upewnić się, czy umiejętności z zakresu języka obcego są wystarczające do pozytywnego napisania egzaminu. Studia drugiego stopnia będą wymagały dobrych ocen z poprzedniego etapu studiów.

Warto, abyś pamiętał, że procedury rekrutacyjne najpewniej będą się nieco różnić w zależności od tego, na jaką uczelnię w Szczecinie ostatecznie się zdecydujesz. Dlatego postaraj się być na bieżąco poprzez śledzenie ustaleń zawartych na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Umożliwienie studentom podjęcia Zarządzania i inżynierii produkcji w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym to ogromne ułatwienie szczególnie dla tych, którzy chcieliby równolegle do kształcenia na jednej z uczelni wyższych zdobywać cenne doświadczenie zawodowe lub wywiązywać się z innych podjętych zobowiązań. Dla nich doskonałym wyborem będą studia niestacjonarne, mające formę zjazdów odbywających się najczęściej co drugi lub co trzeci weekend każdego miesiąca.

Studia stacjonarne to odpowiednia opcja dla studentów chcących skupić się przede wszystkim na zgłębianym kierunku. Regularność i systematyczność pobieranej wiedzy to niewątpliwy atut tego trybu kształcenia. Pamiętaj, że niezależnie od wybranego trybu, będziesz miał ogromne szanse na odniesienie sukcesu w przyszłym życiu zawodowym.

Interdyscyplinarny charakter kształcenia, nierozerwalnie związany ze specyfiką wąskiego grona kierunków studiów, jest jedną z głównych przyczyn częstego ich wyboru przez świeżo upieczonych absolwenci szkół średnich. Zarządzanie i inżynieria produkcji to stosunkowo świeża propozycja dla przyszłych studentów, którym zależy na braku ograniczeń do jednej dziedziny nauki podczas edukacji na jednej z uczelni wyższych. Zdobycie wykształcenia opartego na naukach ścisłych i technicznych jest niezwykle cenne dla wielu młodych ludzi, w związku z czym Zarządzanie i inżynieria produkcji plasuje się na samym szczycie najchętniej wybieranych kierunków studiów w Polsce.

Absolwenci, którzy w zadowalający sposób przyswoją zaproponowany przez władze uczelni program studiów, będą mogli liczyć na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie w zawodzie, bez konieczności spędzania dużej ilości czasu na dość nieprzyjemnym bezrobociu lub chwytaniu się jakichkolwiek zajęć zarobkowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Żeby odpowiedzieć sobie na zadane w nagłówku pytanie, warto najpierw zrozumieć przedmiot szczegółowego zainteresowania Zarządzania i inżynierii produkcji oraz to, czym dokładnie będą zajmować się studenci tego przyszłościowego kierunku. Dwuczłonowość nazwy opisywanej dziedziny wiedzy słusznie wskazuje na spójne współgranie nauk technicznych oraz społecznych z zakresu szeroko pojętego zarządzania i organizacji. Zatem każdy ze studentów zgłębi nie tylko wiedzę ścisłą, ale również humanistyczną i społeczną, co uczyni z niego doskonałego pracownika dzisiejszego rynku pracy. Przedmioty, dzięki którym posiądziesz przewidzianą wiedzę i umiejętności kierunkowe, to między innymi:

 • projektowanie inżynierskie i grafika
 • zarządzanie produktem i usługami
 • ergonomia
 • marketing
 • materiałoznawstwo
 • zarządzanie produkcją i usługami
 • ekonomika produkcji

 

3. Dla kogo te studia

Dla myślących poważnie o tym, aby podjąć studia w Szczecinie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, z pewnością istotne jest to, czy ich osobiste predyspozycje i zainteresowania w znacznym stopniu odpowiedzą na potrzeby generowane przez specyfikę opisywanego kierunku. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, czy twoja kandydatura zostanie ciepło przyjęta i czy wypalenie zawodowe ominie cię w przyszłości szerokim łukiem, spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

Jesteś zorientowany na osiągnięcie sukcesu? Dobrze się czujesz w roli lidera, co potwierdzają liczne osiągnięcia i zamiłowanie do pracy grupowej? Przedmioty ścisłe i techniczne nie mają przed tobą tajemnic, a szybkość, z jaką zdobywasz nową wiedzę, przyczynia się do zazdrości rówieśników? Interesuje cię szeroko rozumiany proces produkcyjny i chciałbyś być jego częścią? Jeśli tak, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na Zarządzanie i inżynierię produkcji w Szczecinie, gdyż prawdopodobnie jest to kierunek skrojony na miarę twoich potrzeb!

 

4. Wiedza i umiejętności

Studenci podczas kształcenia będą poznawać wiele interdyscyplinarnych zagadnień z pogranicza zarządzania, ekonomii, informatyki oraz szeroko rozumianego projektowania. Zdobyta wiedza techniczna będzie podstawą do zatrudnienia w wybranym sektorze gospodarczym, dlatego to właśnie na jej kształtowanie zostanie położony największy nacisk, czyniąc z każdego absolwenta jednostkę gotową do pełnienia odpowiedzialnych ról zawodowych.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Uczelnia w Szczecinie, na której można podjąć studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, proponuje przyszłym studentom taki cykl kształcenia, dzięki któremu zyskają pełnię kompetencji do pracy w zawodzie.

Na ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji w ramach pierwszego stopnia studiów należy poświęcić trzy i pół roku. Wysiłek poświęcony na zaliczenie wszystkich etapów kształcenia zaprocentuje uzyskaniem przez absolwentów tytułu inżyniera oraz jednocześnie uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie.

Studia drugiego stopnia, podobnie jak w przypadku większości istniejących kierunków, będą miały charakter studiów magisterskich. W praktyce oznacza to, że na ich ukończenie wszyscy studenci poświęcą półtora roku oraz zostaną nagrodzeni zwiększeniem atrakcyjności w oczach przyszłych pracodawców.

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Jednym z głównych czynników, skłaniających świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich do podjęcia studiów na danym kierunku są oferowane przez niego perspektywy zawodowe. Jesteś szczególnie zainteresowany Zarządzaniem i inżynierią produkcji w Szczecinie i chciałbyś się dowiedzieć, gdzie będziesz mógł pracować tuż po ukończeniu tego kierunku?

Absolwenci to dobrze wykształceni, uposażeni w interdyscyplinarną wiedzę specjaliści, zdolni do podjęcia zatrudnienia w rozmaitych sektorach współczesnej gospodarki. Po ukończeniu opisywanego kierunku studiów z powodzeniem zatrudnisz się w przedsiębiorstwach międzynarodowych, zajmujących się organizacją i zarządzaniem różnorakimi procesami produkcyjnymi. Praca w gałęziach przemysłu przetwórczego, kosmetycznego, handlowego oraz motoryzacyjnego będzie stała przed tobą otworem.

Doskonałą opcją dla tych, których najważniejszą wartością jest wolność i niezależność, będzie otworzenie własnej działalności gospodarczej, która pozwoli na realizację własnych pomysłów bez krytycznego spojrzenia i nadzoru szefostwa.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

 • Akademia Morska w Szczecinie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Przed rekrutacją na jakikolwiek kierunek studiów, warto zawczasu sprawdzić swoje predyspozycje do osiągnięcia takiego wyniku maturalnego z określonych przedmiotów, aby wystarczył on, żeby dołączyć w szeregi studentów. W przypadku Zarządzania i inżynierii produkcji tymi przedmiotami dla większości uczelni będą: matematyka, fizyka, informatyka, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie. Kandydaci na studia drugiego stopnia muszą postarać się o dobre wyniki na dyplomie ukończenia pierwszego etapu studiów.

Zdobycie tytułu finalisty lub laureata na jednej z olimpiad przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim zagwarantuje otwartą furtkę na dowolny kierunek studiów, również ten opisywany. To doskonała opcja dla ponadprzeciętnie uzdolnionych, dla których matura to bzdura.

 

Proces rekrutacji

Zgłoszenie swojej kandydatury za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów w postaci formularza zawartego na stronie internetowej wybranej uczelni, będzie równoznaczne z przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego, na drodze którego zostaną wyłonieni najlepsi. Wystarczy, że uzupełnisz swój profil kandydata o konieczne dane i uiścisz opłatę rekrutacyjną w ustalonej wcześniej kwocie, następnie pozostanie ci już tylko oczekiwanie na werdykt.

 

Potrzebne dokumenty

Jeżeli będzie on pozytywny, a twoje nazwisko dumnie zawiśnie na jednej z list przyjętych na Zarządzanie i inżynierię produkcji w Szczecinie, staniesz przed zadaniem zwieńczenia całokształtu procesu poprzez dostarczenie następujących dokumentów:

 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
 • fotografii do legitymacji studenckiej
 • formularza pobranego z portalu rekrutacyjnego

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

zarządzanie i inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne w Szczecinie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Zastanawiając się nad aplikacją na kierunki studiów w Szczeciniewiększość przyszłych studentów błądzi po omacku, szukając najwłaściwszej dla siebie drogi. W tym niezwykle trudnym procesie decyzyjnym mogą pomóc opinie studentów wybranego kierunku.

Zuzanna, studentka ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie, mówi:

„Wybrałam Zarządzanie i inżynierię produkcji na drodze eliminacji – rozważałam kilka różnych kierunków, czytałam efekty kształcenia każdego z nich i odrzucałam te, które kompletnie mi nie pasowały. W końcu został tylko jeden kierunek, najlepszy z możliwych, którego zgłębianie jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji i nadziei na przyszłość.”

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)