Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

09.06.2022

Finanse i rachunkowość – Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie 2022

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w WSB WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 5750 zł

studia niestacjonarne: od 5750 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Finanse i rachunkowość opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę i liczne umiejętności praktyczne. Najważniejszym założeniem studiów jest zdobycie wiedzy z zakresu zasad funkcjonowania instytucji finansowych oraz innych podmiotów rynkowych, a także nabycie umiejętności analizowania i interpretowania zjawisk gospodarczych oraz sytuacji ekonomiczno- finansowych jednostek gospodarczych, jak również obsługi specjalistycznego oprogramowania, wykorzystywanego w nowoczesnym biznesie. W harmonogramie nie brakuje zajęć poświęconych matematyce finansowej, sprawozdawczości finansowej, a także podstawom zarządzania.

Absolwenci studiów na kierunku Finanse i rachunkowość posiadają obszerną wiedzę, między innymi na temat systemu bankowego, światowego systemu finansowego, czy też problemów związanych z działalnością finansową przedsiębiorstw. Bogata wiedza uzupełniona licznymi umiejętnościami to przepustka do interesujące pracy. Na przykład jakiej? Na przykład w roli księgowego, czy specjalisty w firmie pośrednictwa kredytowego.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku finanse i rachunkowość znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • system bankowy
 • produkty finansowe
 • marketing bankowy
 • rachunkowość zarządcza
 • prognozowanie ekonomiczne
 • budżetowanie w przedsiębiorstwie
 • planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie

 

Finanse i rachunkowość to dziedzina, która skupia w sobie różne elementy. W tym obszarze znajdziemy zagadnienia z zakresu prawa, ekonomii, bankowości, czy też na temat instrumentów finansowych. Można założyć, że na podstawie złożoności kierunku perspektyw zawodowych jest wiele. I słusznie. Kształcenie w tym zakresie oferuje różnorodne umiejętności, na bazie których można budować ciekawą karierę zawodową. Wiedza z zakresu finansów potrzebna jest w każdej firmie, zatem prawdziwi specjaliści nie narzekają na brak zajęcia. Ale najpierw tym specjalistą należy się stać. W jaki sposób? Wybrać na swój kierunek Finanse i rachunkowość, w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, gdzie prowadzone są na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie zakłada gruntowne przygotowanie do sprawnego poruszania się w świecie finansów. Istotą kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat tego, co nazywamy finansami i rachunkowością, a także funkcjonowania instytucji finansowych i banków, jak również nabycie umiejętności analizowania zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno- finansowych jednostek gospodarczych. Studenci otrzymują teoretyczne podstawy, które wykorzystują następnie w trakcie zajęć praktycznych: ćwiczeń, laboratoriów specjalistycznych, warsztatów i wizyt studyjnych w firmach z branży.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: system bankowy, produkty finansowe, marketing bankowy, rachunkowość zarządcza, prognozowanie ekonomiczne, budżetowanie w przedsiębiorstwie, planowanie podatkowe w przedsiębiorstwie, ewidencja czasu pracy, systemy informatyczne w rachunkowości, rewizja finansowa, rozliczanie świadczeń pracowniczych, obsługa klienta, kanały sprzedaży, biznes plan.

Świat pieniędzy przyciąga niczym magnes, choć niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak jest skomplikowany. Dowodem na to są liczne specjalności oferowane w ramach omawianego przez nas kierunku, które mają na celu rozwinięcie wśród zainteresowanych konkretnych umiejętności. Studenci poznają system bankowy, specyfikę funkcjonowania różnych instytucji finansowych, narzędzia controlingu w procesie zarządzania przedsiębiorstwem, zasady efektywnego zarządzania zasobami finansowymi przedsiębiorstwa, reguły prowadzenia dokumentacji kadrowej. Z tak solidnym bagażem wiedzy i umiejętności absolwenci Finansów i rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie znajdą zatrudnienie w bankach, instytucjach kredytowych, firmach pośrednictwa kredytowego, działach kadr, firmach konsultingowych, biurach rachunkowych.

Studia w Warszawie to szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości. Kierunków jest bardzo wiele, realizowane są one na wysokim poziomie, zatem niejeden kandydat może mieć kłopoty z podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli planujemy podjąć naukę na kierunku Finanse i rachunkowość, to warto prześwietlić uczelnię, w której kierunek ten jest realizowany.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie opinie?

Weronika, studentka Finansów i rachunkowości mówi:

„Wybrałam naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, ponieważ przekonał mnie program kształcenia oraz wybór ciekawych specjalności. Tutaj nauka rzeczywiście jest odpowiedzią na wymagania, jakie stawia przed młodymi ludźmi współczesny świat i rynek pracy.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

Finanse i rachunkowość studia Warszawa

Finanse i rachunkowość studia

Finanse i rachunkowość studia online

Finanse i rachunkowość studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych,
 • zasad funkcjonowania instytucji kształtujących gospodarkę finansami,
 • systemu bankowego,
 • prowadzenia audytu poszczególnych obszarów działalności przedsiębiorstwa,
 • zarządzania zasobami finansowymi przedsiębiorstwa,
 • tworzenia biznes planu,
 • prowadzenia dokumentacji kadrowej,
 • wykonywania analiz finansowych,
 • sporządzania i analiz ocen rankingowych i ratingowych,
 • stosowania instrumentów finansowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Finanse i rachunkowość:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • bankach,
 • firmach konsultingowych,
 • firmach pośrednictwa kredytowego,
 • działach kadr i płac,
 • biurach rachunkowych,
 • urzędzie kontroli skarbowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Komentarze (0)