Germanistyka

Germanistyka

Germanistyka – Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Nie trzeba być specjalistą do spraw ekonomicznych, aby wiedzieć, że Niemcy to jedna z europejskich oraz światowych potęg gospodarczych. Po ulicach jeżdżą niemieckie samochody, na półkach sklepowych znajdujemy niemieckie produkty, a z aptek wykupujemy leki produkcji niemieckich koncernów. Czy to podstawa do nauki języka? Język niemiecki należy do najczęściej używanych w Europie. Szacuje się, że jest on językiem ojczystym dla około 120 milionów ludzi. Warto zaznaczyć, że nasi zachodni sąsiedzi są jednym z najważniejszych dla nas partnerów politycznych i gospodarczych, a zapotrzebowanie na osoby, które posługują się ich językiem jest naprawdę duże, gdyż stanowi to podstawę realizowania celów międzynarodowej współpracy. Mówiąc o samym języku można zaznaczyć, że nie należy on do najtrudniejszych, zwłaszcza dla tych, którzy w miarę płynnie posługują się językiem angielskim. Dlaczego? Języki te, chociaż niełatwo w to uwierzyć, pochodzą z jednej grupy- języków germańskich, co oznacza, że posiadają całkiem sporo cech wspólnych. Istotnym ułatwieniem jest fakt, że niemiecki jest językiem fonetycznym, zatem jeśli raz nauczymy się wymowy, nie będziemy mieli większych kłopotów z zapisaniem wyrazów i pełnych zdań. Korzyści płynących z nauki języka jest znacznie więcej, a poznać je można wybierając kierunek Germanistyka, w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Germanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu zakłada pozyskanie wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka niemieckiego, a także nabycie umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. Istotą jest rozwinięcie znajomości języka obcego, zbliżonego do języka ojczystego. Germanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu to także przygotowanie do samodzielnego prowadzenia badań filologicznych, jak również, podczas nauki na drugim stopniu, gwarancja osiągnięcia najwyższego poziomu biegłości języka dzięki intensywnym ćwiczeniom z Praktycznej Nauki Języka Niemieckiego (PNJN) na poziomie C2 według ESOKJ, czyli Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: komunikacja ustna, warsztat pracy tłumacza pisemnego, gramatyka praktyczna, warsztaty języka w środowisku zawodowym, przedmiot zakresu nauk społecznych, literatura i kultura obszaru językowego, sprawności zintegrowane, kanały komunikacji medialnej w języku niemieckim, praca z dokumentami i dokumentacją w języku niemieckim, praca z materiałami audio, wybrane zagadnienia interkulturowe, warsztaty i prezentacje w języku niemieckim.

Studenci uczą się prowadzić negocjacje biznesowe w języku niemieckim, efektywnie i skutecznie używać języka niemieckiego w biznesie i przestrzeni IT, wykorzystywać język niemiecki w mediach, jak również poznają techniki tłumaczeń, zasady adaptacji do zróżnicowanych sytuacji tłumaczeniowych, reguły wystąpień publicznych i prowadzenia prezentacji firmowych w języku niemieckim. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności, absolwenci Germanistyki w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w firmach międzynarodowych, agencjach reklamowych, biurach tłumaczeń, szkolnictwie, agencjach Public Relations, firmach branży IT.

Dokąd udać się na studia? Pozostać w rodzinnym mieście, czy też przenieść się w inne miejsce? Którą uczelnię wybrać? Podobnych pytań, które zadają sobie kandydaci na studia można mnożyć niemal w nieskończoność. Szkół wyższych, a co za tym idzie kierunków kształcenia i specjalności jest we Wrocławiu bardzo wiele, zatem od niemałego wyboru może zakręcić się w głowie.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu opinie?

Weronika, studentka Germanistyki mówi:

„Wybrałam studia w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, aby zdobyć praktyczne umiejętności językowe. Nie zależało mi na zwykłej teorii. Moim planem było osiągnięcie wysokiego poziomu posługiwania się językiem obcym. Swój pomysł na edukację realizuję właśnie tutaj. W Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Germanistykę w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Germanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad i reguł gramatycznych współczesnego języka,
 • interpretacji gramatycznej dowolnego tekstu,
 • zasad komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach,
 • zasad tworzenia warsztatu tłumacza,
 • terminologii i słownictwa specjalistycznego,
 • prowadzenia konferencji, wystąpień i przemówień,
 • tajników efektywnych kanałów komunikacji medialnej.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Germanistyka:

Absolwent kierunku Germanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:

 • firmach międzynarodowych,
 • agencjach reklamowych,
 • biurach tłumaczeń,
 • szkolnictwie,
 • agencjach Public Relations,
 • firmach branży IT.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

 

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Germanistyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Filologiczna kierunki

Jakie są kierunki filologiczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)